Ook huiszoeking bij KRC Genk in kader van Propere Handen

270 stemmen
Ook huiszoeking bij KRC Genk in kader van Propere Handen

In oktober 2018 daverde de Belgische voetbalwereld op zijn grondvesten toen Operatie Propere Handen uitbarstte, maar de voorbije maanden bleef het bijzonder stil in dat dossier. Dat betekent echter niet dat de zaak verdwenen is, want het parket werkt in alle rust verder aan zijn onderzoek. Dat leidde woensdag tot een nieuwe huiszoeking.

Sporting Charleroi bevestigt op zijn website dat het parket er binnengevallen is. "Woensdagochtend heeft Sporting Charleroi het bezoek gekregen van de gerechtelijke politie van Limburg, in het kader van Operatie Propere Handen", luidt het statement van de club. "Omwille van het goede verloop van het onderzoek heeft de club volledig meegewerkt door de speurders documenten te overhandigen met betrekking tot de transfers van enkele spelers. De huiszoeking, die een uur geduurd heeft, is perfect verlopen."

De kans lijkt groot dat de inval van het parket iets te maken heeft met Mogi Bayat, één van de spilfiguren in het onderzoek. De gecontesteerde makelaar, die verdacht wordt van witwassen en criminele organisatie, is uiteraard de broer van sterke man Mehdi Bayat en regelt heel wat transfers bij de Carolo's.

UPDATE 14u30
Charleroi blijkt overigens niet de enige club te zijn die bezoek gekregen heeft van de politie. Ook bij KRC Genk heeft woensdagochtend immers een huiszoeking plaatsgevonden, zo bevestigt het federaal parket. "Het gaat om het luik Bayat en kadert meer concreet in mogelijke financiële verrichtingen bij spelerstransfers", citeert Het Laatste Nieuws Wenke Roggen van het parket. "Over welke contracten/transfers het gaat wil het parket niets kwijt."

LEES OOK: 'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Denk je dat de clubs voor een straf zullen moeten vrezen?

Meest recent

'Club Brugge blijft gaan: 20 miljoen voor opvolger Tzolis'

Club Brugge haalde tot dusver al zes nieuwkomers in huis, voor wie het opgeteld ruim 42 miljoen op ...

7
7
Degreef ziet grote verandering onder Bruno

Anderlecht heeft na een moeilijke wedstrijd uiteindelijk de drie punten gepakt tegen La ...

83
83
Anderlecht verrast met nieuwe verdediger

Ook RSC Anderlecht blijft buitenlandse spelers aantrekken om zijn beloftenploeg te 'versterken'. De ...

175
175
Investeerder bij Standard: Wilmots speelt open kaart

De vraag die binnen Standard steeds nadrukkelijker op tafel ligt, is duidelijk: moet de club opnieuw ...

151
151
De Meyer wil deze versterking: STVV handelt meteen

STVV opende zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel tegen Lommel SK. Dat kwam toch binnen als een ...

49
49
Stijnen geeft update over dossier van Rousseau

Patro Eisden opent volgende week zijn seizoen in de Challenger Pro League. Trainer Stijn Stijnen ...

36
36
Lukaku en Anderlecht: Defour velt oordeel

Romelu Lukaku is op weg naar Fenerbahçe. Bij een deeltje van de fans van RSC Anderlecht is er ...

400
400
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

137
137
Simons toch tevreden ondanks eerste nederlaag

Oh Leuven begon het seizoen met een 3-1-nederlaag tegen Sporting Charleroi. Ze kregen achteraf wel ...

32
32
Verliest Standard smaakmaker? "Als FC Barcelona belt..."

Standard had altijd moeten winnen tegen Cercle Brugge, maar het verspeelde dure punten. Het werd in ...

116
116
Killer voor Anderlecht? RSCA heeft andere prioriteiten

RSC Anderlecht is uitstekend begonnen aan het seizoen. Twee Europese zeges en een gelijkspel, plus ...

336
336
Transferadvies Anderlecht: "Laat hem niet zomaar vertrekken"

Er staat bij Anderlecht deze zomer nog één en ander op til wat betreft transfers. Zo ...

230
230
Bommetje bij Lommel: CEO stapt plots op

Lommel SK maakte afgelopen weekend zijn rentree in de Jupiler Pro League na meer dan 20 jaar ...

66
66
'De bevestiging: deze megasom vangt Union voor Khalaili'

Bij Union verwachtten ze zich deze zomer aan een stevige leegloop, maar die bleef tot dusver ...

116
116
Defour steekt loftrompet op voor seizoensbegin Anderlecht

Anderlecht wist zondag zijn openingswedstrijd in de Jupiler Pro League op de valreep nog te winnen ...

257
257
'PSG slaat weer toe: 50 miljoen voor WK-held'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht te ...

98
98
Koopmeiners doet boekje open over gemiste transfer naar Club

Het duurde lange tijd voor de mercato van Club Brugge echt op gang kwam, maar vorige week schoot de ...

597
597
Goots ziet nieuwe sensatie Antwerp: "Zoals Vermeeren..."

Voor Antwerp is het seizoen begonnen met een flinke opsteker, zij het op de valreep. Het won zijn ...

431
431
Ruben Van Gucht haalt hakbijl boven bij snoeiharde aanval

Ruben Van Gucht laat opnieuw stevig van zich horen. De sportpresentator kreeg na een recente foto ...

239
239
'Dubbele domper voor Union voor CL-return'

Union begon vorig weekend uitstekend aan zijn seizoen in de Jupiler Pro League, want het ging ...

205
205
'Club hakt knopen door over komst Esse en Adedeji-Sternberg'

Club Brugge haalde afgelopen weekend nog stevig uit door met Jan Virgili een Spaanse ...

681
681
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat weer toe, knaltransfer El Ouahdi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

513
513
'Atlético Madrid doet bod van 35 miljoen op Rode Duivel'

Atlético Madrid heeft als eerste club concreet aangeklopt voor Matias Fernandez-Pardo. De ...

135
135
Wisselvallig Anderlecht: "Wachten op eerste glas champagne"

RSC Anderlecht won compleet verdiend met 2-1 van La Louvière. Het was 94 minuten baas, maar ...

364
364
Sam Kerkhofs en Rik Verheye doen Hasselt ontploffen

Sporting Hasselt heeft zijn supporters alvast op een opvallende manier wakker geschud. Met een ...

264
264

Meer sportnieuws