Ook huiszoeking bij KRC Genk in kader van Propere Handen

270
Ook huiszoeking bij KRC Genk in kader van Propere Handen

In oktober 2018 daverde de Belgische voetbalwereld op zijn grondvesten toen Operatie Propere Handen uitbarstte, maar de voorbije maanden bleef het bijzonder stil in dat dossier. Dat betekent echter niet dat de zaak verdwenen is, want het parket werkt in alle rust verder aan zijn onderzoek. Dat leidde woensdag tot een nieuwe huiszoeking.

Sporting Charleroi bevestigt op zijn website dat het parket er binnengevallen is. "Woensdagochtend heeft Sporting Charleroi het bezoek gekregen van de gerechtelijke politie van Limburg, in het kader van Operatie Propere Handen", luidt het statement van de club. "Omwille van het goede verloop van het onderzoek heeft de club volledig meegewerkt door de speurders documenten te overhandigen met betrekking tot de transfers van enkele spelers. De huiszoeking, die een uur geduurd heeft, is perfect verlopen."

De kans lijkt groot dat de inval van het parket iets te maken heeft met Mogi Bayat, één van de spilfiguren in het onderzoek. De gecontesteerde makelaar, die verdacht wordt van witwassen en criminele organisatie, is uiteraard de broer van sterke man Mehdi Bayat en regelt heel wat transfers bij de Carolo's.

UPDATE 14u30
Charleroi blijkt overigens niet de enige club te zijn die bezoek gekregen heeft van de politie. Ook bij KRC Genk heeft woensdagochtend immers een huiszoeking plaatsgevonden, zo bevestigt het federaal parket. "Het gaat om het luik Bayat en kadert meer concreet in mogelijke financiële verrichtingen bij spelerstransfers", citeert Het Laatste Nieuws Wenke Roggen van het parket. "Over welke contracten/transfers het gaat wil het parket niets kwijt."

LEES OOK: KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

Denk je dat de clubs voor een straf zullen moeten vrezen?

Meest recent

Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

4
4
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

16
16
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

72
72
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

67
67
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

66
66
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

466
466
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

258
258
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

173
173
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

470
470
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

722
722
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

148
148
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

98
98
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

96
96
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

496
496
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

421
421
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

71
71
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

108
108
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

133
133
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

238
238
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

525
525
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

512
512
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

478
478
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

168
168
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

412
412

Meer sportnieuws