Ook huiszoeking bij KRC Genk in kader van Propere Handen

door
Ook huiszoeking bij KRC Genk in kader van Propere Handen

In oktober 2018 daverde de Belgische voetbalwereld op zijn grondvesten toen Operatie Propere Handen uitbarstte, maar de voorbije maanden bleef het bijzonder stil in dat dossier. Dat betekent echter niet dat de zaak verdwenen is, want het parket werkt in alle rust verder aan zijn onderzoek. Dat leidde woensdag tot een nieuwe huiszoeking.

Sporting Charleroi bevestigt op zijn website dat het parket er binnengevallen is. "Woensdagochtend heeft Sporting Charleroi het bezoek gekregen van de gerechtelijke politie van Limburg, in het kader van Operatie Propere Handen", luidt het statement van de club. "Omwille van het goede verloop van het onderzoek heeft de club volledig meegewerkt door de speurders documenten te overhandigen met betrekking tot de transfers van enkele spelers. De huiszoeking, die een uur geduurd heeft, is perfect verlopen."

De kans lijkt groot dat de inval van het parket iets te maken heeft met Mogi Bayat, één van de spilfiguren in het onderzoek. De gecontesteerde makelaar, die verdacht wordt van witwassen en criminele organisatie, is uiteraard de broer van sterke man Mehdi Bayat en regelt heel wat transfers bij de Carolo's.

UPDATE 14u30
Charleroi blijkt overigens niet de enige club te zijn die bezoek gekregen heeft van de politie. Ook bij KRC Genk heeft woensdagochtend immers een huiszoeking plaatsgevonden, zo bevestigt het federaal parket. "Het gaat om het luik Bayat en kadert meer concreet in mogelijke financiële verrichtingen bij spelerstransfers", citeert Het Laatste Nieuws Wenke Roggen van het parket. "Over welke contracten/transfers het gaat wil het parket niets kwijt."

LEES OOK: 'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

Denk je dat de clubs voor een straf zullen moeten vrezen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

71
71
'Frisse wind bij Club Brugge: unieke kans toptalent'

Om de zopas veroverde leidersplaats te verdedigen rekent Club Brugge zaterdag tegen STVV mogelijk op ...

21
21
Bondsparket maakt opvallende sanctie Burgess bekend

Voor het eerst in deze play-offs is Union op achtervolgen aangewezen, want afgelopen weekend nam ...

148
148
'Grote kuis in Genk: volledig elftal richting exit'

KRC Genk dreigt nog naast een Europees ticket te grijpen, maar zelfs mits een goede afloop hebben de ...

103
103
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger Mignolet'

Of hij zaterdag zijn wederoptreden kan vieren tegen STVV valt nog af te wachten, maar Simon Mignolet ...

249
249
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

340
340
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

99
99
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

102
102
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

36
36
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

18
18
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

42
42
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

60
60
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

136
136
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

95
95
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

317
317
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

132
132
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

228
228
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

36
36
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

233
233
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

61
61
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

212
212
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

212
212
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

327
327
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

92
92
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

379
379
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

206
206

Meer sportnieuws