Ook huiszoeking bij KRC Genk in kader van Propere Handen

270 stemmen
Ook huiszoeking bij KRC Genk in kader van Propere Handen

In oktober 2018 daverde de Belgische voetbalwereld op zijn grondvesten toen Operatie Propere Handen uitbarstte, maar de voorbije maanden bleef het bijzonder stil in dat dossier. Dat betekent echter niet dat de zaak verdwenen is, want het parket werkt in alle rust verder aan zijn onderzoek. Dat leidde woensdag tot een nieuwe huiszoeking.

Sporting Charleroi bevestigt op zijn website dat het parket er binnengevallen is. "Woensdagochtend heeft Sporting Charleroi het bezoek gekregen van de gerechtelijke politie van Limburg, in het kader van Operatie Propere Handen", luidt het statement van de club. "Omwille van het goede verloop van het onderzoek heeft de club volledig meegewerkt door de speurders documenten te overhandigen met betrekking tot de transfers van enkele spelers. De huiszoeking, die een uur geduurd heeft, is perfect verlopen."

De kans lijkt groot dat de inval van het parket iets te maken heeft met Mogi Bayat, één van de spilfiguren in het onderzoek. De gecontesteerde makelaar, die verdacht wordt van witwassen en criminele organisatie, is uiteraard de broer van sterke man Mehdi Bayat en regelt heel wat transfers bij de Carolo's.

UPDATE 14u30
Charleroi blijkt overigens niet de enige club te zijn die bezoek gekregen heeft van de politie. Ook bij KRC Genk heeft woensdagochtend immers een huiszoeking plaatsgevonden, zo bevestigt het federaal parket. "Het gaat om het luik Bayat en kadert meer concreet in mogelijke financiële verrichtingen bij spelerstransfers", citeert Het Laatste Nieuws Wenke Roggen van het parket. "Over welke contracten/transfers het gaat wil het parket niets kwijt."

LEES OOK: Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Denk je dat de clubs voor een straf zullen moeten vrezen?

Meest recent

Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

38
38
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

84
84
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

56
56
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

134
134
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

228
228
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

158
158
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

277
277
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

103
103
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

59
59
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

387
387
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

223
223
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1329
1329
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

62
62
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

121
121
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

55
55
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

447
447
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

397
397
'Anderlecht hakt volgende week knoop door over transfer'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Sportief directeur Antoine Sibierski gaat ...

313
313
Club Brugge moet opletten: "Kijk naar Union en Anderlecht"

KV Kortrijk opent zijn seizoen vanavond met een duel in en tegen Club Brugge. Dat lijkt een ...

362
362
Jan Vertonghen deelt aangrijpend persoonlijk nieuws

Jan Vertonghen heeft op de grootste podia gestaan, prijzen gepakt en duizenden supporters doen ...

65
65
KRC Genk pakt plots uit met komst nieuwe aanvaller

KRC Genk gaat zich deze mercato nog roeren, dat staat vast. De Limburgers hebben ook een nieuwe ...

241
241
STVV heeft beet en stelt nieuwe goalgetter voor

STVV zag met Keisuke Goto een topspits de club verlaten. Via RSC Anderlecht trok hij naar het Duitse ...

115
115
Antwerp haalt twee oude bekenden terug naar de Bosuil

Royal Antwerp FC heeft vandaag officieel nieuws meegedeeld. De Great Old maakt verder werk van de ...

498
498
Straffe ambities KV Kortrijk bekend: “Op onze bek gaan?”

KV Kortrijk staatm meteen voor een moeilijk opdracht op de eerste speeldag van de Jupiler Pro ...

173
173
Mannaert onthult: “Al voor WK met Mark van Bommel gesproken”

De Rode Duivels hebben kennisgemaakt met Mark van Bommel als bondscoach. De Nederlander gaf een ...

74
74

Meer sportnieuws