KRC Genk heeft eigen versie van Dani Alves beet

door
KRC Genk heeft eigen versie van Dani Alves beet

Na het lichten van de aankoopopties op Eboue Kouassi en Junya Ito pakte KRC Genk ook uit met het aanwerven van een totaal nieuw gezicht. De Limburgers betaalden 4,5 miljoen euro voor de komst van Daniel Munoz, een Colombiaanse rechtsachter van Atlético Nacional. Zo'n hoge transfersom zorgt automatisch voor grote verwachtingen, maar dat doet zijn speelstijl ook. Munoz heeft een zwak voor het voetbal van FC Barcelona, en hij houdt Dani Alves voor als zijn toonbeeld.


VERVANGER VAN MAEHLE

Daniel Munoz werd aangekocht voor de hoge transfersom van 4,5 miljoen euro waardoor hij de zesde duurste Genkse aankoop ooit is. Het lijdt dan ook geen enkele twijfel dat de Limburgers een potentiële basisspeler zien in de Colombiaan. In de Luminus Arena is Joakim Maehle wel nog de certitude op die positie, maar de Deen wordt al maandenlang gelinkt aan verschillende buitenlandse clubs. Ondanks de eerdere uitlatingen van TD Dimitri de Condé dat KRC Genk geen sterkhouders wil laten gaan tijdens de zomer, lijkt een vertrek van Maehle toch meer dan waarschijnlijk.



Zo viel bij verschillende buitenlandse bronnen te horen dat meerdere clubs redelijk wat budget willen spenderen aan Maehle. Burnley zou een bod hebben uitgebracht van 11 miljoen euro en Southampton zou 8,1 miljoen euro veil hebben voor de Deense rechtsachter. Daarnaast toonden ook Atalanta en Sevilla reeds interesse in hem, en dat zijn ook niet bepaald clubs met weinig financiële middelen. Het is dan maar ook de vraag hoe lang de Condé de interesse in Maehle kan afblokken. Zijn oorspronkelijke aankoopprijs bedroeg namelijk 1,3 miljoen euro: reken uit de winst.


Foto Instagram daniel.chitiva
Sinds de aankomst van Maehle in januari 2017 speelde de Deen zich in de harten van de club en haar supporters. Door zijn offensieve drang, dynamiek en fysieke capaciteiten zat KRC Genk jaren gebeiteld op de rechtsachter-positie. Door zijn goede prestaties werd Maehle echter gegeerd wild op de transfermarkt waardoor Munoz straks zijn gedroomde opvolger moet worden. Beide spelers bezitten namelijk dezelfde capaciteiten met de nadruk op techniek, snelheid en fysiek vermogen. Met de Colombiaan heeft Genk op het eerste zicht een bijna-exacte kopie beet van Maehle: een moderne aanvallende flankverdediger.

BARCA EN DANI ALVES

Munoz is geboren in Amalfi maar hij groeide op met het tiki-taka voetbal van FC Barcelona als ideaalbeeld. Ronaldinho veroverde al snel zijn hart maar toen Munoz als flankverdediger begon te voetballen, verlegde hij zijn focus naar Dani Alves. Munoz observeerde en analyseerde de bewegingen van de Braziliaan, zowel op defensief als offensief vlak. “Op mijn positie werd Dani Alves een idool van mij”, verklaarde Munoz daarover tegen het Colombiaanse AS. Het spel van Munoz typeert zich door niet aflatend de ganse rechterflank op zich te nemen, op en neer dravend. Daarom is het ook geen geheim dat de Colombiaan  – naast FC Barcelona – ook droomt van de intense Premier League.



In zowat alle spelonderdelen houden Maehle en Munoz elkaar in balans, waardoor er geen al te grote verschillen zijn op te merken tussen beide flankverdedigers. Het is daarmee duidelijk dat KRC Genk kiest voor een opvolger van Maehle, en geen totaal ander type aan boord wil halen. Al is er toch één opmerkelijk verschil vast te stellen in het spel van Munoz. De Colombiaan duikt vaker op in de zestien van de tegenstander, en bijgevolg komt hij daardoor vaker in een positie om te scoren. Dat blijkt ook uit zijn 6 competitiedoelpunten tijdens 2019 in de Primera A. Maehle kwam tijdens de voorbije jaargang bijvoorbeeld geen enkele keer tot scoren.

BETER DAN MAEHLE?

Genk pakte alle media op snelheid door uit het niets de komst van Munoz aan te kondigen. “Hij is een zeer energieke verdediger die in alle posities kan verdedigen en ook als defensieve omgeving kan spelen", aldus Genk in het officiële persbericht. Desondanks zijn bewondering voor Dani Alves verklaarden verschillende Belgische media dat de sterktes van Munoz eerder op het defensieve gebied liggen dan op het offensieve vlak. Het vaker opduiken in de zestien van de tegenstander van Munoz beweert echter het tegendeel. Maar ook het scorend vermogen van de Colombiaan is van een hoger niveau dan Maehle.


Foto Instagram daniel.chitiva

Als rechtsachter vindt Munoz opmerkelijk vlot de weg naar het doel. Met 0,17 doelpunt per wedstrijd is hij veruit de vlotst scorende flankaanvaller van de Colombiaanse competitie. Met dat gemiddelde zou Munoz ook in België tot de best scorende flankverdedigers behoren. Enkel Federico Ricca van Club Brugge bleek dodelijker voor het doel met 0,3 goal per wedstrijd. Al speelde de Uruguayaan wel 'maar 599 competitieminuten waarin hij 2 keer kon scoren – tijdens het kalenderjaar 2019 werkt Munoz 3.361 eenheden af. Op het eerste zicht lijkt Munoz dus een veelbelovende aankoop te zijn voor KRC Genk. De leemte die het eventuele vertrek van Maehle laat, wordt daarmee adequaat ingevuld. Of misschien zelfs beter. 

THE COLOMBIAN CONNECTION

Munoz is na Carlos Cuesta en Jhon Lucumi de derde Colombiaanse aanwinst ooit van KRC Genk. De transfers van Cuesta en Lucumi bleken meteen schoten in de roos te zijn, en beide verdedigers kunnen al geruime tijd rekenen op buitenlandse belangstelling. Munoz overtreft met zijn aankoopprijs van 4,5 wel zijn voorgangers die 3,8 miljoen euro (Cuesta) en 2,5 miljoen euro (Lucumi) kostten. Dat waren overigens ook flinke investeringen, maar het lijdt nu al geen twijfel dat die besteding zal lonen. Net voor het uitbreken van het coronavirus bedroeg de marktwaarde van Cuesta namelijk 4 miljoen euro en die van Lucumi 8 miljoen euro.



De waardering van Lucumi is aanzienlijk hoger dan die van Cuesta omdat die eerstgenoemde dit seizoen zijn eerste interlands afwerkte met de Colombiaanse nationale ploeg. Internationale optredens zorgen automatisch voor een hogere marktwaarde en net daarom is de komst van Munoz in die optiek ook interessant. Bondscoach Carlos Queiroz volgt KRC Genk namelijk van erg dichtbij door de aanwezigheid van Lucumi en Cuesta, die beide op de radar staan van de Portugees. Als Munoz straks indruk kan maken in de Jupiler Pro League, dan kan ook hij een international worden.

DE CONDE DOET GOEDE ZAAKJES

Onder geen enkel beding zou Joakim Maehle tijdens de zomermercato KRC Genk mogen verlaten. De woorden van Dimitri de Condé waren erg duidelijk over een eventuele transfer van zijn Deense rechtsachter. Maar door het aantrekken van concurrent Daniel Munoz, en dat voor een fikse prijs van 4,5 miljoen euro, lijkt alles toch te wijzen op een zomerse transfer voor Maehle. In ruil kan de Condé opnieuw een monsterwinst opstrijken want de Deen kostte amper 1,3 miljoen euro. De marktwaarde van Maehle bedraagt namelijk 8 miljoen euro, maar het lijdt geen twijfel dat Genk een som van om en bij de 10 miljoen euro zal kunnen binnenrijven.



Financieel kunnen de Limburgers dus een uitstekende zaak doen, maar dat geldt ook op het sportieve gebied want met Munoz werd al een evenwaardige vervanger binnengehaald. Zowel op offensief als defensief vlak hoeft de Colombiaan niet onder te doen voor Maehle. Al zal het verschil in tactiek en fysiek tussen de Colombiaanse Primera A en de Jupiler Pro League wel hoog zijn. Maar dat hoeft ook geen euvel te betekenen voor Munoz, want zijn landgenoten Carlos Cuesta en Jhon Lucumi pasten zich ook snel en succesvol aan op het Belgische grondgebied. Op naar een nieuw Colombiaans succesverhaal in Genk?

LEES OOK: Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

Wordt Munoz een toptransfer van KRC Genk?

Meest recent

Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

42
42
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

208
208
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

164
164
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

89
89
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

172
172
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

357
357
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

50
50
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

99
99
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

48
48
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

219
219
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

160
160
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

56
56
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

55
55
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

88
88
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

187
187
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

125
125
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

115
115
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

388
388
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

93
93
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

100
100
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

759
759
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

241
241
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

287
287
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

168
168
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

79
79

Meer sportnieuws