Bayat slaat terug naar Antwerp: "Verlaag me niet tot dat niveau"

door
Bayat slaat terug naar Antwerp:

Mehdi Bayat is bijna een jaar aan de slag als voorzitter van de nationale voetbalbond en oogstte al het nodige lof voor zijn werk in die functie. Maar het feit dat hij ondertussen ook manager van Charleroi blijft, zit toch een aantal partijen dwars. Vooral bij Antwerp FC is de onvrede over die 'dubbele pet' groot.


En dat liet de Great Old ook al duidelijk merken. Omdat Antwerp vond dat Bayat bij de zoektocht naar een akkoord over de stopzetting van de competitie zijn clubbelangen te fel liet primeren, trok het stamnummer één ten strijde. Zo werden klachten neergelegd bij onder meer de FIFA en de Belgische Mededingingsautoriteit (BMA). Tot dusver onthield de bondsvoorzitter zich van commentaar op deze aanval, maar bij Sporza reageert hij nu toch.

Zo heeft Bayat weinig begrip voor de acties van Antwerp, maar krijgt hij naar eigen zeggen wel genoeg steun van de andere clubs. "Ik werd aangevallen door één club. Dat begreep ik niet. Na hun uitlatingen hebben alle andere clubs me gestuurd dat dat onrechtvaardig was. Ze zeggen dat ze gezien hebben hoe ik het belang van het Belgische voetbal verdedigd heb. Als zij mij steunen, is dat het beste bewijs dat ik niet zo slecht werk", vertelt hij.

Wat Bayat ook dwars zit, is het feit dat Luciano D'Onofrio (sportieve baas bij Antwerp) een jaar geleden nog voor zijn kandidatuur als bondsvoorzitter stemde. "Ik heb het moeilijk om hun frontale aanval te begrijpen. Spelen daar andere belangen? Ik verlaag me niet tot dat niveau bij zo'n aanval. Wat de andere clubs denken, is voor mij belangrijker. Ik merk een grote contradictie in wat Luciano beweert: hij heeft zelf voor mij gestemd binnen de KBVB. Dat hij dat ontkent en schermt met het geheim van de stemming? Hij mag zeggen wat hij wil."

LEES OOK: Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Vindt u Bayat een goede bondsvoorzitter?

Meest recent

'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

33
33
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

21
21
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

223
223
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

75
75
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

79
79
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

233
233
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

66
66
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

84
84
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

136
136
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

35
35
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

164
164
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

208
208
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

77
77
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1087
1087
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

137
137
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

323
323
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

391
391
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

240
240
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

312
312
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

121
121
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

92
92
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

564
564
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

89
89
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

44
44

Meer sportnieuws