Bayat slaat terug naar Antwerp: "Verlaag me niet tot dat niveau"

door
Bayat slaat terug naar Antwerp:

Mehdi Bayat is bijna een jaar aan de slag als voorzitter van de nationale voetbalbond en oogstte al het nodige lof voor zijn werk in die functie. Maar het feit dat hij ondertussen ook manager van Charleroi blijft, zit toch een aantal partijen dwars. Vooral bij Antwerp FC is de onvrede over die 'dubbele pet' groot.


En dat liet de Great Old ook al duidelijk merken. Omdat Antwerp vond dat Bayat bij de zoektocht naar een akkoord over de stopzetting van de competitie zijn clubbelangen te fel liet primeren, trok het stamnummer één ten strijde. Zo werden klachten neergelegd bij onder meer de FIFA en de Belgische Mededingingsautoriteit (BMA). Tot dusver onthield de bondsvoorzitter zich van commentaar op deze aanval, maar bij Sporza reageert hij nu toch.

Zo heeft Bayat weinig begrip voor de acties van Antwerp, maar krijgt hij naar eigen zeggen wel genoeg steun van de andere clubs. "Ik werd aangevallen door één club. Dat begreep ik niet. Na hun uitlatingen hebben alle andere clubs me gestuurd dat dat onrechtvaardig was. Ze zeggen dat ze gezien hebben hoe ik het belang van het Belgische voetbal verdedigd heb. Als zij mij steunen, is dat het beste bewijs dat ik niet zo slecht werk", vertelt hij.

Wat Bayat ook dwars zit, is het feit dat Luciano D'Onofrio (sportieve baas bij Antwerp) een jaar geleden nog voor zijn kandidatuur als bondsvoorzitter stemde. "Ik heb het moeilijk om hun frontale aanval te begrijpen. Spelen daar andere belangen? Ik verlaag me niet tot dat niveau bij zo'n aanval. Wat de andere clubs denken, is voor mij belangrijker. Ik merk een grote contradictie in wat Luciano beweert: hij heeft zelf voor mij gestemd binnen de KBVB. Dat hij dat ontkent en schermt met het geheim van de stemming? Hij mag zeggen wat hij wil."

LEES OOK: ‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Vindt u Bayat een goede bondsvoorzitter?

Meest recent

Wout wint Roubaix! Voetbalwereld geniet mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

0
0
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

51
51
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

19
19
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

55
55
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

60
60
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

11
11
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

117
117
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

111
111
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

170
170
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

129
129
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

176
176
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

22
22
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

213
213
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

73
73
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

223
223
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

275
275
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

138
138
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

215
215
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

43
43
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

109
109
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

255
255
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

111
111
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

95
95
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

197
197

Meer sportnieuws