Bayat zet deur open: "Speeldag 30 afwerken? Waarom niet?"

door
Bayat zet deur open:

Het akkoord omtrent de afronding van het seizoen in de Jupiler Pro League is serieus op de helling komen te staan. Door de juridische procedures die een aantal clubs aanspanden zouden de genomen beslissingen wel eens ongedaan gemaakt kunnen worden. Daarom wordt nu toch overwogen om speeldag 30 alsnog af te werken.


Vooral de klachten van Waasland-Beveren dreigen de beslissingen van de Pro League ongedaan te maken. De Waaslanders werden verplicht om te degraderen op basis van de afgewerkte 29 speeldagen, terwijl ze nog een waterkans hadden op het behoud. Vervolgens werd een juridische strijd opgestart bij verschillende instellingen. En volgens bepaalde experts heeft WB een grote kans op succes.

Om te voorkomen dat ook de start van het volgende seizoen in gevaar komt, werd hier en daar al geopperd dat de reguliere competitie toch afgewerkt moet worden. Door de nieuwe aanbevelingen van de Nationale Veiligheidsraad is dat ook mogelijk, bovendien zouden de klachten van Waasland-Beveren vervallen.

Tot dusver kwam er nog geen officiële reactie op dat plan. Maar bondsvoorzitter en Charleroi-manager Mehdi Bayat heeft de deur nu toch opengezet. "Als er op een bepaald moment een juridische beslissing in die richting wordt genomen, waarom niet? We mogen geen dingen uitvinden die er niet zijn, maar als we de bekerfinale kunnen organiseren of een match voor Waasland-Beveren, dan kunnen we misschien ook de 30e speeldag organiseren", klonk het bij Sporza.

LEES OOK: Charleroi pakt uit en legt talent langer vast

Speeldag 30 afwerken is de best mogelijke oplossing ...

Meest recent

Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

7
7
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

6
6
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

77
77
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

17
17
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

95
95
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

106
106
Croonen speelt open kaart: grote plannen bij KRC Genk

Bij KRC Genk zijn ze volop aan het werken aan het nieuwe oefencomplex wat volgend jaar in gebruik ...

75
75
TRANSFERUURTJE: 'Monsterdeal voor Club, Clement tekent'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

128
128
'Done deal: Clement verrast iedereen met nieuwe club'

Philippe Clement heeft een nieuwe club gevonden, althans dat maken buitenlandse media bekend. De ...

161
161
Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Royal Antwerp FC en Beerschot zijn kat en hond. Op en naast het veld. Ilias Sebaoui is een jongen ...

231
231
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

173
173
Albert voorspelt basiself Duivels: "Hij is onaantastbaar"

De Rode Duivels spelen dinsdagavond op Sclessin tegen Liechtenstein met een direct WK-ticket als ...

294
294
'Relletje bij La Roja: ploegmaats keren zich tegen Yamal'

Europees kampioen Spanje verzekerde zich afgelopen met een 0-4-zege tegen Georgië van zijn ...

213
213
Nieuw 'Vanaken-verhaal' bij Duivels? "Hij verdient de kans"

Sinds Rudi Garcia het roer overnam als bondscoach, krijgt Hans Vanaken volop zijn kans bij de Rode ...

223
223
'Vidarsson verrast: topjob lonkt bij nieuwe Belgische club'

Arnar Vidarsson is momenteel weer aan de slag als televisie-analist bij onder meer Sporza. De ...

173
173
'Alonso maakt slachtoffer: Rodrygo naar absolute grootmacht'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

144
144
Defour onthult: 'Dit vond De Bruyne van Duivels in Kazachstan'

De Rode Duivels hebben dinsdagavond iets recht te zetten in de laatste WK-kwalificatiematch tegen ...

321
321
'Stormachtige Lammens dwingt United tot drastische beslissing'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

189
189
Dag Allemaal: 'Advocaat Verheye snoert ex keihard de mond'

De breuk tussen Rik Verheye en Manon Fichefet leek aanvankelijk nog in de typische sfeer van ...

168
168
Rudi Garcia wankelt: nieuwe bondscoach nog vóór WK?

Als alles vlot verloopt, mogen de Rode Duivels dinsdagavond hun WK-ticket vieren. Maar zelfs mits ...

392
392
Vanaken ontploft: schokkend signaal zet García onder vuur

Terwijl de Rode Duivels punten lieten liggen in Kazachstan, is er één man die ...

691
691
WK-selectie Rode Duivels: Raes schrijft één naam al af

In theorie kan het dinsdagavond nog foutlopen tegen Liechtenstein, maar niemand die nog twijfelt aan ...

446
446
'Miljoenentransfer Ordoñez: Club krijgt cruciaal nieuws'

Hoewel hij zijn zinnen had gezet op een verhuis naar Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er ...

265
265
België-Liechtenstein: Garcia grijpt stevig in met basiself

Behoudens een monumentale verrassing, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

389
389
'Over & out: dure flop pakt koffers bij Anderlecht'

Achter de schermen blijkt Olivier Renard al druk in de weer met de voorbereiding van de aanstaande ...

550
550

Meer sportnieuws