TRANSFERUURTJE: 'Club kan miljoenen ruiken, stunttransfer Ronaldo'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club kan miljoenen ruiken, stunttransfer Ronaldo'

De Bundesliga en La Liga zijn weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is reëel dat Krépin Diatta deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Hertha Berlijn is alvast één van de ploegen die aast op de handtekening van de Senegalees. Volgens Bild wil trainer Bruno Labbadia vier versterkingen voor volgend seizoen en krijgt hij daarvoor van het clubbestuur een budget van 50 miljoen euro aangereikt. Een groot deel daarvan zou naar Club kunnen gaan, want Diatta zou één van de vier doelwitten zijn. Club zag zijn kansen op topdoelwit Adolfo Gaich dan weer stijgen vermits San Lorenzo de vraagprijs zou hebben laten zakken.

RSC Anderlecht hervatte maandag alweer de trainingen, maar er zal nog serieus gesleuteld worden aan de spelerskern. Volgens La Capitale zal de huurbeurt van Marko Pjaca dan toch niet verlengd worden. Bij La Dernière Heure weet men dan weer dat Hannes Delcroix, Kristal Abazaj en Thomas Didillon, die pas terugkeerden na een huurbeurt, mogen beschikken. Over Pieter Gerkens en Sieben Dewaele zou nog geen beslissing genomen zijn, al mogen ook zij allicht beschikken. De club zou zich wel bij PSV gemeld hebben om de samenwerking met Derrick Luckassen proberen te verlengen.

Didier Lamkel Zé heeft zijn zinnen immers op een transfer gezet, of toch tenminste een verbeterd contract bij Antwerp. En daarom weigert hij nu om nog te trainen, zo geeft het enfant terrible zelf aan tegenover een aantal kranten. De Great Old wil hem in principe wel laten gaan, maar enkel aan de juiste prijs. En door zijn fratsen torpedeert hij zelf de kansen op een fraaie transfersom. De soap is dus nog lang niet ten einde, al beweert Lamkel Zé zelf wel dat hij al een aantal aanbiedingen op zak heeft.

KRC Genk wil zijn sterkhouders behouden, maar zou verder wel verschillende spelers laten vertrekken. Amine Khammas en Adriano Bertaccini vertrekken sowieso, dat meldde onze redactie eerder al. Het Belang van Limburg weet dat ook Dante Vanzeir, Gaetan Coucke, Nordin Jackers en Rubin Seigers weg mogen. Zinho Gano, Vladimir Screciu (op een zucht van een terugkeer naar Craiova) en Jakub Piotrowski moeten de club eveneens verlaten.

AA Gent heeft opnieuw een jong talent weten binnen te hengelen. Zo heeft ook de Fransman Samy Mahour zijn kribbel gezet onder een contract in de Ghelamco Arena, dat maakte hij zelf bekend via Instagram. De 17-jarige spelmaker komt over van Montrouge FC 92. Hij zette zijn kribbel onder een overeenkomst van twee seizoenen, voor Mahour is het tevens zijn eerste profcontract.

Schotse media weten dat KV Oostende de verdediger Jacky Hendry wil huren, al liet de club eerder al verstaan dat ze geen spelers meer willen lenen. Hendry is eigendom van Celtic, dat hem de afgelopen maanden uitleende aan het Australische Melbourne City.

BUITENLAND
Leander Dendoncker zou deze zomer kunnen vertrekken bij Wolverhampton. De voorbije maanden werd hij al een paar keer gelinkt aan Lazio en volgens Corriere dello Sport blijven de Romeinen geïnteresseerd. Dendoncker zou nog steeds een voornaam doelwit zijn, maar het grootste struikelblok lijkt de transferprijs te worden. In Italië klinkt het dat de Wolves 25 miljoen euro zouden vragen voor Dendoncker en dat zou voor Lazio vooralsnog te veel zijn.

Thomas Meunier zag zijn contract bij PSG niet verlengd worden, mogelijk wordt Tottenham Hotspur zijn nieuwe club. Volgens The Daily Express volgt coach José Mourinho zijn dossier al een tijdje en wil hij de ex-speler van Club Brugge er graag bij met oog op komend seizoen. De Portugees zou zelfs al persoonlijk contact hebben gehad met Meunier om hem te overtuigen. Het Britse medium stelt dat overigens ook Manchester United en Liverpool belangstelling tonen. Maar Tottenham zou momenteel dus over de beste papieren beschikken.

Spaanse roddelmedia kwamen maandag met een spraakmakend gerucht. Zo zou Chelsea FC een poging willen wagen om Cristiano Ronaldo terug naar de Premier League te halen. Jorge Mendes, de bekende makelaar van de Portugese superster, zou Roman Abramovich overtuigd hebben om een bod van 120 miljoen euro neer te leggen bij Juventus. De Italiaanse kampioen zou het geld wel kunnen gebruiken en zou daarom akkoord gaan met een dergelijke aanbieding.

Borussia Dortmund wist zich afgelopen wintermercato te versterken met Erling Braut Haaland en zijn transfer werd een schot in de roos. Maar door al die goede prestaties is de druk op zijn schouders wel erg groot geworden. Bovendien wil men vermijden dat de 19-jarige nu al wordt opgebrand. De club zou tijdens de komende mercato dan ook een extra concurrent willen aantrekken.

Manchester United zou volgens The Times een monsterbod hebben uitgebracht bij FC Barcelona. De club zou 150 miljoen euro hebben geboden voor de handtekening van supertalent Ansu Fati, maar de Catalanen zijn niet van plan om hun pareltje te laten gaan. De clubleiding van de werkgever van onder meer Lionel Messi zou de aanbieding linea recta in de prullenmand hebben gedeponeerd.

LEES OOK: Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Hoeveel denkt u dat Club zal vangen voor Diatta?

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

45
45
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

23
23
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

23
23
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

89
89
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

61
61
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

17
17
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

159
159
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

196
196
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

49
49
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

355
355
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

263
263
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

215
215
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

84
84
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

209
209
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

106
106
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

136
136
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

411
411
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws