TRANSFERUURTJE: 'Club kan miljoenen ruiken, stunttransfer Ronaldo'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club kan miljoenen ruiken, stunttransfer Ronaldo'

De Bundesliga en La Liga zijn weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is reëel dat Krépin Diatta deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Hertha Berlijn is alvast één van de ploegen die aast op de handtekening van de Senegalees. Volgens Bild wil trainer Bruno Labbadia vier versterkingen voor volgend seizoen en krijgt hij daarvoor van het clubbestuur een budget van 50 miljoen euro aangereikt. Een groot deel daarvan zou naar Club kunnen gaan, want Diatta zou één van de vier doelwitten zijn. Club zag zijn kansen op topdoelwit Adolfo Gaich dan weer stijgen vermits San Lorenzo de vraagprijs zou hebben laten zakken.

RSC Anderlecht hervatte maandag alweer de trainingen, maar er zal nog serieus gesleuteld worden aan de spelerskern. Volgens La Capitale zal de huurbeurt van Marko Pjaca dan toch niet verlengd worden. Bij La Dernière Heure weet men dan weer dat Hannes Delcroix, Kristal Abazaj en Thomas Didillon, die pas terugkeerden na een huurbeurt, mogen beschikken. Over Pieter Gerkens en Sieben Dewaele zou nog geen beslissing genomen zijn, al mogen ook zij allicht beschikken. De club zou zich wel bij PSV gemeld hebben om de samenwerking met Derrick Luckassen proberen te verlengen.

Didier Lamkel Zé heeft zijn zinnen immers op een transfer gezet, of toch tenminste een verbeterd contract bij Antwerp. En daarom weigert hij nu om nog te trainen, zo geeft het enfant terrible zelf aan tegenover een aantal kranten. De Great Old wil hem in principe wel laten gaan, maar enkel aan de juiste prijs. En door zijn fratsen torpedeert hij zelf de kansen op een fraaie transfersom. De soap is dus nog lang niet ten einde, al beweert Lamkel Zé zelf wel dat hij al een aantal aanbiedingen op zak heeft.

KRC Genk wil zijn sterkhouders behouden, maar zou verder wel verschillende spelers laten vertrekken. Amine Khammas en Adriano Bertaccini vertrekken sowieso, dat meldde onze redactie eerder al. Het Belang van Limburg weet dat ook Dante Vanzeir, Gaetan Coucke, Nordin Jackers en Rubin Seigers weg mogen. Zinho Gano, Vladimir Screciu (op een zucht van een terugkeer naar Craiova) en Jakub Piotrowski moeten de club eveneens verlaten.

AA Gent heeft opnieuw een jong talent weten binnen te hengelen. Zo heeft ook de Fransman Samy Mahour zijn kribbel gezet onder een contract in de Ghelamco Arena, dat maakte hij zelf bekend via Instagram. De 17-jarige spelmaker komt over van Montrouge FC 92. Hij zette zijn kribbel onder een overeenkomst van twee seizoenen, voor Mahour is het tevens zijn eerste profcontract.

Schotse media weten dat KV Oostende de verdediger Jacky Hendry wil huren, al liet de club eerder al verstaan dat ze geen spelers meer willen lenen. Hendry is eigendom van Celtic, dat hem de afgelopen maanden uitleende aan het Australische Melbourne City.

BUITENLAND
Leander Dendoncker zou deze zomer kunnen vertrekken bij Wolverhampton. De voorbije maanden werd hij al een paar keer gelinkt aan Lazio en volgens Corriere dello Sport blijven de Romeinen geïnteresseerd. Dendoncker zou nog steeds een voornaam doelwit zijn, maar het grootste struikelblok lijkt de transferprijs te worden. In Italië klinkt het dat de Wolves 25 miljoen euro zouden vragen voor Dendoncker en dat zou voor Lazio vooralsnog te veel zijn.

Thomas Meunier zag zijn contract bij PSG niet verlengd worden, mogelijk wordt Tottenham Hotspur zijn nieuwe club. Volgens The Daily Express volgt coach José Mourinho zijn dossier al een tijdje en wil hij de ex-speler van Club Brugge er graag bij met oog op komend seizoen. De Portugees zou zelfs al persoonlijk contact hebben gehad met Meunier om hem te overtuigen. Het Britse medium stelt dat overigens ook Manchester United en Liverpool belangstelling tonen. Maar Tottenham zou momenteel dus over de beste papieren beschikken.

Spaanse roddelmedia kwamen maandag met een spraakmakend gerucht. Zo zou Chelsea FC een poging willen wagen om Cristiano Ronaldo terug naar de Premier League te halen. Jorge Mendes, de bekende makelaar van de Portugese superster, zou Roman Abramovich overtuigd hebben om een bod van 120 miljoen euro neer te leggen bij Juventus. De Italiaanse kampioen zou het geld wel kunnen gebruiken en zou daarom akkoord gaan met een dergelijke aanbieding.

Borussia Dortmund wist zich afgelopen wintermercato te versterken met Erling Braut Haaland en zijn transfer werd een schot in de roos. Maar door al die goede prestaties is de druk op zijn schouders wel erg groot geworden. Bovendien wil men vermijden dat de 19-jarige nu al wordt opgebrand. De club zou tijdens de komende mercato dan ook een extra concurrent willen aantrekken.

Manchester United zou volgens The Times een monsterbod hebben uitgebracht bij FC Barcelona. De club zou 150 miljoen euro hebben geboden voor de handtekening van supertalent Ansu Fati, maar de Catalanen zijn niet van plan om hun pareltje te laten gaan. De clubleiding van de werkgever van onder meer Lionel Messi zou de aanbieding linea recta in de prullenmand hebben gedeponeerd.

LEES OOK: Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Hoeveel denkt u dat Club zal vangen voor Diatta?

Meest recent

DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

100
100
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

98
98
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

125
125
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

152
152
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

189
189
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

48
48
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

222
222
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

212
212
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

234
234
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

156
156
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

328
328
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

137
137
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

104
104
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

147
147
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

282
282
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

516
516
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

518
518
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

50
50
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

302
302
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

256
256
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

75
75
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

207
207
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

552
552
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

230
230
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

155
155

Meer sportnieuws