TRANSFERUURTJE: 'Club kan miljoenen ruiken, stunttransfer Ronaldo'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club kan miljoenen ruiken, stunttransfer Ronaldo'

De Bundesliga en La Liga zijn weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is reëel dat Krépin Diatta deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Hertha Berlijn is alvast één van de ploegen die aast op de handtekening van de Senegalees. Volgens Bild wil trainer Bruno Labbadia vier versterkingen voor volgend seizoen en krijgt hij daarvoor van het clubbestuur een budget van 50 miljoen euro aangereikt. Een groot deel daarvan zou naar Club kunnen gaan, want Diatta zou één van de vier doelwitten zijn. Club zag zijn kansen op topdoelwit Adolfo Gaich dan weer stijgen vermits San Lorenzo de vraagprijs zou hebben laten zakken.

RSC Anderlecht hervatte maandag alweer de trainingen, maar er zal nog serieus gesleuteld worden aan de spelerskern. Volgens La Capitale zal de huurbeurt van Marko Pjaca dan toch niet verlengd worden. Bij La Dernière Heure weet men dan weer dat Hannes Delcroix, Kristal Abazaj en Thomas Didillon, die pas terugkeerden na een huurbeurt, mogen beschikken. Over Pieter Gerkens en Sieben Dewaele zou nog geen beslissing genomen zijn, al mogen ook zij allicht beschikken. De club zou zich wel bij PSV gemeld hebben om de samenwerking met Derrick Luckassen proberen te verlengen.

Didier Lamkel Zé heeft zijn zinnen immers op een transfer gezet, of toch tenminste een verbeterd contract bij Antwerp. En daarom weigert hij nu om nog te trainen, zo geeft het enfant terrible zelf aan tegenover een aantal kranten. De Great Old wil hem in principe wel laten gaan, maar enkel aan de juiste prijs. En door zijn fratsen torpedeert hij zelf de kansen op een fraaie transfersom. De soap is dus nog lang niet ten einde, al beweert Lamkel Zé zelf wel dat hij al een aantal aanbiedingen op zak heeft.

KRC Genk wil zijn sterkhouders behouden, maar zou verder wel verschillende spelers laten vertrekken. Amine Khammas en Adriano Bertaccini vertrekken sowieso, dat meldde onze redactie eerder al. Het Belang van Limburg weet dat ook Dante Vanzeir, Gaetan Coucke, Nordin Jackers en Rubin Seigers weg mogen. Zinho Gano, Vladimir Screciu (op een zucht van een terugkeer naar Craiova) en Jakub Piotrowski moeten de club eveneens verlaten.

AA Gent heeft opnieuw een jong talent weten binnen te hengelen. Zo heeft ook de Fransman Samy Mahour zijn kribbel gezet onder een contract in de Ghelamco Arena, dat maakte hij zelf bekend via Instagram. De 17-jarige spelmaker komt over van Montrouge FC 92. Hij zette zijn kribbel onder een overeenkomst van twee seizoenen, voor Mahour is het tevens zijn eerste profcontract.

Schotse media weten dat KV Oostende de verdediger Jacky Hendry wil huren, al liet de club eerder al verstaan dat ze geen spelers meer willen lenen. Hendry is eigendom van Celtic, dat hem de afgelopen maanden uitleende aan het Australische Melbourne City.

BUITENLAND
Leander Dendoncker zou deze zomer kunnen vertrekken bij Wolverhampton. De voorbije maanden werd hij al een paar keer gelinkt aan Lazio en volgens Corriere dello Sport blijven de Romeinen geïnteresseerd. Dendoncker zou nog steeds een voornaam doelwit zijn, maar het grootste struikelblok lijkt de transferprijs te worden. In Italië klinkt het dat de Wolves 25 miljoen euro zouden vragen voor Dendoncker en dat zou voor Lazio vooralsnog te veel zijn.

Thomas Meunier zag zijn contract bij PSG niet verlengd worden, mogelijk wordt Tottenham Hotspur zijn nieuwe club. Volgens The Daily Express volgt coach José Mourinho zijn dossier al een tijdje en wil hij de ex-speler van Club Brugge er graag bij met oog op komend seizoen. De Portugees zou zelfs al persoonlijk contact hebben gehad met Meunier om hem te overtuigen. Het Britse medium stelt dat overigens ook Manchester United en Liverpool belangstelling tonen. Maar Tottenham zou momenteel dus over de beste papieren beschikken.

Spaanse roddelmedia kwamen maandag met een spraakmakend gerucht. Zo zou Chelsea FC een poging willen wagen om Cristiano Ronaldo terug naar de Premier League te halen. Jorge Mendes, de bekende makelaar van de Portugese superster, zou Roman Abramovich overtuigd hebben om een bod van 120 miljoen euro neer te leggen bij Juventus. De Italiaanse kampioen zou het geld wel kunnen gebruiken en zou daarom akkoord gaan met een dergelijke aanbieding.

Borussia Dortmund wist zich afgelopen wintermercato te versterken met Erling Braut Haaland en zijn transfer werd een schot in de roos. Maar door al die goede prestaties is de druk op zijn schouders wel erg groot geworden. Bovendien wil men vermijden dat de 19-jarige nu al wordt opgebrand. De club zou tijdens de komende mercato dan ook een extra concurrent willen aantrekken.

Manchester United zou volgens The Times een monsterbod hebben uitgebracht bij FC Barcelona. De club zou 150 miljoen euro hebben geboden voor de handtekening van supertalent Ansu Fati, maar de Catalanen zijn niet van plan om hun pareltje te laten gaan. De clubleiding van de werkgever van onder meer Lionel Messi zou de aanbieding linea recta in de prullenmand hebben gedeponeerd.

LEES OOK: Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Hoeveel denkt u dat Club zal vangen voor Diatta?

Meest recent

Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

95
95
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

332
332
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

17
17
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

51
51
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

152
152
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

132
132
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

84
84
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

148
148
'Cercle pakt nog uit met Duitse jeugdinternational'

Cercle Brugge was de voorbije weken goed op dreef, maar kreeg zaterdag een pijnlijke 0-4 om de oren ...

66
66
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

408
408
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

21
21
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

30
30
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

134
134
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

31
31
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

211
211
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

781
781
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

370
370
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

118
118
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

188
188
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

98
98
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

22
22
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

81
81
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

43
43
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

260
260
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

258
258

Meer sportnieuws