TRANSFERUURTJE: 'Club kan miljoenen ruiken, stunttransfer Ronaldo'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club kan miljoenen ruiken, stunttransfer Ronaldo'

De Bundesliga en La Liga zijn weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
De kans is reëel dat Krépin Diatta deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Hertha Berlijn is alvast één van de ploegen die aast op de handtekening van de Senegalees. Volgens Bild wil trainer Bruno Labbadia vier versterkingen voor volgend seizoen en krijgt hij daarvoor van het clubbestuur een budget van 50 miljoen euro aangereikt. Een groot deel daarvan zou naar Club kunnen gaan, want Diatta zou één van de vier doelwitten zijn. Club zag zijn kansen op topdoelwit Adolfo Gaich dan weer stijgen vermits San Lorenzo de vraagprijs zou hebben laten zakken.

RSC Anderlecht hervatte maandag alweer de trainingen, maar er zal nog serieus gesleuteld worden aan de spelerskern. Volgens La Capitale zal de huurbeurt van Marko Pjaca dan toch niet verlengd worden. Bij La Dernière Heure weet men dan weer dat Hannes Delcroix, Kristal Abazaj en Thomas Didillon, die pas terugkeerden na een huurbeurt, mogen beschikken. Over Pieter Gerkens en Sieben Dewaele zou nog geen beslissing genomen zijn, al mogen ook zij allicht beschikken. De club zou zich wel bij PSV gemeld hebben om de samenwerking met Derrick Luckassen proberen te verlengen.

Didier Lamkel Zé heeft zijn zinnen immers op een transfer gezet, of toch tenminste een verbeterd contract bij Antwerp. En daarom weigert hij nu om nog te trainen, zo geeft het enfant terrible zelf aan tegenover een aantal kranten. De Great Old wil hem in principe wel laten gaan, maar enkel aan de juiste prijs. En door zijn fratsen torpedeert hij zelf de kansen op een fraaie transfersom. De soap is dus nog lang niet ten einde, al beweert Lamkel Zé zelf wel dat hij al een aantal aanbiedingen op zak heeft.

KRC Genk wil zijn sterkhouders behouden, maar zou verder wel verschillende spelers laten vertrekken. Amine Khammas en Adriano Bertaccini vertrekken sowieso, dat meldde onze redactie eerder al. Het Belang van Limburg weet dat ook Dante Vanzeir, Gaetan Coucke, Nordin Jackers en Rubin Seigers weg mogen. Zinho Gano, Vladimir Screciu (op een zucht van een terugkeer naar Craiova) en Jakub Piotrowski moeten de club eveneens verlaten.

AA Gent heeft opnieuw een jong talent weten binnen te hengelen. Zo heeft ook de Fransman Samy Mahour zijn kribbel gezet onder een contract in de Ghelamco Arena, dat maakte hij zelf bekend via Instagram. De 17-jarige spelmaker komt over van Montrouge FC 92. Hij zette zijn kribbel onder een overeenkomst van twee seizoenen, voor Mahour is het tevens zijn eerste profcontract.

Schotse media weten dat KV Oostende de verdediger Jacky Hendry wil huren, al liet de club eerder al verstaan dat ze geen spelers meer willen lenen. Hendry is eigendom van Celtic, dat hem de afgelopen maanden uitleende aan het Australische Melbourne City.

BUITENLAND
Leander Dendoncker zou deze zomer kunnen vertrekken bij Wolverhampton. De voorbije maanden werd hij al een paar keer gelinkt aan Lazio en volgens Corriere dello Sport blijven de Romeinen geïnteresseerd. Dendoncker zou nog steeds een voornaam doelwit zijn, maar het grootste struikelblok lijkt de transferprijs te worden. In Italië klinkt het dat de Wolves 25 miljoen euro zouden vragen voor Dendoncker en dat zou voor Lazio vooralsnog te veel zijn.

Thomas Meunier zag zijn contract bij PSG niet verlengd worden, mogelijk wordt Tottenham Hotspur zijn nieuwe club. Volgens The Daily Express volgt coach José Mourinho zijn dossier al een tijdje en wil hij de ex-speler van Club Brugge er graag bij met oog op komend seizoen. De Portugees zou zelfs al persoonlijk contact hebben gehad met Meunier om hem te overtuigen. Het Britse medium stelt dat overigens ook Manchester United en Liverpool belangstelling tonen. Maar Tottenham zou momenteel dus over de beste papieren beschikken.

Spaanse roddelmedia kwamen maandag met een spraakmakend gerucht. Zo zou Chelsea FC een poging willen wagen om Cristiano Ronaldo terug naar de Premier League te halen. Jorge Mendes, de bekende makelaar van de Portugese superster, zou Roman Abramovich overtuigd hebben om een bod van 120 miljoen euro neer te leggen bij Juventus. De Italiaanse kampioen zou het geld wel kunnen gebruiken en zou daarom akkoord gaan met een dergelijke aanbieding.

Borussia Dortmund wist zich afgelopen wintermercato te versterken met Erling Braut Haaland en zijn transfer werd een schot in de roos. Maar door al die goede prestaties is de druk op zijn schouders wel erg groot geworden. Bovendien wil men vermijden dat de 19-jarige nu al wordt opgebrand. De club zou tijdens de komende mercato dan ook een extra concurrent willen aantrekken.

Manchester United zou volgens The Times een monsterbod hebben uitgebracht bij FC Barcelona. De club zou 150 miljoen euro hebben geboden voor de handtekening van supertalent Ansu Fati, maar de Catalanen zijn niet van plan om hun pareltje te laten gaan. De clubleiding van de werkgever van onder meer Lionel Messi zou de aanbieding linea recta in de prullenmand hebben gedeponeerd.

LEES OOK: Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Hoeveel denkt u dat Club zal vangen voor Diatta?

Meest recent

Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

17
17
'Bom bij Real: Courtois in de clinch met ploegmakkers'

Het is hommeles bij Real Madrid. Ondanks behoorlijke resultaten van Xabi Alonso bij De Koninklijke ...

49
49
Consternatie alom: Telenet en Proximus reageren op DAZN

DAZN lijkt niet van plan de oorlog met de Pro League te stoppen. De rechtenhouder van het Belgische ...

421
421
Einde van Gheysens? Antwerp-supporters schieten in actie

Royal Antwerp FC zit in de gevarenzone. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk in eigen huis onderuit ...

114
114
Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Carlos Forbs is dit seizoen één van de aangename verrassingen bij Club Brugge. De ...

204
204
DAZN stampt tegen schenen: fans massaal in opstand

De situatie tussen DAZN, de Pro League en de telecomproviders is volledig geëscaleerd. De ...

691
691
Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Club Brugge kijkt namens de Champions League recht in de ogen van Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de ...

132
132
Explosieve onrust bij Antwerp: iets veel groters mis

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old greep na de ...

237
237
DAZN-oorlog catastrofaal: dit zijn de enorme gevolgen

De DAZN-oorlog tussen de Pro League en de Belgische telecomproviders is compleet ontploft. De ...

579
579
El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

32
32
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

28
28
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

548
548
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

213
213
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

79
79
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

89
89
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

229
229
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

89
89
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

150
150
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

867
867
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

230
230
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

107
107
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

363
363
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

323
323
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

304
304
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

290
290

Meer sportnieuws