TRANSFERUURTJE: 'Clement pusht voor Club-aanwinst, droomtransfer Alderweireld'

1372 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Clement pusht voor Club-aanwinst, droomtransfer Alderweireld'

De Bundesliga en La Liga zijn weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens het medium Ghanasoccernet zou Club Brugge-trainer Philippe Clement doordrukken voor de komst van Nana Ampomah, met wie hij eerder al samenwerkte bij Waasland-Beveren. Momenteel komt Ampomah uit voor Fortuna Düsseldorf, maar daar zou hij mogen beschikken. Argentijnse bronnen melden dan weer dat Blauw-Zwart een akkoord nadert over recordaanwinst Adolfo Gaich, al zou ook Leeds United nog op de loer liggen.

Antwerp FC heeft zijn eerste grote aanwinst van de zomermercato beet. Om Sinan Bolat te vervangen haalde de Great Old immers Jean Butez in huis. De 25-jarige doelman komt over van Moeskroen en tekende voor vier seizoenen. Mogelijk moet Antwerp ook een vervanger vinden voor Dieumerci Mbokani. Volgens Het Laatste Nieuws is daarvoor Cyle Larin in beeld. De Canadees werd het voorbije seizoen door Besiktas verhuurd aan Zulte Waregem. Antoine Bernier vertrok dan weer naar Seraing.

Sport/Footmagazine weet dat Anderlecht nog steeds de intentie heeft om Derrick Luckassen vast te leggen. Het wil met PSV onderhandelen over een lagere prijs. De Eindhovenaren zullen allicht gaan meewerken, want Luckassen wil er persé weg. Ondertussen zou RSCA zijn huurlingen de toestemming geven om het uitgestelde seizoen af te werken bij hun respectievelijke clubs, waardoor de huurperiode met een maand verlengd wordt.

Joakim Maehle wordt al een tijdje nadrukkelijk gelinkt aan een vertrek bij KRC Genk, maar de club liet aan onze redactie weten dat een zomertransfer niet aan de orde is. In september vorig jaar verlengde Maehle zijn contract nog tot 2023. Er werden toen ook bepaalde afspraken gemaakt, waardoor een zomers vertrek geen optie is. "De club zal niet meewerken aan een transfer. Voor geen enkel bedrag. Dat is ook zo afgesproken met Joakim", stelt technisch directeur Dimitri De Condé.

Het heeft er alle schijn van dat Semih Altikulaç de volgende aanwinst van Standard zal worden. Volgens La Meuse is de deal zo goed als rond en zal de Turkse jeugd-international voor twee seizoenen tekenen bij de Luikenaars. Hij komt over van Olympique Lyon, waar zijn contract afliep. De bedoeling is dat hij in eerste instantie verder rijpt bij de beloften alvorens hij zal doorstromen naar de A-kern.

Zaterdagvoormiddag kondigde Zulte Waregem ook officieel de contractverlenging aan van Nikos Kainourgios, iets wat onze redactie eerder al aankondigde. De West-Vlamingen lichtten de optie in zijn contract waardoor hij minimum nog één seizoen zal te bewonderen zijn in het Regenboogstadion.

BUITENLAND
FC Barcelona wil Philippe Coutinho van de hand doen en zou daarom met de Braziliaan in Engeland leuren. Volgens SPORT werd Coutinho immers bij Tottenham aangeboden als onderdeel van een ruildeal. En dat plan zou wel eens goed nieuws voor Toby Alderweireld kunnen betekenen. Onder meer Cadena Cope schuift de Rode Duivel naar voren als één van de spelers die de omgekeerde beweging kunnen maken. Tanguy Ndombélé zou de andere optie zijn.

David Silva vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Een terugkeer naar Spanje leek in de maak, maar de spelmaker overweegt nu ook een andere optie. ESPN meent dat Silva ook serieus nadenkt over een overgang naar de Amerikaanse Major League Soccer. Inter Miami en New York City FC zouden alvast in aanmerking komen. Momenteel zou de Spanjaard zijn opties aan het afwegen zijn.

Volgens het Franse Le10 Sport overweegt Paris Saint-Germain een verrassende move. De Parijzenaren zouden Willian op het oog hebben als versterking voor de flanken. De 31-jarige Braziliaan heeft een aflopend contract bij Chelsea en is deze zomer al transfervrij op te halen.

Jürgen Klopp zou Adama Traoré en Ruben Néves naar Anfield willen halen. Volgens Daily Mail wordt het Wolverhampton-duo erg hoog ingeschat door de Duitser, maar hun prijskaartje is dan ook navenant. Voor beide spelers zou Liverpool maar liefst 122 miljoen euro moeten betalen.

LEES OOK: Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Zou Alderweireld een basisspeler zijn bij het huidige Barça?

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

28
28
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

23
23
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

143
143
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

117
117
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

34
34
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

324
324
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

137
137
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

413
413
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

105
105
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

41
41
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

312
312
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

670
670
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

500
500
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

145
145
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1076
1076
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

174
174
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

651
651
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

243
243
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

505
505
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

248
248
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

274
274
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1249
1249
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

633
633

Meer sportnieuws