TRANSFERUURTJE: 'Clement pusht voor Club-aanwinst, droomtransfer Alderweireld'

door
TRANSFERUURTJE: 'Clement pusht voor Club-aanwinst, droomtransfer Alderweireld'

De Bundesliga en La Liga zijn weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens het medium Ghanasoccernet zou Club Brugge-trainer Philippe Clement doordrukken voor de komst van Nana Ampomah, met wie hij eerder al samenwerkte bij Waasland-Beveren. Momenteel komt Ampomah uit voor Fortuna Düsseldorf, maar daar zou hij mogen beschikken. Argentijnse bronnen melden dan weer dat Blauw-Zwart een akkoord nadert over recordaanwinst Adolfo Gaich, al zou ook Leeds United nog op de loer liggen.

Antwerp FC heeft zijn eerste grote aanwinst van de zomermercato beet. Om Sinan Bolat te vervangen haalde de Great Old immers Jean Butez in huis. De 25-jarige doelman komt over van Moeskroen en tekende voor vier seizoenen. Mogelijk moet Antwerp ook een vervanger vinden voor Dieumerci Mbokani. Volgens Het Laatste Nieuws is daarvoor Cyle Larin in beeld. De Canadees werd het voorbije seizoen door Besiktas verhuurd aan Zulte Waregem. Antoine Bernier vertrok dan weer naar Seraing.

Sport/Footmagazine weet dat Anderlecht nog steeds de intentie heeft om Derrick Luckassen vast te leggen. Het wil met PSV onderhandelen over een lagere prijs. De Eindhovenaren zullen allicht gaan meewerken, want Luckassen wil er persé weg. Ondertussen zou RSCA zijn huurlingen de toestemming geven om het uitgestelde seizoen af te werken bij hun respectievelijke clubs, waardoor de huurperiode met een maand verlengd wordt.

Joakim Maehle wordt al een tijdje nadrukkelijk gelinkt aan een vertrek bij KRC Genk, maar de club liet aan onze redactie weten dat een zomertransfer niet aan de orde is. In september vorig jaar verlengde Maehle zijn contract nog tot 2023. Er werden toen ook bepaalde afspraken gemaakt, waardoor een zomers vertrek geen optie is. "De club zal niet meewerken aan een transfer. Voor geen enkel bedrag. Dat is ook zo afgesproken met Joakim", stelt technisch directeur Dimitri De Condé.

Het heeft er alle schijn van dat Semih Altikulaç de volgende aanwinst van Standard zal worden. Volgens La Meuse is de deal zo goed als rond en zal de Turkse jeugd-international voor twee seizoenen tekenen bij de Luikenaars. Hij komt over van Olympique Lyon, waar zijn contract afliep. De bedoeling is dat hij in eerste instantie verder rijpt bij de beloften alvorens hij zal doorstromen naar de A-kern.

Zaterdagvoormiddag kondigde Zulte Waregem ook officieel de contractverlenging aan van Nikos Kainourgios, iets wat onze redactie eerder al aankondigde. De West-Vlamingen lichtten de optie in zijn contract waardoor hij minimum nog één seizoen zal te bewonderen zijn in het Regenboogstadion.

BUITENLAND
FC Barcelona wil Philippe Coutinho van de hand doen en zou daarom met de Braziliaan in Engeland leuren. Volgens SPORT werd Coutinho immers bij Tottenham aangeboden als onderdeel van een ruildeal. En dat plan zou wel eens goed nieuws voor Toby Alderweireld kunnen betekenen. Onder meer Cadena Cope schuift de Rode Duivel naar voren als één van de spelers die de omgekeerde beweging kunnen maken. Tanguy Ndombélé zou de andere optie zijn.

David Silva vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Een terugkeer naar Spanje leek in de maak, maar de spelmaker overweegt nu ook een andere optie. ESPN meent dat Silva ook serieus nadenkt over een overgang naar de Amerikaanse Major League Soccer. Inter Miami en New York City FC zouden alvast in aanmerking komen. Momenteel zou de Spanjaard zijn opties aan het afwegen zijn.

Volgens het Franse Le10 Sport overweegt Paris Saint-Germain een verrassende move. De Parijzenaren zouden Willian op het oog hebben als versterking voor de flanken. De 31-jarige Braziliaan heeft een aflopend contract bij Chelsea en is deze zomer al transfervrij op te halen.

Jürgen Klopp zou Adama Traoré en Ruben Néves naar Anfield willen halen. Volgens Daily Mail wordt het Wolverhampton-duo erg hoog ingeschat door de Duitser, maar hun prijskaartje is dan ook navenant. Voor beide spelers zou Liverpool maar liefst 122 miljoen euro moeten betalen.

LEES OOK: Toby Alderweireld in zorgnood: stap roept veel vragen op

Zou Alderweireld een basisspeler zijn bij het huidige Barça?

Meest recent

Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

55
55
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

93
93
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

33
33
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

45
45
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

108
108
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

91
91
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

12
12
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

28
28
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

81
81
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

182
182
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

48
48
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

420
420
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

43
43
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

250
250
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

49
49
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

46
46
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

59
59
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

296
296
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

82
82
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

38
38
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

244
244
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

172
172
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

299
299
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

110
110
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

74
74

Meer sportnieuws