TRANSFERUURTJE: 'Clement pusht voor Club-aanwinst, droomtransfer Alderweireld'

1372
TRANSFERUURTJE: 'Clement pusht voor Club-aanwinst, droomtransfer Alderweireld'

De Bundesliga en La Liga zijn weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens het medium Ghanasoccernet zou Club Brugge-trainer Philippe Clement doordrukken voor de komst van Nana Ampomah, met wie hij eerder al samenwerkte bij Waasland-Beveren. Momenteel komt Ampomah uit voor Fortuna Düsseldorf, maar daar zou hij mogen beschikken. Argentijnse bronnen melden dan weer dat Blauw-Zwart een akkoord nadert over recordaanwinst Adolfo Gaich, al zou ook Leeds United nog op de loer liggen.

Antwerp FC heeft zijn eerste grote aanwinst van de zomermercato beet. Om Sinan Bolat te vervangen haalde de Great Old immers Jean Butez in huis. De 25-jarige doelman komt over van Moeskroen en tekende voor vier seizoenen. Mogelijk moet Antwerp ook een vervanger vinden voor Dieumerci Mbokani. Volgens Het Laatste Nieuws is daarvoor Cyle Larin in beeld. De Canadees werd het voorbije seizoen door Besiktas verhuurd aan Zulte Waregem. Antoine Bernier vertrok dan weer naar Seraing.

Sport/Footmagazine weet dat Anderlecht nog steeds de intentie heeft om Derrick Luckassen vast te leggen. Het wil met PSV onderhandelen over een lagere prijs. De Eindhovenaren zullen allicht gaan meewerken, want Luckassen wil er persé weg. Ondertussen zou RSCA zijn huurlingen de toestemming geven om het uitgestelde seizoen af te werken bij hun respectievelijke clubs, waardoor de huurperiode met een maand verlengd wordt.

Joakim Maehle wordt al een tijdje nadrukkelijk gelinkt aan een vertrek bij KRC Genk, maar de club liet aan onze redactie weten dat een zomertransfer niet aan de orde is. In september vorig jaar verlengde Maehle zijn contract nog tot 2023. Er werden toen ook bepaalde afspraken gemaakt, waardoor een zomers vertrek geen optie is. "De club zal niet meewerken aan een transfer. Voor geen enkel bedrag. Dat is ook zo afgesproken met Joakim", stelt technisch directeur Dimitri De Condé.

Het heeft er alle schijn van dat Semih Altikulaç de volgende aanwinst van Standard zal worden. Volgens La Meuse is de deal zo goed als rond en zal de Turkse jeugd-international voor twee seizoenen tekenen bij de Luikenaars. Hij komt over van Olympique Lyon, waar zijn contract afliep. De bedoeling is dat hij in eerste instantie verder rijpt bij de beloften alvorens hij zal doorstromen naar de A-kern.

Zaterdagvoormiddag kondigde Zulte Waregem ook officieel de contractverlenging aan van Nikos Kainourgios, iets wat onze redactie eerder al aankondigde. De West-Vlamingen lichtten de optie in zijn contract waardoor hij minimum nog één seizoen zal te bewonderen zijn in het Regenboogstadion.

BUITENLAND
FC Barcelona wil Philippe Coutinho van de hand doen en zou daarom met de Braziliaan in Engeland leuren. Volgens SPORT werd Coutinho immers bij Tottenham aangeboden als onderdeel van een ruildeal. En dat plan zou wel eens goed nieuws voor Toby Alderweireld kunnen betekenen. Onder meer Cadena Cope schuift de Rode Duivel naar voren als één van de spelers die de omgekeerde beweging kunnen maken. Tanguy Ndombélé zou de andere optie zijn.

David Silva vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Een terugkeer naar Spanje leek in de maak, maar de spelmaker overweegt nu ook een andere optie. ESPN meent dat Silva ook serieus nadenkt over een overgang naar de Amerikaanse Major League Soccer. Inter Miami en New York City FC zouden alvast in aanmerking komen. Momenteel zou de Spanjaard zijn opties aan het afwegen zijn.

Volgens het Franse Le10 Sport overweegt Paris Saint-Germain een verrassende move. De Parijzenaren zouden Willian op het oog hebben als versterking voor de flanken. De 31-jarige Braziliaan heeft een aflopend contract bij Chelsea en is deze zomer al transfervrij op te halen.

Jürgen Klopp zou Adama Traoré en Ruben Néves naar Anfield willen halen. Volgens Daily Mail wordt het Wolverhampton-duo erg hoog ingeschat door de Duitser, maar hun prijskaartje is dan ook navenant. Voor beide spelers zou Liverpool maar liefst 122 miljoen euro moeten betalen.

LEES OOK: Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Zou Alderweireld een basisspeler zijn bij het huidige Barça?

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

52
52
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

53
53
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

77
77
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

72
72
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

142
142
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

196
196
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

74
74
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

100
100
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

212
212
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

103
103
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

957
957
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

163
163
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

108
108
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

396
396
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

435
435
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

417
417

Meer sportnieuws