TRANSFERUURTJE: 'Clement pusht voor Club-aanwinst, droomtransfer Alderweireld'

door
TRANSFERUURTJE: 'Clement pusht voor Club-aanwinst, droomtransfer Alderweireld'

De Bundesliga en La Liga zijn weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens het medium Ghanasoccernet zou Club Brugge-trainer Philippe Clement doordrukken voor de komst van Nana Ampomah, met wie hij eerder al samenwerkte bij Waasland-Beveren. Momenteel komt Ampomah uit voor Fortuna Düsseldorf, maar daar zou hij mogen beschikken. Argentijnse bronnen melden dan weer dat Blauw-Zwart een akkoord nadert over recordaanwinst Adolfo Gaich, al zou ook Leeds United nog op de loer liggen.

Antwerp FC heeft zijn eerste grote aanwinst van de zomermercato beet. Om Sinan Bolat te vervangen haalde de Great Old immers Jean Butez in huis. De 25-jarige doelman komt over van Moeskroen en tekende voor vier seizoenen. Mogelijk moet Antwerp ook een vervanger vinden voor Dieumerci Mbokani. Volgens Het Laatste Nieuws is daarvoor Cyle Larin in beeld. De Canadees werd het voorbije seizoen door Besiktas verhuurd aan Zulte Waregem. Antoine Bernier vertrok dan weer naar Seraing.

Sport/Footmagazine weet dat Anderlecht nog steeds de intentie heeft om Derrick Luckassen vast te leggen. Het wil met PSV onderhandelen over een lagere prijs. De Eindhovenaren zullen allicht gaan meewerken, want Luckassen wil er persé weg. Ondertussen zou RSCA zijn huurlingen de toestemming geven om het uitgestelde seizoen af te werken bij hun respectievelijke clubs, waardoor de huurperiode met een maand verlengd wordt.

Joakim Maehle wordt al een tijdje nadrukkelijk gelinkt aan een vertrek bij KRC Genk, maar de club liet aan onze redactie weten dat een zomertransfer niet aan de orde is. In september vorig jaar verlengde Maehle zijn contract nog tot 2023. Er werden toen ook bepaalde afspraken gemaakt, waardoor een zomers vertrek geen optie is. "De club zal niet meewerken aan een transfer. Voor geen enkel bedrag. Dat is ook zo afgesproken met Joakim", stelt technisch directeur Dimitri De Condé.

Het heeft er alle schijn van dat Semih Altikulaç de volgende aanwinst van Standard zal worden. Volgens La Meuse is de deal zo goed als rond en zal de Turkse jeugd-international voor twee seizoenen tekenen bij de Luikenaars. Hij komt over van Olympique Lyon, waar zijn contract afliep. De bedoeling is dat hij in eerste instantie verder rijpt bij de beloften alvorens hij zal doorstromen naar de A-kern.

Zaterdagvoormiddag kondigde Zulte Waregem ook officieel de contractverlenging aan van Nikos Kainourgios, iets wat onze redactie eerder al aankondigde. De West-Vlamingen lichtten de optie in zijn contract waardoor hij minimum nog één seizoen zal te bewonderen zijn in het Regenboogstadion.

BUITENLAND
FC Barcelona wil Philippe Coutinho van de hand doen en zou daarom met de Braziliaan in Engeland leuren. Volgens SPORT werd Coutinho immers bij Tottenham aangeboden als onderdeel van een ruildeal. En dat plan zou wel eens goed nieuws voor Toby Alderweireld kunnen betekenen. Onder meer Cadena Cope schuift de Rode Duivel naar voren als één van de spelers die de omgekeerde beweging kunnen maken. Tanguy Ndombélé zou de andere optie zijn.

David Silva vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Een terugkeer naar Spanje leek in de maak, maar de spelmaker overweegt nu ook een andere optie. ESPN meent dat Silva ook serieus nadenkt over een overgang naar de Amerikaanse Major League Soccer. Inter Miami en New York City FC zouden alvast in aanmerking komen. Momenteel zou de Spanjaard zijn opties aan het afwegen zijn.

Volgens het Franse Le10 Sport overweegt Paris Saint-Germain een verrassende move. De Parijzenaren zouden Willian op het oog hebben als versterking voor de flanken. De 31-jarige Braziliaan heeft een aflopend contract bij Chelsea en is deze zomer al transfervrij op te halen.

Jürgen Klopp zou Adama Traoré en Ruben Néves naar Anfield willen halen. Volgens Daily Mail wordt het Wolverhampton-duo erg hoog ingeschat door de Duitser, maar hun prijskaartje is dan ook navenant. Voor beide spelers zou Liverpool maar liefst 122 miljoen euro moeten betalen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

Zou Alderweireld een basisspeler zijn bij het huidige Barça?

Meest recent

Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

48
48
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

26
26
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

17
17
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

83
83
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

20
20
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

49
49
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

126
126
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

996
996
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

159
159
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

453
453
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

236
236
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

10
10
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

195
195
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

534
534
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

454
454
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

484
484
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

456
456
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

88
88
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

702
702
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

654
654
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

90
90
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

497
497
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

383
383
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

167
167

Meer sportnieuws