TRANSFERUURTJE: 'Clement pusht voor Club-aanwinst, droomtransfer Alderweireld'

door
TRANSFERUURTJE: 'Clement pusht voor Club-aanwinst, droomtransfer Alderweireld'

De Bundesliga en La Liga zijn weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Volgens het medium Ghanasoccernet zou Club Brugge-trainer Philippe Clement doordrukken voor de komst van Nana Ampomah, met wie hij eerder al samenwerkte bij Waasland-Beveren. Momenteel komt Ampomah uit voor Fortuna Düsseldorf, maar daar zou hij mogen beschikken. Argentijnse bronnen melden dan weer dat Blauw-Zwart een akkoord nadert over recordaanwinst Adolfo Gaich, al zou ook Leeds United nog op de loer liggen.

Antwerp FC heeft zijn eerste grote aanwinst van de zomermercato beet. Om Sinan Bolat te vervangen haalde de Great Old immers Jean Butez in huis. De 25-jarige doelman komt over van Moeskroen en tekende voor vier seizoenen. Mogelijk moet Antwerp ook een vervanger vinden voor Dieumerci Mbokani. Volgens Het Laatste Nieuws is daarvoor Cyle Larin in beeld. De Canadees werd het voorbije seizoen door Besiktas verhuurd aan Zulte Waregem. Antoine Bernier vertrok dan weer naar Seraing.

Sport/Footmagazine weet dat Anderlecht nog steeds de intentie heeft om Derrick Luckassen vast te leggen. Het wil met PSV onderhandelen over een lagere prijs. De Eindhovenaren zullen allicht gaan meewerken, want Luckassen wil er persé weg. Ondertussen zou RSCA zijn huurlingen de toestemming geven om het uitgestelde seizoen af te werken bij hun respectievelijke clubs, waardoor de huurperiode met een maand verlengd wordt.

Joakim Maehle wordt al een tijdje nadrukkelijk gelinkt aan een vertrek bij KRC Genk, maar de club liet aan onze redactie weten dat een zomertransfer niet aan de orde is. In september vorig jaar verlengde Maehle zijn contract nog tot 2023. Er werden toen ook bepaalde afspraken gemaakt, waardoor een zomers vertrek geen optie is. "De club zal niet meewerken aan een transfer. Voor geen enkel bedrag. Dat is ook zo afgesproken met Joakim", stelt technisch directeur Dimitri De Condé.

Het heeft er alle schijn van dat Semih Altikulaç de volgende aanwinst van Standard zal worden. Volgens La Meuse is de deal zo goed als rond en zal de Turkse jeugd-international voor twee seizoenen tekenen bij de Luikenaars. Hij komt over van Olympique Lyon, waar zijn contract afliep. De bedoeling is dat hij in eerste instantie verder rijpt bij de beloften alvorens hij zal doorstromen naar de A-kern.

Zaterdagvoormiddag kondigde Zulte Waregem ook officieel de contractverlenging aan van Nikos Kainourgios, iets wat onze redactie eerder al aankondigde. De West-Vlamingen lichtten de optie in zijn contract waardoor hij minimum nog één seizoen zal te bewonderen zijn in het Regenboogstadion.

BUITENLAND
FC Barcelona wil Philippe Coutinho van de hand doen en zou daarom met de Braziliaan in Engeland leuren. Volgens SPORT werd Coutinho immers bij Tottenham aangeboden als onderdeel van een ruildeal. En dat plan zou wel eens goed nieuws voor Toby Alderweireld kunnen betekenen. Onder meer Cadena Cope schuift de Rode Duivel naar voren als één van de spelers die de omgekeerde beweging kunnen maken. Tanguy Ndombélé zou de andere optie zijn.

David Silva vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Een terugkeer naar Spanje leek in de maak, maar de spelmaker overweegt nu ook een andere optie. ESPN meent dat Silva ook serieus nadenkt over een overgang naar de Amerikaanse Major League Soccer. Inter Miami en New York City FC zouden alvast in aanmerking komen. Momenteel zou de Spanjaard zijn opties aan het afwegen zijn.

Volgens het Franse Le10 Sport overweegt Paris Saint-Germain een verrassende move. De Parijzenaren zouden Willian op het oog hebben als versterking voor de flanken. De 31-jarige Braziliaan heeft een aflopend contract bij Chelsea en is deze zomer al transfervrij op te halen.

Jürgen Klopp zou Adama Traoré en Ruben Néves naar Anfield willen halen. Volgens Daily Mail wordt het Wolverhampton-duo erg hoog ingeschat door de Duitser, maar hun prijskaartje is dan ook navenant. Voor beide spelers zou Liverpool maar liefst 122 miljoen euro moeten betalen.

LEES OOK: Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Zou Alderweireld een basisspeler zijn bij het huidige Barça?

Meest recent

AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

3
3
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

56
56
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

204
204
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

141
141
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

285
285
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

181
181
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

179
179
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

466
466
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

331
331
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

82
82
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

188
188
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

215
215
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

137
137
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

112
112
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

483
483
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

192
192
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

316
316
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

369
369
Alles of niets: zo starten Antwerp en Anderlecht

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC maken vanavond onderling uit wie van de twee Union SG zal ...

220
220
‘Anderlecht breekt alle regels: JPL-coachdeal ontploft’

Anderlecht wilde deze keer géén coach wegkapen en vooral geen afkoopsom betalen. Maar ...

208
208
Anderlecht zet mes in de kern: rollen er 8 koppen?

RSC Anderlecht gaat komende zomer weer aan de bak moeten. Maar is er ook een héél ...

435
435
Union SG gaat voor droomseizoen: "Dé ambitie!"

Union SG blijft een bijzonder straffe ploeg. Ze plaatsten zich ten koste van Sporting Charleroi voor ...

55
55
Cruijff verdedigt omstreden Ajax-beslissing

Ajax zorgde voor een enorme verrassing door Oscar Garcia aan te stellen als nieuwe trainer van Jong ...

22
22
'Anderlecht raast door: deal met Antwerp nakende'

Bij RSC Anderlecht is het bestuur heel erg bezig met het invullen van cruciale posities. De ...

679
679

Meer sportnieuws