'Voorstel Westerlo kan Beerschot promotie kosten'

door
'Voorstel Westerlo kan Beerschot promotie kosten'

Een nieuwe dag, een nieuwe wending in de soap rond de stopzetting van het seizoen in de Jupiler Pro League. Dit keer is het KVC Westerlo dat nog wat olie op het vuur gooit. De Kemphanen vinden dat het akkoord van de Pro League inmiddels vervallen is en zijn van mening dat zij een plaatsje in 1A verdienen.


Omdat de FIFA besliste dat de promotiefinale gespeeld moet worden met spelers die momenteel onder contract staan, en dus zonder zomeraanwinsten, vindt Westerlo dat die finale niet langer 'op een faire manier' afgewerkt kan worden. De club wijst dan ook naar de beslissing die in Frankrijk werd genomen. Daar oordeelde de rechtbank dat niemand uit de Ligue 1 mag degraderen, maar dat er wel clubs kunnen promoveren.

Om de promovendi aan te duiden vindt Westerlo dat er naar de eindranking van 1B moet gekeken worden en dus niet naar de periodekampioenen, die samen de promotiefinale uitvechten. De Kemphanen eindigden eerste in die eindranking, gezien Virton (voorlopig) geen proflicentie kreeg. "In België zou het resulteren in een afdeling 1A met de 16 clubs van het vorige seizoen plus Westerlo en eventueel de volgende club(s) in het eindklassement", klonk het.

En dat is vooral slecht nieuws voor Beerschot VA. De Antwerpenaren pakten de tweede periodetitel in 1B, maar eindigden pas vijfde in de algemene rangschikking. Indien die effectief gehanteerd wordt, zou Beerschot enkel promoveren als men naar een Jupiler Pro League met 20 ploegen gaat én Virton ook in beroep geen licentie krijgt. Naar alle waarschijnlijkheid zal de club er dan ook alles aan doen om het voorstel van Westerlo van tafel te vegen.

LEES OOK: Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

Goed voorstel van Westerlo?

Meest recent

Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

10
10
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

8
8
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

20
20
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

34
34
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

21
21
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

143
143
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

115
115
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

92
92
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

102
102
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

103
103
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

85
85
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

233
233
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

314
314
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

45
45
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

179
179
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

170
170
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

203
203
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

175
175
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

91
91
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

225
225
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

891
891
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

105
105
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

104
104

Meer sportnieuws