'Voorstel Westerlo kan Beerschot promotie kosten'

door
'Voorstel Westerlo kan Beerschot promotie kosten'

Een nieuwe dag, een nieuwe wending in de soap rond de stopzetting van het seizoen in de Jupiler Pro League. Dit keer is het KVC Westerlo dat nog wat olie op het vuur gooit. De Kemphanen vinden dat het akkoord van de Pro League inmiddels vervallen is en zijn van mening dat zij een plaatsje in 1A verdienen.


Omdat de FIFA besliste dat de promotiefinale gespeeld moet worden met spelers die momenteel onder contract staan, en dus zonder zomeraanwinsten, vindt Westerlo dat die finale niet langer 'op een faire manier' afgewerkt kan worden. De club wijst dan ook naar de beslissing die in Frankrijk werd genomen. Daar oordeelde de rechtbank dat niemand uit de Ligue 1 mag degraderen, maar dat er wel clubs kunnen promoveren.

Om de promovendi aan te duiden vindt Westerlo dat er naar de eindranking van 1B moet gekeken worden en dus niet naar de periodekampioenen, die samen de promotiefinale uitvechten. De Kemphanen eindigden eerste in die eindranking, gezien Virton (voorlopig) geen proflicentie kreeg. "In België zou het resulteren in een afdeling 1A met de 16 clubs van het vorige seizoen plus Westerlo en eventueel de volgende club(s) in het eindklassement", klonk het.

En dat is vooral slecht nieuws voor Beerschot VA. De Antwerpenaren pakten de tweede periodetitel in 1B, maar eindigden pas vijfde in de algemene rangschikking. Indien die effectief gehanteerd wordt, zou Beerschot enkel promoveren als men naar een Jupiler Pro League met 20 ploegen gaat én Virton ook in beroep geen licentie krijgt. Naar alle waarschijnlijkheid zal de club er dan ook alles aan doen om het voorstel van Westerlo van tafel te vegen.

LEES OOK: 'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

Goed voorstel van Westerlo?

Meest recent

Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

0
0
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

35
35
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

19
19
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

389
389
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

30
30
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

14
14
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

62
62
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

391
391
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

90
90
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

39
39
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

367
367
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

129
129
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

148
148
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

304
304
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

87
87
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

117
117
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

165
165
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

37
37
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

200
200
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

232
232
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

86
86
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1199
1199
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

147
147
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

364
364
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

421
421

Meer sportnieuws