De Vlieger cynisch: "Dan toch geen titel voor Club? Kan allemaal"

685 stemmen
De Vlieger cynisch:

Het Belgisch profvoetbal bevindt zich voor de zoveelste keer in een chaotische toestand. Door allerlei juridische klachten, twijfels bij de reglementen en het doordrukken van eigen voorstellen, is het akkoord omtrent de stopzetting van het seizoen op de helling komen te staan. Niemand die momenteel durft te voorspellen welke richting het zal uitgaan.


Door de juridische stappen die Waasland-Beveren ondernam om degradatie te voorkomen, zouden de beslissingen van de Algemene Vergadering van de Pro League ongedaan gemaakt kunnen worden. In dat geval zou zelfs een nietig verklaring van het afgelopen seizoen niet uitgesloten zijn. Cercle Brugge stelde afgelopen weekend dan weer voor om tóch naar een competitie met 20 ploegen te gaan, iets wat verschillende kleinere clubs wel zien zitten. Anderen pleiten dan weer om de slotspeeldag van de reguliere competitie alsnog af te werken.

Maar ook rond de bekerfinale en de promotiefinale van 1B, heerst nog een pak onduidelijkheid. Dinsdag geraakte immers bekend dat beide wedstrijden zullen afgewerkt moeten worden met de spelers die dit seizoen bij de betrokken ploegen onder contract staan. Dat zou vooral voor Antwerp en OHL een probleem zijn. Beide clubs hebben immers een pak spelers waarvan hun overeenkomsten op 31 juni aflopen. Een aantal van die spelers tekenden zelfs al elders.

Heel wat chaos en onduidelijkheid dus. Analist Geert De Vlieger wordt er op Twitter zowaar cynisch van. "Dan toch geen degradatie voor Waasland-Beveren? Dan toch geen titel voor Club Brugge? Dan toch geen 16 teams volgend seizoen in de Jupiler Pro League? De laatste speeldag wordt toch nog gespeeld? Enzovoort, enzovoort. Het kan allemaal", klonk het, terwijl hij er de hashtag 'FC De Kampioenen' aan toevoegde.

LEES OOK: KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

Er is een gebrek aan leiderschap vanuit de Pro League ...

Meest recent

'Ex-speler Bayern naar Beveren, verdediger vertrekt'

Het begint stevig te bewegen bij SK Beveren. De Waaslanders zijn zeer actief op de transfermarkt en ...

37
37
‘Miljoenenbom Club Brugge: angst voor totale flop groeit’

Club Brugge telt een monsterbedrag neer voor Han-beom Lee. De Zuid-Koreaan moet er meteen staan, ...

296
296
STVV heeft er verrassende 'aanwinst' bij

Bij STVV hebben ze al een aantal nieuwe spelers aangetrokken, maar de Kanaries zijn zeker nog niet ...

11
11
'Drie JPL-clubs strijden om nieuwe sensatie'

Maanden geleden meldden we jullie al dat er in Hongarije een speler actief is die op de radar was ...

38
38
De Meyer sluit vertrek sterkhouder STVV niét uit

Bij STVV zagen ze een aantal sterkhouders de club verlaten, maar mogelijk stopt het daar nog niet ...

40
40
Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

236
236
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

107
107
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

327
327
Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

149
149
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

581
581
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

800
800
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

70
70
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

441
441
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1849
1849
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

445
445
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

676
676
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

181
181
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

861
861
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

202
202
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

127
127
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

218
218
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

127
127
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

583
583
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

451
451
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

307
307

Meer sportnieuws