De Vlieger cynisch: "Dan toch geen titel voor Club? Kan allemaal"

door
De Vlieger cynisch:

Het Belgisch profvoetbal bevindt zich voor de zoveelste keer in een chaotische toestand. Door allerlei juridische klachten, twijfels bij de reglementen en het doordrukken van eigen voorstellen, is het akkoord omtrent de stopzetting van het seizoen op de helling komen te staan. Niemand die momenteel durft te voorspellen welke richting het zal uitgaan.


Door de juridische stappen die Waasland-Beveren ondernam om degradatie te voorkomen, zouden de beslissingen van de Algemene Vergadering van de Pro League ongedaan gemaakt kunnen worden. In dat geval zou zelfs een nietig verklaring van het afgelopen seizoen niet uitgesloten zijn. Cercle Brugge stelde afgelopen weekend dan weer voor om tóch naar een competitie met 20 ploegen te gaan, iets wat verschillende kleinere clubs wel zien zitten. Anderen pleiten dan weer om de slotspeeldag van de reguliere competitie alsnog af te werken.

Maar ook rond de bekerfinale en de promotiefinale van 1B, heerst nog een pak onduidelijkheid. Dinsdag geraakte immers bekend dat beide wedstrijden zullen afgewerkt moeten worden met de spelers die dit seizoen bij de betrokken ploegen onder contract staan. Dat zou vooral voor Antwerp en OHL een probleem zijn. Beide clubs hebben immers een pak spelers waarvan hun overeenkomsten op 31 juni aflopen. Een aantal van die spelers tekenden zelfs al elders.

Heel wat chaos en onduidelijkheid dus. Analist Geert De Vlieger wordt er op Twitter zowaar cynisch van. "Dan toch geen degradatie voor Waasland-Beveren? Dan toch geen titel voor Club Brugge? Dan toch geen 16 teams volgend seizoen in de Jupiler Pro League? De laatste speeldag wordt toch nog gespeeld? Enzovoort, enzovoort. Het kan allemaal", klonk het, terwijl hij er de hashtag 'FC De Kampioenen' aan toevoegde.

LEES OOK: 'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

Er is een gebrek aan leiderschap vanuit de Pro League ...

Meest recent

'Transferspektakel Anderlecht: víér topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags om de aanstelling van Antoine Sibierski als nieuwe sportief ...

40
40
Groot zorgenkind bij Duivels: WK-basisplaats in gevaar

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

35
35
Exit Ruben Van Gucht zindert na: "Moeilijk door te slikken"

“Moeilijk door te slikken.” Het klinkt als een oordeel over een gerecht, maar voor Ruben ...

11
11
Club Brugge of Union kampioen? "Zij staan er beter voor"

De Champions' Play-Offs zijn momenteel halfweg. Nog steeds voert Union SG het klassement aan, maar ...

133
133
Anderlecht perplex: Mbemba legt bom onder comeback-stunt

Anderlecht droomt van een terugkeer van Chancel Mbemba, maar de realiteit botst hard met de ...

223
223
Marseille dumpt Vermeeren: terugkeer naar JPL?

Arthur Vermeeren moet komende zomer alweer op zoek naar een nieuwe club. Volgens onder meer 'Het ...

213
213
'Gevolgen van succes: nieuwe ploeg én coach bij STVV'

De derde plaats en het Europese ticket zijn inmiddels binnen handbereik, STVV blijft dit seizoen ...

192
192
Camera's registreren héérlijk momentje Kompany en Enrique

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdag voor een onvergetelijk kijkstuk gezorgd in ...

73
73
"Nog nooit meegemaakt" - voetballerij ondersteboven na PSG-Bayern

In hun heenwedstrijd van de halve finales van de Champions League hebben Paris Saint-Germain en ...

191
191
Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

252
252
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

228
228
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

110
110
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

115
115
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

153
153
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

146
146
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

148
148
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

91
91
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

266
266
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

158
158
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

197
197
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

287
287
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

265
265
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

147
147
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

57
57
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

244
244

Meer sportnieuws