De Vlieger cynisch: "Dan toch geen titel voor Club? Kan allemaal"

685 stemmen
De Vlieger cynisch:

Het Belgisch profvoetbal bevindt zich voor de zoveelste keer in een chaotische toestand. Door allerlei juridische klachten, twijfels bij de reglementen en het doordrukken van eigen voorstellen, is het akkoord omtrent de stopzetting van het seizoen op de helling komen te staan. Niemand die momenteel durft te voorspellen welke richting het zal uitgaan.


Door de juridische stappen die Waasland-Beveren ondernam om degradatie te voorkomen, zouden de beslissingen van de Algemene Vergadering van de Pro League ongedaan gemaakt kunnen worden. In dat geval zou zelfs een nietig verklaring van het afgelopen seizoen niet uitgesloten zijn. Cercle Brugge stelde afgelopen weekend dan weer voor om tóch naar een competitie met 20 ploegen te gaan, iets wat verschillende kleinere clubs wel zien zitten. Anderen pleiten dan weer om de slotspeeldag van de reguliere competitie alsnog af te werken.

Maar ook rond de bekerfinale en de promotiefinale van 1B, heerst nog een pak onduidelijkheid. Dinsdag geraakte immers bekend dat beide wedstrijden zullen afgewerkt moeten worden met de spelers die dit seizoen bij de betrokken ploegen onder contract staan. Dat zou vooral voor Antwerp en OHL een probleem zijn. Beide clubs hebben immers een pak spelers waarvan hun overeenkomsten op 31 juni aflopen. Een aantal van die spelers tekenden zelfs al elders.

Heel wat chaos en onduidelijkheid dus. Analist Geert De Vlieger wordt er op Twitter zowaar cynisch van. "Dan toch geen degradatie voor Waasland-Beveren? Dan toch geen titel voor Club Brugge? Dan toch geen 16 teams volgend seizoen in de Jupiler Pro League? De laatste speeldag wordt toch nog gespeeld? Enzovoort, enzovoort. Het kan allemaal", klonk het, terwijl hij er de hashtag 'FC De Kampioenen' aan toevoegde.

LEES OOK: Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

Er is een gebrek aan leiderschap vanuit de Pro League ...

Meest recent

'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

36
36
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

159
159
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

75
75
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

240
240
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

220
220
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

41
41
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

61
61
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

99
99
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

44
44
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

375
375
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

373
373
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

210
210
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

132
132
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

58
58
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

557
557
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

119
119
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

129
129
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

161
161
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

155
155
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

72
72
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

452
452
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

146
146
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

168
168
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

172
172

Meer sportnieuws