"Misschien kunnen we 30e speeldag toch nog afwerken"

door

Vrijdag staat er opnieuw een Algemene Vergadering op het programma van de Pro League, en die lijkt alweer interessant te gaan worden. Verscheidene clubs gaan namelijk (plots) niet meer akkoord met het gevonden akkoord van enkele weken geleden. Waasland-Beveren, Cercle, OH Leuven, Beerschot én Union gingen al in de tegenaanval.

De CEO van de Brusselaars, Philippe Bormans, kwam al met een nieuw voorstel, maar heeft nog een alternatief in gedachten. Namelijk om de laatste speeldag van de reguliere competitie tóch nog af te werken: “Een competitie met 18 of 20 clubs lijkt me een goede oplossing, maar daar is een tweederdemeerderheid voor nodig en dat lijkt me heel moeilijk. De derde oplossing is om de 30e speeldag toch nog te spelen”, klinkt het namelijk bij Sporza.

Het idee van Bormans is niet geheel vreemd. Zo geven de nieuwe veiligheidsmaatregelen namelijk de ruimte hiervoor: "We zien dat de veiligheidsvoorschriften versoepeld worden. Wedstrijden zullen kunnen. Dus het zou misschien goed zijn om het zo te doen. Dan kent de competitie toch nog een sportief einde en ga je heel veel geschillen uit de weg."

LEES OOK: Gert Verhulst vs Marc Coucke: Onverwachte clash zindert na

Een goed idee?

Meest recent

STVV geniet van 'De Magiër': weldra een toptransfer?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. Ze spelen goed voetbal en ...

5
5
Hoop versus kansloos - Zetterberg & Borkelmans over dé clash

RSC Anderlecht – Club Brugge blijft ook anno 2025 de grootste match in België. Paars-Wit ...

14
14
Belgisch talent weg bij PSV? "Dan bekijken we de opties"

Met Johan Bakayoko liet PSV afgelopen zomer zijn Belgische goudhaantje vertrekken, maar er staan nog ...

27
27
Trainerswissel bij Antwerp? Janssen spreekt klare taal

De Bosuil slaakte zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting, want eindelijk slaagde Antwerp ...

98
98
Scorende Saelemaekers baalt, pijnlijke avond Pocognoli

Het is zaterdag geen fijne avond geworden voor de Belgen die aan de slag waren in de grote ...

42
42
Rode kaart helpt Antwerp eindelijk aan broodnodige zege

Antwerp is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Voor de eerste keer sinds ...

58
58
Gooit Mika Godts zijn eigen ruiten in bij Rode Duivels?

De voorbije dagen werden de selecties bekend gemaakt van de Rode Duivels en Jonge Duivels. ...

131
131
Kortrijk loopt in op Beveren, Club NXT verliest wéér

Zaterdagavond werden in de Challenger Pro League nog drie wedstrijden afgewerkt. KV Kortrijk is erin ...

75
75
Harde woorden bij Westerlo: "Dringend voor de spiegel staan"

Het draait de laatste weken plots vierkant bij Westerlo. Het sneuvelde in de beker meteen tegen ...

42
42
'Fabregas hoopt op transferbom bij Club Brugge'

Bij Club Brugge lieten ze vorige zomer al een pak sterkhouders vertrekken, maar ook in de komende ...

314
314
Hoogspanning op Bosuil: fans halen keihard uit naar bestuur

Antwerp zakte de voorbije weken weg in een diepe crisis. Het staat momenteel zelfs pas voorlaatste ...

129
129
Deschacht trekt conclusie: "Die spelers mist Anderlecht"

Zondag is het in de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de klassieker tussen Club Brugge en ...

103
103
Ultieme gelijkmaker verpest glansrol voor Trossard

Arsenal heeft zaterdag voor de derde keer dit seizoen punten laten liggen in de Premier League. Het ...

21
21
Charleroi herpakt zich en duwt Westerlo dieper in moeras

Charleroi heeft zich weer herpakt na de nederlaag in de Waalse derby. De Zebra's haalden het met 2-0 ...

10
10
Garcia onverbiddelijk: einde verhaal voor Rode Duivel

Rudi Garcia houdt van stabiliteit in zijn selectie. Ondanks de vele geblesseerden bij de Rode ...

282
282
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

694
694
Van Gucht zwaar aangepakt: "Narcist met groot ego!"

Andermaal staat Ruben Van Gucht in de belangstelling, dit keer niet om zijn werk bij televisie of ...

551
551
Rookgordijn in Anderlecht: Coucke herovert de macht

Zondag zijn alle ogen op de klassieker tussen RSC Anderlecht en Club Brugge. Een deel van de ...

361
361
'Belgisch voetbal weldra terug op Telenet & Proximus?'

Er is de afgelopen weken en maanden reeds heel wat inkt gevloeid over de uitzendingen van het ...

1763
1763
Mazzu raast door en pakt ook de scalp van Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League moest Cercle Brugge het namiddag opnemen tegen OH Leuven. Voor de twee toch ...

66
66
'Hasi houdt adem in: Anderlecht langer zonder De Cat?'

In een uitverkocht Lotto Park krijgt RSC Anderlecht zondag Club Brugge over de vloer. Met ...

225
225
Kompany vermijdt verlies, monsterzege voor Leverkusen

In de Bundesliga hoopte Vincent Kompany met Bayern München de zeventiende zege op rij te ...

71
71
'Leegloop bij KRC Genk: lieveling Fink richting exit?'

De topmatchen volgen elkaar snel op voor KRC Genk, dat een paar dagen na de stunt in Braga alweer op ...

426
426
Donkere wolken boven Bosuil: Antwerp-fans luiden alarmbel

De zenuwen staan strakgespannen op de Bosuil voor het bezoek van La Louvière, stilaan zowaar ...

208
208
'5 voor 12 in Anderlecht: dagen Renard zijn geteld'

De topper tegen Club Brugge luidt een nieuw tijdperk in bij RSC Anderlecht, waar kersvers voorzitter ...

337
337

Meer sportnieuws