'FA wil transferperiode verplaatsen, Belgische clubs moeten vrezen'

door
'FA wil transferperiode verplaatsen, Belgische clubs moeten vrezen'

De Engelse voetbalbond (FA) heeft concrete plannen om de transferperiode te verplaatsen. Vanwege de coronacrisis hopen de Britten tussen augustus en oktober toe te mogen slaan. Dat zou ook voor de Jupiler Pro League drastische gevolgen hebben.


Op dit moment is het idee nog om de transfermarkt van 18 juni tot eind augustus open te gooien. Maar de FA is in gesprek door de wens om deze periode op te schuiven. Door de crisis voetballen zij immers nog langer door en de oude planning zou dit proces kunnen beïnvloeden, aldus Sky Sports.

De FIFA heeft eerder aangegeven mee te willen denken. De wereldvoetbalbond laat dit echter over aan de individuele bonden, die in overleg met de betrokken partijen tot een definitief oordeel moeten komen. Het idee is wel om aan te sturen op een deadline op vrijdag 2 oktober.

En dus moet mogelijk ook de Jupiler Pro League zijn plannen bijstellen. Door het voorstel van de FA zouden Engelsen ploegen immers tot oktober spelers kunnen wegplukken bij de Belgische clubs, zonder dat zij in staat zijn om dan vervangers te halen. Een duidelijk richtlijn die geldt voor heel Europa lijkt dan ook het beste.

LEES OOK: Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

De UEFA moet een duidelijk richtlijn opstellen voor alle Europese competities ...

Meest recent

Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

25
25
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

33
33
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

191
191
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

342
342
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

137
137
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

762
762
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

95
95
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

346
346
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

440
440
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

210
210
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

59
59
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

443
443
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

199
199
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

103
103
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

314
314
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

167
167
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

417
417
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

235
235
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

461
461
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

405
405
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

54
54
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

305
305
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

126
126
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

465
465

Meer sportnieuws