'Mbokani blijft in België voetballen'

613 stemmen
'Mbokani blijft in België voetballen'

Dieumerci Mbokani heeft een nieuwe trofee aan zijn palmares kunnen toevoegen. De Congolese spits werd maandagavond immers bekroond met de Ebbenhouten Schoen, de prijs voor beste speler van Afrikaanse origine op de Belgische velden. Waar zijn toekomst ligt, is echter nog niet bekend.

De topschutter van het voorbije seizoen is immers einde contract bij Antwerp FC en zijn verbintenis werd nog steeds niet verlengd. Mbokani gaf maandag zelf aan dat hij mikt op een tweejarige overeenkomst, maar dat de Great Old hem slechts één seizoen aanbiedt. En dus maakte hij meteen een opening naar de andere topploegen in ons land. Ook een comeback bij RSC Anderlecht sloot hij niet uit.

En in een interview met La Dernière Heure zet Mbokani de deur voor Paars-Wit nog wat meer open. "Ik heb nog niets van Anderlecht gehoord. Maar ik sta open voor alles, dus ze mogen mij zeker bellen. Ik heb altijd al gezegd dat het 'mijn club' blijft. Ik ben nog niet vergeten wat ze voor mij hebben gedaan, ook al zit er inmiddels een ander bestuur. Als Anderlecht me een voorstel doet, zullen we rond de tafel gaan om dat te bespreken", aldus de aanvaller.

UPDATE 02/06

Er is veel te doen omtrent de toekomst van Dieumerci Mbokani, die nog wel enige onduidelijkheid bevat. Aan de hand van uitspraken van de Congolees, valt echter wel te vermoeden dat hij in België zal blijven voetballen. Zo zegt hij namelijk niet echt open te staan voor een transfer naar China of het Midden-Oosten: “Dat is ver, zeker voor de familie”, klonk het namelijk in Le Grand Débrief.

Of hij dan wel op de Bosuil zal blijven of naar een andere Belgische club zal trekken, valt dus wel nog af te wachten. Mbokani staat zeker niet weigerachtig voor een verlengd verblijf bij Antwerp, maar zo zei hij: “We zijn momenteel aan het onderhandelen, maar ik ben nog niet akkoord met wat Antwerp me aanbiedt.” Wordt ongetwijfeld vervolgd.

LEES OOK: 'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Dat zou het beste zijn voor hem...

Meest recent

Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

31
31
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

49
49
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

46
46
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

123
123
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

342
342
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

97
97
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

232
232
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

165
165
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

332
332
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

76
76
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

527
527
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

46
46
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

221
221
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

47
47
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

232
232
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

399
399
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

891
891
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

505
505
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

164
164
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

485
485
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

269
269
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

754
754
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

193
193
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

700
700
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

138
138

Meer sportnieuws