'Mbokani blijft in België voetballen'

door
'Mbokani blijft in België voetballen'

Dieumerci Mbokani heeft een nieuwe trofee aan zijn palmares kunnen toevoegen. De Congolese spits werd maandagavond immers bekroond met de Ebbenhouten Schoen, de prijs voor beste speler van Afrikaanse origine op de Belgische velden. Waar zijn toekomst ligt, is echter nog niet bekend.

De topschutter van het voorbije seizoen is immers einde contract bij Antwerp FC en zijn verbintenis werd nog steeds niet verlengd. Mbokani gaf maandag zelf aan dat hij mikt op een tweejarige overeenkomst, maar dat de Great Old hem slechts één seizoen aanbiedt. En dus maakte hij meteen een opening naar de andere topploegen in ons land. Ook een comeback bij RSC Anderlecht sloot hij niet uit.

En in een interview met La Dernière Heure zet Mbokani de deur voor Paars-Wit nog wat meer open. "Ik heb nog niets van Anderlecht gehoord. Maar ik sta open voor alles, dus ze mogen mij zeker bellen. Ik heb altijd al gezegd dat het 'mijn club' blijft. Ik ben nog niet vergeten wat ze voor mij hebben gedaan, ook al zit er inmiddels een ander bestuur. Als Anderlecht me een voorstel doet, zullen we rond de tafel gaan om dat te bespreken", aldus de aanvaller.

UPDATE 02/06

Er is veel te doen omtrent de toekomst van Dieumerci Mbokani, die nog wel enige onduidelijkheid bevat. Aan de hand van uitspraken van de Congolees, valt echter wel te vermoeden dat hij in België zal blijven voetballen. Zo zegt hij namelijk niet echt open te staan voor een transfer naar China of het Midden-Oosten: “Dat is ver, zeker voor de familie”, klonk het namelijk in Le Grand Débrief.

Of hij dan wel op de Bosuil zal blijven of naar een andere Belgische club zal trekken, valt dus wel nog af te wachten. Mbokani staat zeker niet weigerachtig voor een verlengd verblijf bij Antwerp, maar zo zei hij: “We zijn momenteel aan het onderhandelen, maar ik ben nog niet akkoord met wat Antwerp me aanbiedt.” Wordt ongetwijfeld vervolgd.

LEES OOK: Alles of niets: zo starten Antwerp en Anderlecht

Dat zou het beste zijn voor hem...

Meest recent

Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

16
16
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

36
36
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

46
46
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

125
125
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

302
302
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

88
88
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

173
173
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

340
340
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

209
209
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

196
196
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

484
484
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

356
356
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

91
91
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

192
192
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

238
238
Rechtbank vernietigend: Mokerslag voor afwezige Snelders

Vandaag heeft het hof van beroep uitspraak gedaan over de straf van Eddy Snelders. De beslissing ...

144
144
Charleroi bestolen? "Als Titraoui daar geel krijgt, dan..."

Charleroi droomde van een eerste bekerfinale sinds 1993, maar is er uiteindelijk niet in geslaagd om ...

118
118
'Anderlecht heeft beet: Tomasson nieuwe coach'

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe trainer aan te trekken. De Brusselaars zouden volgens ...

488
488
Radzinski fileert Anderlecht genadeloos

Thomasz Radzinski maakte 25 jaar geleden nog gouden tijden mee met RSC Anderlecht. Titels, de ...

200
200
Gheysens ziet gigantische ommekeer bij Antwerp

Royal Antwerp FC maakte de afgelopen jaren stevig verlies. De club heeft zijn jaarrekening ...

327
327
‘Anderlecht beeft: Tomasson duwt meteen richting drama’

Anderlecht zoekt koortsachtig naar een opvolger voor Besnik Hasi, en plots duikt een opvallende naam ...

370
370
Alles of niets: zo starten Antwerp en Anderlecht

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC maken vanavond onderling uit wie van de twee Union SG zal ...

231
231
‘Anderlecht breekt alle regels: JPL-coachdeal ontploft’

Anderlecht wilde deze keer géén coach wegkapen en vooral geen afkoopsom betalen. Maar ...

212
212
Anderlecht zet mes in de kern: rollen er 8 koppen?

RSC Anderlecht gaat komende zomer weer aan de bak moeten. Maar is er ook een héél ...

451
451

Meer sportnieuws