'Mbokani blijft in België voetballen'

door
'Mbokani blijft in België voetballen'

Dieumerci Mbokani heeft een nieuwe trofee aan zijn palmares kunnen toevoegen. De Congolese spits werd maandagavond immers bekroond met de Ebbenhouten Schoen, de prijs voor beste speler van Afrikaanse origine op de Belgische velden. Waar zijn toekomst ligt, is echter nog niet bekend.

De topschutter van het voorbije seizoen is immers einde contract bij Antwerp FC en zijn verbintenis werd nog steeds niet verlengd. Mbokani gaf maandag zelf aan dat hij mikt op een tweejarige overeenkomst, maar dat de Great Old hem slechts één seizoen aanbiedt. En dus maakte hij meteen een opening naar de andere topploegen in ons land. Ook een comeback bij RSC Anderlecht sloot hij niet uit.

En in een interview met La Dernière Heure zet Mbokani de deur voor Paars-Wit nog wat meer open. "Ik heb nog niets van Anderlecht gehoord. Maar ik sta open voor alles, dus ze mogen mij zeker bellen. Ik heb altijd al gezegd dat het 'mijn club' blijft. Ik ben nog niet vergeten wat ze voor mij hebben gedaan, ook al zit er inmiddels een ander bestuur. Als Anderlecht me een voorstel doet, zullen we rond de tafel gaan om dat te bespreken", aldus de aanvaller.

UPDATE 02/06

Er is veel te doen omtrent de toekomst van Dieumerci Mbokani, die nog wel enige onduidelijkheid bevat. Aan de hand van uitspraken van de Congolees, valt echter wel te vermoeden dat hij in België zal blijven voetballen. Zo zegt hij namelijk niet echt open te staan voor een transfer naar China of het Midden-Oosten: “Dat is ver, zeker voor de familie”, klonk het namelijk in Le Grand Débrief.

Of hij dan wel op de Bosuil zal blijven of naar een andere Belgische club zal trekken, valt dus wel nog af te wachten. Mbokani staat zeker niet weigerachtig voor een verlengd verblijf bij Antwerp, maar zo zei hij: “We zijn momenteel aan het onderhandelen, maar ik ben nog niet akkoord met wat Antwerp me aanbiedt.” Wordt ongetwijfeld vervolgd.

LEES OOK: Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Dat zou het beste zijn voor hem...

Meest recent

Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

9
9
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

9
9
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

30
30
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

24
24
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

180
180
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

131
131
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

136
136
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

148
148
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

92
92
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

237
237
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

277
277
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

753
753
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

44
44
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

303
303
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

72
72
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1083
1083
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

381
381
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

135
135
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

162
162
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

387
387
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

57
57
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

156
156
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

2146
2146
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

614
614
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

638
638

Meer sportnieuws