Straf parcours van Kompany: van jeugdspeler naar grote baas

124 stemmen
Straf parcours van Kompany: van jeugdspeler naar grote baas

Vincent Kompany keerde in de zomer van 2019 terug bij RSC Anderlecht. Hij kreeg veel macht, maar een jaar later gaat het nog een stap verder. Kompany heeft op 25 jaar tijd alles meegemaakt. Een voetbalsprookje, alleen is het nog afwachten hoe het einde verloopt.


Kompany is een kind van Anderlecht. Hij doorliep de jeugdreeksen van Anderlecht en maakte zijn eerste grote droom waar: doorbreken bij RSCA. Dat deed hij met verve en Kompany versierde voor 8 miljoen euro een transfer naar Hamburg. Hij verliet België met twee landstitels en hij won de Gouden Schoen, de Ebbenhouten Schoen, werd Jonge Profvoetballer van het Jaar en Profvoetballer van het Jaar. Het Park nam afscheid van zijn Prins.

In de zomer van 2003 maakte België kennis met toptalent Kompany (17).

Na mislukte jaren in Duitsland trok hij naar Manchester City, dat toen nog geen topclub was. Dat veranderde en Kompany werd een boegbeeld van de club en bleef er 11 jaar. U kan hier zijn afscheidsmatch herbeleven. Kompany werd een grootheid in het Engelse voetbal en wordt aanzien als één van de beste centrale verdedigers die er heeft rondgelopen.

Dan zorgde Kompany voor dé transfer van RSCA van de afgelopen jaren. Kompany, die nochtans tal van aanbiedingen had gekregen, keerde terug naar Anderlecht. De Brusselaars verkeerden in nood en de Rode Duivel ging zijn ploeg helpen. Hij werd niet meer aanzien als een Prins, maar de Koning keerde terug. Zo omschreven de fans het. Het eerste jaar ging met ups en downs, de keuze om ook trainer te worden was de verkeerde, maar er zat progressie in.

Kompany maakte het waar op het veld en versierde transfers naar Hamburg en Man City.

Anderlecht was in 2020 weer leuk om zien en begon te winnen, maar toen sloeg corona toe… Naast het veld ging het van kwaad naar erger. De financiële status was dramatisch en Kompany liet zich opmerken door de club te willen helpen om de spelers te laten inleveren. Hij was zelfs bereid om bij te springen voor de spelers die niet wilden, zo werd hij nog populairder bij de aanhang.

Op 28 mei 2020, een jaar na zijn Grote Terugkeer, kwam er dan het nieuws waar de fans op hoopten. Vincent Kompany investeert in Anderlecht en gaat ook na zijn spelerscarrière (hij zal tot 2022 blijven voetballen bij Anderlecht) actief blijven. Samen met Wouter Vandenhaute en Karel Van Eetvelt moet hij Paars-Wit weer naar de top loodsen en mede dankzij de financiële inbreng van Kompany kan Anderlecht op financieel vlak weer wat ademen.



Als Kompany, samen met Vandenhaute en Van Eetvelt, binnen een aantal jaren RSCA weer naar de top zou kunnen loodsen, dan gaan de fans ongetwijfeld aandringen op een standbeeld. Van jeugdspeler naar topspeler naar grote baas (samen met Vandenhaute). Als dit project slaagt, dan is er een echt voetbalsprookje geschreven. Het enthousiasme bij de fans is alvast zeer groot, nu afwachten of Kompany het ook naast het veld kan waarmaken. Afspraak op december 2022? Dan zullen we de balans opmaken van het eerste deel van ‘Het Plan 2020-2025’.

CR

LEES OOK: Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Straf parcours?

Meest recent

Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

2
2
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

21
21
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

81
81
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

36
36
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

60
60
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

20
20
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

48
48
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

110
110
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

324
324
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

124
124
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

330
330
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

434
434
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1121
1121
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

47
47
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

121
121
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

442
442
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

161
161
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

178
178
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

87
87
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

70
70
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

73
73
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

260
260

Meer sportnieuws