Moeskroen nog niet safe: KBVB gaat licentiedossier uitpluizen

door
Moeskroen nog niet safe: KBVB gaat licentiedossier uitpluizen

Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport lag de voorbije dagen zwaar onder vuur vanuit de Belgische voetbalwereld, nadat het besliste om Moeskroen in beroep toch een licentie toe te kennen. Heel wat analisten, clubs en zelfs de CEO van de KBVB spraken hun onbegrip uit en er werden ook vraagtekens gesteld bij de competentie van het BAS.

Dat komt nu echter uitzonderlijk met een reactie op alle kritiek. "De inhoud van deze verklaringen verwondert ons omdat tot op heden buiten de arbiters niemand kennis heeft van de motivering van de arbitrale beslissing", citeert Het Nieuwsblad uit het persbericht. "Het BAS heeft gedurende de laatste jaren zeer veel dossiers behandeld en kan getuigen van een grote kunde en onafhankelijkheid in deze. De arbitrage colleges van het BAS werden in het verleden trouwens altijd erg gewaardeerd door de sportwereld."

Dit seizoen kregen maar liefst zeven clubs in eerste instantie geen licentie. Lokeren ging snel failliet, maar de zes andere clubs gingen nog in beroep. Intussen kregen Standard, Moeskroen, KV Oostende en Lommel al een licentie voor volgend seizoen. 

UPDATE 28/05

Er was de voorbije weken al veel te doen om het tóch toekennen van een licentie voor Moeskroen, en het lijkt erop dat die saga nog wel even zou kunnen aanhouden. Want zo ziet het er niet naar uit dat de Henegouwers al op beide oren kunnen slapen dat ze volgend seizoen terug in 1A zullen gaan aantreden. Volgens Het Laatste Nieuws heeft de KBVB namelijk een werkgroep aangeduid om het BAS-dossier van Moeskroen te gaan uitpluizen. De Pro League is ook nog steeds in staat om Moeskroen te weigeren uit de Jupiler Pro League, indien er voldoende bewijzen zijn dat er effectief fouten zijn gemaakt. Mocht Moeskroen niet in 1A worden toegelaten, zou Waasland-Beveren de degradatie ontlopen.

Wie ziet u het liefste in 1A?

Meest recent

Wilmots onthult: 'Enorme klap voor Vanaken bij Duivels'

De Rode Duivels maakten zaterdag allerminst een goede beurt op het veld van Kazachstan, toch waren ...

44
44
'Topcoach klopt op tafel: eerste wintervertrekker Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na de interland-break de goede lijn van tegen Club Brugge en KV Mechelen. ...

81
81
De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Rudi Garcia liet het na Kazachstan meteen voelen: dit was niet de avond van Charles De Ketelaere.CDK ...

139
139
'Arrogante' Theate krijgt volle laag: "Het is voetbal, hé vriend"

De zwakke prestatie van de Rode Duivels in Kazachstan zorgde logischerwijs voor heel wat kritiek. De ...

136
136
'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

134
134
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

183
183
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

275
275
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

184
184
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

112
112
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

181
181
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

79
79
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

1669
1669
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

59
59
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

106
106
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

201
201
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

43
43
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

619
619
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

93
93
'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

316
316
'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

119
119
Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

De Rode Duivels zijn er zaterdag niet in geslaagd hun ticket voor de WK-eindronde te verzilveren. ...

119
119
Straffe woorden: dit denkt Sir Alex Ferguson over Lammens

Om de geblesseerde Thibaut Courtois te vervangen, koos bondscoach Rudi Garcia zaterdag tegen ...

64
64
Mignolet dropt onthulling over 'aanvoerder' Vanaken

De Rode Duivels maakten zaterdagnamiddag allerminst een goede beurt tijdens hun ...

705
705
Garcia keihard neergehaald: "Niet beter dan Tedesco"

Dat de Rode Duivels zich dinsdag tegen dwergstaat Liechtenstein zullen plaatsen voor het WK, lijkt ...

319
319
'Club op miljoenenkoers: Engels gevecht om sterkhouder'

Nu het clubvoetbal even heeft plaats gemaakt voor de nationale ploegen en de winterse ...

254
254

Meer sportnieuws