Moeskroen nog niet safe: KBVB gaat licentiedossier uitpluizen

door
Moeskroen nog niet safe: KBVB gaat licentiedossier uitpluizen

Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport lag de voorbije dagen zwaar onder vuur vanuit de Belgische voetbalwereld, nadat het besliste om Moeskroen in beroep toch een licentie toe te kennen. Heel wat analisten, clubs en zelfs de CEO van de KBVB spraken hun onbegrip uit en er werden ook vraagtekens gesteld bij de competentie van het BAS.

Dat komt nu echter uitzonderlijk met een reactie op alle kritiek. "De inhoud van deze verklaringen verwondert ons omdat tot op heden buiten de arbiters niemand kennis heeft van de motivering van de arbitrale beslissing", citeert Het Nieuwsblad uit het persbericht. "Het BAS heeft gedurende de laatste jaren zeer veel dossiers behandeld en kan getuigen van een grote kunde en onafhankelijkheid in deze. De arbitrage colleges van het BAS werden in het verleden trouwens altijd erg gewaardeerd door de sportwereld."

Dit seizoen kregen maar liefst zeven clubs in eerste instantie geen licentie. Lokeren ging snel failliet, maar de zes andere clubs gingen nog in beroep. Intussen kregen Standard, Moeskroen, KV Oostende en Lommel al een licentie voor volgend seizoen. 

UPDATE 28/05

Er was de voorbije weken al veel te doen om het tóch toekennen van een licentie voor Moeskroen, en het lijkt erop dat die saga nog wel even zou kunnen aanhouden. Want zo ziet het er niet naar uit dat de Henegouwers al op beide oren kunnen slapen dat ze volgend seizoen terug in 1A zullen gaan aantreden. Volgens Het Laatste Nieuws heeft de KBVB namelijk een werkgroep aangeduid om het BAS-dossier van Moeskroen te gaan uitpluizen. De Pro League is ook nog steeds in staat om Moeskroen te weigeren uit de Jupiler Pro League, indien er voldoende bewijzen zijn dat er effectief fouten zijn gemaakt. Mocht Moeskroen niet in 1A worden toegelaten, zou Waasland-Beveren de degradatie ontlopen.

Wie ziet u het liefste in 1A?

Meest recent

Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

70
70
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

111
111
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

36
36
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

187
187
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

150
150
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

164
164
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

134
134
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

424
424
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

304
304
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

227
227
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

51
51
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

95
95
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

127
127
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

56
56
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

256
256
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

224
224
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

95
95
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

149
149
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

76
76
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

261
261
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

242
242
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

205
205
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

219
219
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

284
284

Meer sportnieuws