Moeskroen nog niet safe: KBVB gaat licentiedossier uitpluizen

door
Moeskroen nog niet safe: KBVB gaat licentiedossier uitpluizen

Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport lag de voorbije dagen zwaar onder vuur vanuit de Belgische voetbalwereld, nadat het besliste om Moeskroen in beroep toch een licentie toe te kennen. Heel wat analisten, clubs en zelfs de CEO van de KBVB spraken hun onbegrip uit en er werden ook vraagtekens gesteld bij de competentie van het BAS.

Dat komt nu echter uitzonderlijk met een reactie op alle kritiek. "De inhoud van deze verklaringen verwondert ons omdat tot op heden buiten de arbiters niemand kennis heeft van de motivering van de arbitrale beslissing", citeert Het Nieuwsblad uit het persbericht. "Het BAS heeft gedurende de laatste jaren zeer veel dossiers behandeld en kan getuigen van een grote kunde en onafhankelijkheid in deze. De arbitrage colleges van het BAS werden in het verleden trouwens altijd erg gewaardeerd door de sportwereld."

Dit seizoen kregen maar liefst zeven clubs in eerste instantie geen licentie. Lokeren ging snel failliet, maar de zes andere clubs gingen nog in beroep. Intussen kregen Standard, Moeskroen, KV Oostende en Lommel al een licentie voor volgend seizoen. 

UPDATE 28/05

Er was de voorbije weken al veel te doen om het tóch toekennen van een licentie voor Moeskroen, en het lijkt erop dat die saga nog wel even zou kunnen aanhouden. Want zo ziet het er niet naar uit dat de Henegouwers al op beide oren kunnen slapen dat ze volgend seizoen terug in 1A zullen gaan aantreden. Volgens Het Laatste Nieuws heeft de KBVB namelijk een werkgroep aangeduid om het BAS-dossier van Moeskroen te gaan uitpluizen. De Pro League is ook nog steeds in staat om Moeskroen te weigeren uit de Jupiler Pro League, indien er voldoende bewijzen zijn dat er effectief fouten zijn gemaakt. Mocht Moeskroen niet in 1A worden toegelaten, zou Waasland-Beveren de degradatie ontlopen.

LEES OOK: Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Wie ziet u het liefste in 1A?

Meest recent

"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

1
1
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

64
64
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

150
150
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

41
41
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

180
180
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

206
206
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

294
294
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

97
97
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

265
265
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

87
87
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

45
45
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

203
203
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

58
58
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

158
158
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

184
184
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

91
91
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

330
330
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

551
551
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

103
103
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

33
33
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

525
525
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

128
128
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

301
301
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

36
36
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

80
80

Meer sportnieuws