Gesjoemel bij stemming competitieformat? 'Kregen geld om steun af te kopen'

1864 stemmen
Gesjoemel bij stemming competitieformat? 'Kregen geld om steun af te kopen'

De voorbije dagen lag Mehdi Bayat zwaar onder vuur, want Antwerp diende zelfs een klacht in bij de Belgische Mededingingsautoriteit om zijn dubbele pet aan te klagen. Het kan voor hen niet door de beugel dat Bayat naast voorzitter van de KBVB nog steeds manager is van Sporting Charleroi. Nu roept ook de KBVB hem op het matje.

Niet zijn positie bij Charleroi is het probleem bij de bond, wel de steun die hij beloofde aan de profclubs. Bayat beloofde dat de KBVB 1,25 miljoen euro gaat storten in het solidariteitsfonds van de Pro League en volgens Het Nieuwsblad stelt de raad van bestuur van de KBVB zich daar vragen bij. Het is voor hen immers niet helemaal duidelijk waar Bayat dat geld haalt.

De voorzitter zou de som uit de inkomsten van het EK gehaald hebben, maar dat ligt gevoelig. Dat geld staat immers nog niet op de rekening van de bond, aangezien het toernooi uiteraard pas volgend jaar gespeeld wordt. Daarnaast zint het de amateurclubs ook niet dat de profclubs financieel gesteund worden en eisen ook zij een deel van de koek.

UPDATE 11u

Mehdi Bayat zal straks dus een stevig woordje uitleg moeten geven over de mysterieuze 1,25 miljoen euro, van wie niemand lijkt te weten waar die vandaan komt. Het Nieuwsblad weet wel dat dit bedrag bij het solidariteitsfonds komt om de profclubs te steunen tijdens de coronacrisis.

Maar dan volgt er wel een héél opmerkelijke onthulling bij de krant: ‘Het geld (de héle solidariteitspot, nvdr) moest ook dienen om de steun af te kopen voor een competitie met 16 en play-offs’. Het idee waar vooral Gent, Genk en… Charleroi (de club van Bayat, nvdr) voor ijverden. Vrij vertaald zouden de profclubs dus financiële steun krijgen als ze zich achter het vooropgestelde idee schaarden. 

Dat zou net hetzelfde zijn als wanneer je een verantwoording aflegt voor een rechtbank omdat je daarvoor een centje toegestoken krijgt. Dan is het ook voor iedereen duidelijk over welke praktijken we hier zouden spreken. Zoúden, want zekerheid hierover is er echter niet. Mochten de bevindingen van HNBL echter kloppen, zou dit op z’n zachtst gezegd schrijnend zijn voor het Belgische voetbal en volgen er hopelijk verdere stappen. 

LEES OOK: Furieuze Marc Coucke haalt vernietigend uit: "Niet genoeg!"

🚀

Dit kan niet door de beugel...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

60
60
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

11
11
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

17
17
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

113
113
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

136
136
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

249
249
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

236
236
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

270
270
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

131
131
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

147
147
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

69
69
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

341
341
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

399
399
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

31
31
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

87
87
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

193
193
Garcia krijgt volgende opsteker daags na Kroatië

De Rode Duivels wisten hun voorbereiding op het WK dinsdagavond uitstekend te beginnen met een zege ...

77
77
Onana velt duidelijk oordeel over nieuwe rol bij Duivels

Dé grote verrassing bij de Rode Duivels in Kroatië was de nieuwe rol voor Amadou Onana. ...

124
124
Duivels ontdekken belangrijke nieuwe kwaliteit in Kroatië

De Rode Duivels kunnen met een zeer goed gevoel toeleven naar het WK, want hun ...

97
97
'Club haalt slag thuis: goudhaantje blijft aan boord'

Club Brugge staat voor een zeer hete transferzomer. Het moet vrezen dat heel wat spelers gaan ...

601
601
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

277
277
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

391
391
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

220
220
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

276
276
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

75
75
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

304
304

Meer sportnieuws