TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil international, Real meldt zich bij Agüero'

927
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil international, Real meldt zich bij Agüero'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of werden ze stopgezet door de gevolgen van het coronavirus. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge mag de naam van Michal Karbowski van zijn verlanglijstje schrappen. De Poolse back verlengde immers zijn contract bij Legia Warschau tot 2024. Hierdoor nemen de kansen wel toe dat de optie in het huurcontract van Eduard Sobol wordt gelicht. Volgens FootMercato toont FC Nantes dan weer interesse in Kaveh Rezaei, die na zijn huurbeurt aan Charleroi allicht permanent verkocht wordt. Ook de Carolo's willen hem graag houden. Charles De Ketelaere zou op zijn beurt belangstelling van Internazionale hebben gelokt, maar een vertrek van de youngster lijkt niet aan de orde deze mercato.

In de zoektocht naar een doublure voor Hendrik Van Crombrugge, speurt RSC Anderlecht onder meer in Griekenland. Lokale bronnen melden namelijk dat Paars-Wit belangstelling heeft in Matic Kotnik. De Sloveense international komt momenteel uit voor Panionios uit de Griekse Super League, maar zijn contract is er aflopend en de doelman zou op transfervrije basis willen vertrekken. Financieel gezien lijkt hij dus binnen het plaatje van Anderlecht te passen. Er zou wel concurrentie van het Turkse Hatayspor heersen.

Standard zou in de Ligue 1 speuren achter relatief goedkope versterking. Zo meldt RMC-journalist Loïc Tanzi dat de Rouches contacten hebben gelegd om Semih Altikulaç naar Sclessin te halen. Deze linkerflankspeler is momenteel eigendom van Olympique Lyon, hij kwam ook al uit voor de jeugdselecties van zowel Frankrijk als Turkije. Zijn contract bij OL is echter aflopend en dus ziet Standard zijn kans schoon om de 18-jarige voor een beperkte som over te nemen.

Joakim Maehle wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een vertrek bij KRC Genk. Diverse ploegen toonden inmiddels al interesse en dat lijstje wordt nu nog wat langer. Volgens het Turkse A Spor meldt nu immers ook Galatasaray zich voor de 23-jarige Deen. Het valt af te wachten of zij kans maken in de strijd om Maehle, want de andere genoemde clubs komen allemaal uit in meer tot de verbeelding sprekende competities dan de Turkse.

Om extra ervaring te voorzien in de defensie, besloot AA Gent vorige zomer om Mikael Lustig naar de Ghelamco Arena te halen. Maar de Zweed liet geen goede indruk achter en mag alweer vertrekken. Volgens buitenlandse media kan de voormalige verdediger van Celtic terugkeren naar Zweden. Daar zouden een aantal ploegen Lustig willen aantrekken. Vorige zomer waren AIK en Malmö al geïnteresseerd in zijn diensten en mogelijk wagen ze nu weer een poging.

Cercle Brugge heeft een aantal spelers in zijn kern die de club mogen verlaten. De Bruggelingen kunnen één speler alvast aan SM Caen verpatsen. De Franse tweedeklasser wil volgens Foot Mercato immers proberen om Aboubakary Kanté in Frankrijk houden. De speler werd het afgelopen seizoen uitgeleend aan reeksgenoot Le Mans en daar deed hij het niet onaardig. Hij ligt bij Cercle nog onder contract tot 2022.

BUITENLAND
Sergio Agüero blijft gelinkt worden aan een vertrek bij Manchester City. Niet enkel Internazionale zou de Argentijnse topspits willen wegplukken uit het Etihad Stadium, er zijn nog meer kapers op de kust. Zo meldt La Gazzetta dello Sport-journalist Nicoló Schira dat ook Real Madrid in de markt is voor Agüero. Beide clubs zouden al geïnformeerd hebben bij het management van de Argentijn. Toch lijkt een transfer komende zomer niet aan de orde. City zou al hebben laten weten dat een vertrek van Agüero onbespreekbaar is.

Liverpool blijft aan de mouw van Timo Werner trekken. Alleen zal de prijsschutter van RB Leipzig niet goedkoop zijn, want de afkoopsom in zijn contract zou 55 miljoen euro bedragen. Een dergelijk bedrag op tafel leggen is in tijden van corona uiteraard niet evident en dus zal Liverpool eerst moeten verkopen. Volgens The Sun zijn de Reds bereid om maar liefst drie spelers van de hand te doen om de nodige centen in het laatje te brengen. Xherdan Shaqiri, Harry Wilson en Marko Grujic zouden op die manier andere oorden mogen opzoeken.

Real Madrid heeft zijn zinnen gezet op Erling Braut Haaland en men is bereid om héél ver te gaan, zo schrijven de Spaanse media nu. Zij beweren te weten dat Real bereid is om meerdere spelers als ruilmiddel in te zetten voor de spits van Borussia Dortmund. Op het lijstje met kandidaten staan de namen van Oscar Rodriguez, Dani Ceballos, Alvaro Odriozola, Brahim Diaz, Lucas Vazquez, Mariano Diaz en Takefusa Kubo, claimt Diario Madridista te weten.

Edinson Cavani zal zijn aflopende contract bij PSG niet verlengen en kan dus transfervrij op zoek naar een nieuwe club. En mogelijk is een terugkeer naar Italië in de maak. L'Equipe weet immers dat Inter Milaan Cavani terug naar de Serie A wil halen, waar hij eerder al voor Napoli en Palermo speelde. De club van Romelu Lukaku, dat naast Dries Mertens greep, heeft de 33-jarige diepe spits een contractvoorstel van drie jaar gedaan. Cavani zou een terugkeer wel genegen zijn.

LEES OOK: Heynen en Smets geven hét pijnpunt van KRC Genk prijs

Denkt u dat De Ketelaere langer dan drie seizoenen bij Club zal blijven?

Meest recent

Albert maakt eerste balans op van Anderlecht

RSC Anderlecht maakt progressie. Er staat een betere selectie dan vorig jaar en Vitor Bruno heeft ...

27
27
Heynen en Smets geven hét pijnpunt van KRC Genk prijs

KRC Genk gaat voorlopig verder op zijn eland van vorig seizoen. Het is te weinig. De druk neemt toch ...

30
30
Forbs smult van Club Brugge-tweetal: "Fantastische speler"

Na zijn domme rode kaart tegen AA Gent was Carlos Forbs nog de grote zondebok bij Club Brugge. Maar ...

84
84
Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

104
104
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

140
140
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

225
225
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

251
251
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

146
146
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

286
286
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

483
483
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

531
531
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

618
618
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

90
90
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

457
457
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

65
65
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

43
43
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

210
210
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

341
341
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

73
73
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

72
72
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

220
220
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

252
252
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

252
252
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1378
1378
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

145
145

Meer sportnieuws