'Uitspraak FIFA kan Club Brugge recordaanwinst bezorgen'

door
'Uitspraak FIFA kan Club Brugge recordaanwinst bezorgen'

Nu de titel officieel binnen is, kan het bestuur van Club Brugge zich volledig toeleggen op de komende transferperiode. Daarin ziet Blauw-Zwart mogelijk enkele sterkhouders vertrekken (Dennis? Diatta?) en wil het zich ook nog versterken. Op het verlanglijstje van de landskampioen staat onder meer een nieuwe spits.


En daarvoor blijft Blauw-Zwart hoog inzetten op de Argentijn Adolfo Gaich. Die stond afgelopen winter al nadrukkelijk in de belangstelling, maar een transfer ging toen niet door. Onder meer omdat er geen akkoord werd gevonden met zijn huidige club San Lorenzo. Maar de kaarten liggen nu helemaal anders. Zo schrijft El Intransigente dat San Lorenzo allicht verplicht zal zijn om mee te werken aan het vertrek van de spits.

De Argentijnse club kampt immers met de nodige financiële zorgen en heeft nu ook problemen met de FIFA. De mondiale voetbalbond boog zich de voorbije maanden immers over de transfer van Paulo Diaz. Die werd in 2018 voor een aardig bedrag verkocht Al Ahli. San Lorenzo moest echter een percentage van die transfersom afstaan aan zijn ex-club Palestino en daar liep één en ander fout. Palestino legde vervolgens klacht neer bij de FIFA en kreeg gelijk.

En zo zou een transferverbod van drie mercato's dreigen, tot de schuld aan Palestino vereffend is. San Lorenzo ging weliswaar nog in beroep tegen die uitspraak, maar het is duidelijk dat de club dringend geld nodig heeft. En daarom zou men verplicht zijn om Gaich van de hand doen. Deze zomer nog, want de spits gaat zijn laatste contractjaar in en men wil niet riskeren dat hij straks gratis de deur uitwandelt.

NIEUW BRUGS BOD
Volgens El Intransigente zou de Argentijnse club snel een nieuw bod van Club Brugge mogen ontvangen. Het zou gaan om 13 miljoen dollar bruto, zo'n 10 miljoen dollar netto. Dat is iets meer dan 9 miljoen euro, wat voor Blauw-Zwart een recordsom zou zijn. Het is wel minder dan de bedragen die in januari circuleerden, maar gezien de huidige situatie zou San Lorenzo genoodzaakt zijn om water bij de wijn te doen.

LEES OOK: 'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Indien Gaich tekent, moet Club een andere spits van de hand doen ...

Meest recent

Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

9
9
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

165
165
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

188
188
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

108
108
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

215
215
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

62
62
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

79
79
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

212
212
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

281
281
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

95
95
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

97
97
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

121
121
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

230
230
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

168
168
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

162
162
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

143
143
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

412
412
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

390
390
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

521
521
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

401
401
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

126
126
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

172
172
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

310
310
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

93
93

Meer sportnieuws