'Uitspraak FIFA kan Club Brugge recordaanwinst bezorgen'

door
'Uitspraak FIFA kan Club Brugge recordaanwinst bezorgen'

Nu de titel officieel binnen is, kan het bestuur van Club Brugge zich volledig toeleggen op de komende transferperiode. Daarin ziet Blauw-Zwart mogelijk enkele sterkhouders vertrekken (Dennis? Diatta?) en wil het zich ook nog versterken. Op het verlanglijstje van de landskampioen staat onder meer een nieuwe spits.


En daarvoor blijft Blauw-Zwart hoog inzetten op de Argentijn Adolfo Gaich. Die stond afgelopen winter al nadrukkelijk in de belangstelling, maar een transfer ging toen niet door. Onder meer omdat er geen akkoord werd gevonden met zijn huidige club San Lorenzo. Maar de kaarten liggen nu helemaal anders. Zo schrijft El Intransigente dat San Lorenzo allicht verplicht zal zijn om mee te werken aan het vertrek van de spits.

De Argentijnse club kampt immers met de nodige financiële zorgen en heeft nu ook problemen met de FIFA. De mondiale voetbalbond boog zich de voorbije maanden immers over de transfer van Paulo Diaz. Die werd in 2018 voor een aardig bedrag verkocht Al Ahli. San Lorenzo moest echter een percentage van die transfersom afstaan aan zijn ex-club Palestino en daar liep één en ander fout. Palestino legde vervolgens klacht neer bij de FIFA en kreeg gelijk.

En zo zou een transferverbod van drie mercato's dreigen, tot de schuld aan Palestino vereffend is. San Lorenzo ging weliswaar nog in beroep tegen die uitspraak, maar het is duidelijk dat de club dringend geld nodig heeft. En daarom zou men verplicht zijn om Gaich van de hand doen. Deze zomer nog, want de spits gaat zijn laatste contractjaar in en men wil niet riskeren dat hij straks gratis de deur uitwandelt.

NIEUW BRUGS BOD
Volgens El Intransigente zou de Argentijnse club snel een nieuw bod van Club Brugge mogen ontvangen. Het zou gaan om 13 miljoen dollar bruto, zo'n 10 miljoen dollar netto. Dat is iets meer dan 9 miljoen euro, wat voor Blauw-Zwart een recordsom zou zijn. Het is wel minder dan de bedragen die in januari circuleerden, maar gezien de huidige situatie zou San Lorenzo genoodzaakt zijn om water bij de wijn te doen.

LEES OOK: Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

Indien Gaich tekent, moet Club een andere spits van de hand doen ...

Meest recent

PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

2
2
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

7
7
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

7
7
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

18
18
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

21
21
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

9
9
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

61
61
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

25
25
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

53
53
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

418
418
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

170
170
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

210
210
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

54
54
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

377
377
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

17
17
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

86
86
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

91
91
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

118
118
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1057
1057
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

175
175
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

53
53
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

39
39
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

94
94
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

512
512
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

53
53

Meer sportnieuws