'Uitspraak FIFA kan Club Brugge recordaanwinst bezorgen'

2924 stemmen
'Uitspraak FIFA kan Club Brugge recordaanwinst bezorgen'

Nu de titel officieel binnen is, kan het bestuur van Club Brugge zich volledig toeleggen op de komende transferperiode. Daarin ziet Blauw-Zwart mogelijk enkele sterkhouders vertrekken (Dennis? Diatta?) en wil het zich ook nog versterken. Op het verlanglijstje van de landskampioen staat onder meer een nieuwe spits.


En daarvoor blijft Blauw-Zwart hoog inzetten op de Argentijn Adolfo Gaich. Die stond afgelopen winter al nadrukkelijk in de belangstelling, maar een transfer ging toen niet door. Onder meer omdat er geen akkoord werd gevonden met zijn huidige club San Lorenzo. Maar de kaarten liggen nu helemaal anders. Zo schrijft El Intransigente dat San Lorenzo allicht verplicht zal zijn om mee te werken aan het vertrek van de spits.

De Argentijnse club kampt immers met de nodige financiële zorgen en heeft nu ook problemen met de FIFA. De mondiale voetbalbond boog zich de voorbije maanden immers over de transfer van Paulo Diaz. Die werd in 2018 voor een aardig bedrag verkocht Al Ahli. San Lorenzo moest echter een percentage van die transfersom afstaan aan zijn ex-club Palestino en daar liep één en ander fout. Palestino legde vervolgens klacht neer bij de FIFA en kreeg gelijk.

En zo zou een transferverbod van drie mercato's dreigen, tot de schuld aan Palestino vereffend is. San Lorenzo ging weliswaar nog in beroep tegen die uitspraak, maar het is duidelijk dat de club dringend geld nodig heeft. En daarom zou men verplicht zijn om Gaich van de hand doen. Deze zomer nog, want de spits gaat zijn laatste contractjaar in en men wil niet riskeren dat hij straks gratis de deur uitwandelt.

NIEUW BRUGS BOD
Volgens El Intransigente zou de Argentijnse club snel een nieuw bod van Club Brugge mogen ontvangen. Het zou gaan om 13 miljoen dollar bruto, zo'n 10 miljoen dollar netto. Dat is iets meer dan 9 miljoen euro, wat voor Blauw-Zwart een recordsom zou zijn. Het is wel minder dan de bedragen die in januari circuleerden, maar gezien de huidige situatie zou San Lorenzo genoodzaakt zijn om water bij de wijn te doen.

LEES OOK: Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Indien Gaich tekent, moet Club een andere spits van de hand doen ...

Meest recent

‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

12
12
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

150
150
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

274
274
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

35
35
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

157
157
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

92
92
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

106
106
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

197
197
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

35
35
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

33
33
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

131
131
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

444
444
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

213
213
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

201
201
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

132
132
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

84
84
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

428
428
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

330
330
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

141
141
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

134
134
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

23
23
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

126
126
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

555
555
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

347
347
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

231
231

Meer sportnieuws