Startdatum (én opvallend akkoord) nieuw JPL-seizoen bekend

door
Startdatum (én opvallend akkoord) nieuw JPL-seizoen bekend

Het had heel wat voeten in de aarde, maar de kogel is dan toch door de kerk. Club Brugge kroont zich na 29 speeldagen tot landskampioen, terwijl Waasland-Beveren alsnog degradeert. Dat werd zonet met een meerderheid van 84 procent beslist op de Algemene Vergadering van de Pro League.

Het belangrijkste verdict is daarmee meteen gevallen, want dat betekent dat de huidige stand dus wel degelijk als definitief wordt beschouwd. Ook over de verdeling van de Europese tickets, een van de andere punten op de agenda, lijkt zo dus nog maar weinig twijfel te bestaan. Zij worden naar alle waarschijnlijkheid, en zoals op voorhand ook verwacht, op basis van het klassement uitgereikt. Al valt wel nog af te wachten of de bekerfinale, waarmee Antwerp haar plekje misschien ten koste van Charleroi nog kan opwaarderen, al dan niet wordt afgewerkt begin augustus.

Ook over de promotiekwestie lijkt het doek zo al gevallen. In lijn met het voorstel dat sinds gisterenavond de ronde doet, zullen Beerschot en OH Leuven nog een datum moeten zien te prikken om hun return af te ronden. Zo niet, dreigt Westerlo met het zitje van Waasland-Beveren in 1A te gaan lopen. Over het competitieformat bestaat na de degradatie van die laatste alvast geen twijfel meer. De formule met 16 ploegen én play-offs blijft in stand, alleen de concrete invulling kan nog veranderen. Dit alles onder voorbehoud van de straks allicht onvermijdelijke rechtszaken, uiteraard.

UPDATE 19u30

De beslissingen zijn gevallen, en wordt het dus uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Daar werd op de vergadering intussen ook een datum geprikt. De openingswedstrijden zouden namelijk moeten plaatsvinden in het weekend van 7 augustus. Voor 1B zouden de wedstrijden van start gaan in het weekend van 21 augustus.

Er werden bovendien ook nog enkele opvallende akkoorden gevonden. Indien een thuisploeg zijn wedstrijd niet kan afwerken door verbod van lokale overheden, verliest die ploeg automatisch met 3-0. Daarnaast engageerden de clubs zich dat indien de competitie niet zal kunnen worden afgewerkt (zoals dit seizoen uiteraard het geval was), om het klassement te aanvaarden zoals het op dat moment staat, zonder compensatie. Best een drastische beslissing, gezien de problemen die het nu allemaal met zich mee heeft gebracht.

LEES OOK: KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

Denk je dat alle clubs zich aan dat akkoord zouden houden?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

61
61
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

42
42
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

21
21
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

18
18
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

110
110
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

50
50
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

82
82
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

129
129
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

374
374
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

146
146
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

211
211
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

251
251
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

347
347
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

123
123

Meer sportnieuws