Startdatum (én opvallend akkoord) nieuw JPL-seizoen bekend

door
Startdatum (én opvallend akkoord) nieuw JPL-seizoen bekend

Het had heel wat voeten in de aarde, maar de kogel is dan toch door de kerk. Club Brugge kroont zich na 29 speeldagen tot landskampioen, terwijl Waasland-Beveren alsnog degradeert. Dat werd zonet met een meerderheid van 84 procent beslist op de Algemene Vergadering van de Pro League.

Het belangrijkste verdict is daarmee meteen gevallen, want dat betekent dat de huidige stand dus wel degelijk als definitief wordt beschouwd. Ook over de verdeling van de Europese tickets, een van de andere punten op de agenda, lijkt zo dus nog maar weinig twijfel te bestaan. Zij worden naar alle waarschijnlijkheid, en zoals op voorhand ook verwacht, op basis van het klassement uitgereikt. Al valt wel nog af te wachten of de bekerfinale, waarmee Antwerp haar plekje misschien ten koste van Charleroi nog kan opwaarderen, al dan niet wordt afgewerkt begin augustus.

Ook over de promotiekwestie lijkt het doek zo al gevallen. In lijn met het voorstel dat sinds gisterenavond de ronde doet, zullen Beerschot en OH Leuven nog een datum moeten zien te prikken om hun return af te ronden. Zo niet, dreigt Westerlo met het zitje van Waasland-Beveren in 1A te gaan lopen. Over het competitieformat bestaat na de degradatie van die laatste alvast geen twijfel meer. De formule met 16 ploegen én play-offs blijft in stand, alleen de concrete invulling kan nog veranderen. Dit alles onder voorbehoud van de straks allicht onvermijdelijke rechtszaken, uiteraard.

UPDATE 19u30

De beslissingen zijn gevallen, en wordt het dus uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Daar werd op de vergadering intussen ook een datum geprikt. De openingswedstrijden zouden namelijk moeten plaatsvinden in het weekend van 7 augustus. Voor 1B zouden de wedstrijden van start gaan in het weekend van 21 augustus.

Er werden bovendien ook nog enkele opvallende akkoorden gevonden. Indien een thuisploeg zijn wedstrijd niet kan afwerken door verbod van lokale overheden, verliest die ploeg automatisch met 3-0. Daarnaast engageerden de clubs zich dat indien de competitie niet zal kunnen worden afgewerkt (zoals dit seizoen uiteraard het geval was), om het klassement te aanvaarden zoals het op dat moment staat, zonder compensatie. Best een drastische beslissing, gezien de problemen die het nu allemaal met zich mee heeft gebracht.

LEES OOK: Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Denk je dat alle clubs zich aan dat akkoord zouden houden?

Meest recent

'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

1
1
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

20
20
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

107
107
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

127
127
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

209
209
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

190
190
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

357
357
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

36
36
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

308
308
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

97
97
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

66
66
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

269
269
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

166
166
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

244
244
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

143
143
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

394
394
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

282
282
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

426
426
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

147
147
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

32
32
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

325
325
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

419
419
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

310
310
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

129
129

Meer sportnieuws