Ongeloof na beslissing Pro League: "Ongezien dieptepunt"

1176
Ongeloof na beslissing Pro League:

De kogel is dan toch door de kerk geraakt. De vergadering van de Pro League heeft namelijk een beslissing opgeleverd over hoe het huidige seizoen moet worden beëindigd, en hoe de competitieformule er volgend seizoen moet uitzien.

Club Brugge wordt officieel uitgeroepen tot kampioen, en Waasland-Beveren moet alsnog degraderen. Dat eerste lijkt vrij logisch, de degradatie van de Waaslanders al iets minder. Zou Blauw-Zwart bijvoorbeeld ook tot kampioen gekroond zijn mochten zij (zoals in het geval van WB) één wedstrijd voor het einde amper één of twee punt(en) voorsprong hebben gehad. Zéér twijfelachtig.

Maar dé klap op de vuurpijl is ongetwijfeld de beslissing over wie er moet promoveren. Er werd Beerschot en OH Leuven namelijk een verplichting opgelegd om hun terugwedstrijd van de promotiefinale tóch nog af te werken. Sowieso al een vreemde beslissing in deze corona-tijden, en dat blijkt nog meer wanneer we bekijken hoé die zou moeten plaatsvinden.

OH Leuven-Beerschot zou namelijk ten vroegste pas 1 augustus kunnen worden gespeeld. Aan het begin van het nieuwe seizoen dus. Tegen dan hebben beide ploegen ongetwijfeld een geheel andere spelerskern. Wat meteen een volgend probleem met zich meebrengt. Wat met transfers? Geen van beide teams is dus al zeker van promotie, wat voor véél onduidelijkheid zorgt over hoeveel er mag, en vooral kán, gespendeerd worden. 

Tot slot zou die partij dan ook achter gesloten deuren moeten plaatsvinden, wat voornamelijk in het nadeel speelt van Leuven. Kan de wedstrijd niét worden gespeeld, promoveert Westerlo (!)... begrijpen wie kan. Er heerst op sociale media dan ook veel ongeloof na de beslissing van de Pro League, waarbij voornamelijk de grote clubs aan zichzelf (lijken) hebben gedacht.

LEES OOK: Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Een absurde beslissing?

Meest recent

Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

13
13
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

17
17
BILD: Vincent Kompany afgevoerd naar ziekenhuis

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

152
152
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

12
12
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

72
72
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

55
55
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

28
28
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

29
29
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

65
65
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

99
99
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

46
46
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

101
101
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

63
63
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

249
249
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

40
40
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

179
179
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

342
342
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

96
96
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

184
184
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

218
218
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

108
108
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

297
297
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

41
41
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

45
45
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

390
390

Meer sportnieuws