Ongeloof na beslissing Pro League: "Ongezien dieptepunt"

door
Ongeloof na beslissing Pro League:

De kogel is dan toch door de kerk geraakt. De vergadering van de Pro League heeft namelijk een beslissing opgeleverd over hoe het huidige seizoen moet worden beëindigd, en hoe de competitieformule er volgend seizoen moet uitzien.

Club Brugge wordt officieel uitgeroepen tot kampioen, en Waasland-Beveren moet alsnog degraderen. Dat eerste lijkt vrij logisch, de degradatie van de Waaslanders al iets minder. Zou Blauw-Zwart bijvoorbeeld ook tot kampioen gekroond zijn mochten zij (zoals in het geval van WB) één wedstrijd voor het einde amper één of twee punt(en) voorsprong hebben gehad. Zéér twijfelachtig.

Maar dé klap op de vuurpijl is ongetwijfeld de beslissing over wie er moet promoveren. Er werd Beerschot en OH Leuven namelijk een verplichting opgelegd om hun terugwedstrijd van de promotiefinale tóch nog af te werken. Sowieso al een vreemde beslissing in deze corona-tijden, en dat blijkt nog meer wanneer we bekijken hoé die zou moeten plaatsvinden.

OH Leuven-Beerschot zou namelijk ten vroegste pas 1 augustus kunnen worden gespeeld. Aan het begin van het nieuwe seizoen dus. Tegen dan hebben beide ploegen ongetwijfeld een geheel andere spelerskern. Wat meteen een volgend probleem met zich meebrengt. Wat met transfers? Geen van beide teams is dus al zeker van promotie, wat voor véél onduidelijkheid zorgt over hoeveel er mag, en vooral kán, gespendeerd worden. 

Tot slot zou die partij dan ook achter gesloten deuren moeten plaatsvinden, wat voornamelijk in het nadeel speelt van Leuven. Kan de wedstrijd niét worden gespeeld, promoveert Westerlo (!)... begrijpen wie kan. Er heerst op sociale media dan ook veel ongeloof na de beslissing van de Pro League, waarbij voornamelijk de grote clubs aan zichzelf (lijken) hebben gedacht.

LEES OOK: Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

Een absurde beslissing?

Meest recent

Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

19
19
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

69
69
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

66
66
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

48
48
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

28
28
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

107
107
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

34
34
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

357
357
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

320
320
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

119
119
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

220
220
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

32
32
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

673
673
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

131
131
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

450
450
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

255
255
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

54
54
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

575
575
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

408
408
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

218
218
Droomdebuut gaat in rook op: Leko geeft hét sleutelmoment

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

151
151
"Met verkoudheid naar huis" - Club-titularis krijgt 3 op 10

Club Brugge heeft woensdagavond zijn vierde nederlaag van de Champions League-campagne geleden. ...

608
608
UCL: Job Alonso in gevaar na foutje Courtois, Napoli in nesten

Manchester City heeft woensdagavond dé topper van zesde speeldag in de Champions League ...

67
67
Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

106
106
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

78
78

Meer sportnieuws