De kogel is dan toch door de kerk geraakt. De vergadering van de Pro League heeft namelijk een beslissing opgeleverd over hoe het huidige seizoen moet worden beëindigd, en hoe de competitieformule er volgend seizoen moet uitzien.
Club Brugge wordt officieel uitgeroepen tot kampioen, en Waasland-Beveren moet alsnog degraderen. Dat eerste lijkt vrij logisch, de degradatie van de Waaslanders al iets minder. Zou Blauw-Zwart bijvoorbeeld ook tot kampioen gekroond zijn mochten zij (zoals in het geval van WB) één wedstrijd voor het einde amper één of twee punt(en) voorsprong hebben gehad. Zéér twijfelachtig.
Maar dé klap op de vuurpijl is ongetwijfeld de beslissing over wie er moet promoveren. Er werd Beerschot en OH Leuven namelijk een verplichting opgelegd om hun terugwedstrijd van de promotiefinale tóch nog af te werken. Sowieso al een vreemde beslissing in deze corona-tijden, en dat blijkt nog meer wanneer we bekijken hoé die zou moeten plaatsvinden.
OH Leuven-Beerschot zou namelijk ten vroegste pas 1 augustus kunnen worden gespeeld. Aan het begin van het nieuwe seizoen dus. Tegen dan hebben beide ploegen ongetwijfeld een geheel andere spelerskern. Wat meteen een volgend probleem met zich meebrengt. Wat met transfers? Geen van beide teams is dus al zeker van promotie, wat voor véél onduidelijkheid zorgt over hoeveel er mag, en vooral kán, gespendeerd worden.
Tot slot zou die partij dan ook achter gesloten deuren moeten plaatsvinden, wat voornamelijk in het nadeel speelt van Leuven. Kan de wedstrijd niét worden gespeeld, promoveert Westerlo (!)... begrijpen wie kan. Er heerst op sociale media dan ook veel ongeloof na de beslissing van de Pro League, waarbij voornamelijk de grote clubs aan zichzelf (lijken) hebben gedacht.
Het seizoen is voorbij. Er mag niet meer gevoetbald worden, maar toch moeten OH Leuven en Beerschot nog iets uit hun hoed toveren. Anders gaat Westerlo met het promotieticket aan de haal. Dit is ongezien. Dieptepunt in het bestaan van de Pro League.
— Koen Frans (@koenfrans) May 15, 2020
onwaarschijnlijk dieptepunt in geschiedenis Belgisch voetbal : er mag nergens gevoetbald worden maar toch verplicht pro-league Beerschot en Leuven een wedstrijd te spelen. dit overtreft Kafka.
— Chris Van den Abeele (@abeelec) May 15, 2020
Het voorstel is dus om Waasland-Beveren te laten degraderen.. Dat wringt. Zeker als je ziet hoe de situatie was met nog 1 speeldag te gaan. Als je de promotiefinale wel wil laten spelen, moet je hier ook een betere oplossing voor vinden.
— Dennis Xhaët (@dnx09) May 15, 2020
Voor elk van de beslissingen omtrent het format - een goede was sowieso onmogelijk - kon je nog iets van argumenten bovenhalen.
— Guillaume Maebe (@GuillaumeMaebe) May 15, 2020
Maar onderstaande: geen enkel.
Wat straks bij politieke overmacht? Voetbal is niet groter dan de wet. Dwing mensen er dan ook niet toe dat te denken. https://t.co/DTi6DCZhwk
Dat Beveren zakt zonder zich te kunnen verweren is gewoon totaal oneerlijk.
— Legaliseer Tweet (@LegaliseerTweet) May 15, 2020
Ohl en Beerschot mogen wel vr promitie spelen maar Beveren mag niet proberen degradatie te ontlopen. Waanzin. Proficiat Louwagie.
— Dirk Claus (@DirkClaus) May 15, 2020
GANGSTERS ... heb er geen andere woorden voor ...
— DANNY (@DANNY06800170) May 15, 2020
Dat gelooft toch niemand meer !? Play-offs enkel in dit apenland blijven ze volharden in de boosheid... idioten
— Serge Van Geertruy (@Serge_vg) May 15, 2020
Vóór 1 augustus mogen er geen wedstrijden gespeeld worden van de overheid. Beerschot of Leuven moeten zich dus wapenen voor 1e klasse op een paar dagen tijd?
— Bjorn De Cock 🇧🇪 (@TheBelgPatriot) May 15, 2020
De Pro League zegt dat Leuven en Beerschot zelf maar een oplossing (plaats/moment/toestemming autoriteiten) moeten vinden voor de terugmatch vd promotiefinales. Anders zou Westerlo promoveren, ook al is daar helemaal geen reglementaire basis voor. #onlyinBelgium https://t.co/0k6akszZdz
— Hannes Cool (@hannescool) May 15, 2020
De plaats van Waasland-Beveren in 1A wordt ingenomen door winnaar van de dubbele testwedstrijd tussen OH Leuven en Beerschot, áls die wedstrijd nog kan georganiseerd en gespeeld worden
— Mathias Daeseleire (@MrDaezi) May 15, 2020
Kan de partij niet plaatsvinden, dan stijgt Westerlo.
De waanzin voorbij dit. De waanzin. 🤷🏻♂️