Ongeloof na beslissing Pro League: "Ongezien dieptepunt"

door
Ongeloof na beslissing Pro League:

De kogel is dan toch door de kerk geraakt. De vergadering van de Pro League heeft namelijk een beslissing opgeleverd over hoe het huidige seizoen moet worden beëindigd, en hoe de competitieformule er volgend seizoen moet uitzien.

Club Brugge wordt officieel uitgeroepen tot kampioen, en Waasland-Beveren moet alsnog degraderen. Dat eerste lijkt vrij logisch, de degradatie van de Waaslanders al iets minder. Zou Blauw-Zwart bijvoorbeeld ook tot kampioen gekroond zijn mochten zij (zoals in het geval van WB) één wedstrijd voor het einde amper één of twee punt(en) voorsprong hebben gehad. Zéér twijfelachtig.

Maar dé klap op de vuurpijl is ongetwijfeld de beslissing over wie er moet promoveren. Er werd Beerschot en OH Leuven namelijk een verplichting opgelegd om hun terugwedstrijd van de promotiefinale tóch nog af te werken. Sowieso al een vreemde beslissing in deze corona-tijden, en dat blijkt nog meer wanneer we bekijken hoé die zou moeten plaatsvinden.

OH Leuven-Beerschot zou namelijk ten vroegste pas 1 augustus kunnen worden gespeeld. Aan het begin van het nieuwe seizoen dus. Tegen dan hebben beide ploegen ongetwijfeld een geheel andere spelerskern. Wat meteen een volgend probleem met zich meebrengt. Wat met transfers? Geen van beide teams is dus al zeker van promotie, wat voor véél onduidelijkheid zorgt over hoeveel er mag, en vooral kán, gespendeerd worden. 

Tot slot zou die partij dan ook achter gesloten deuren moeten plaatsvinden, wat voornamelijk in het nadeel speelt van Leuven. Kan de wedstrijd niét worden gespeeld, promoveert Westerlo (!)... begrijpen wie kan. Er heerst op sociale media dan ook veel ongeloof na de beslissing van de Pro League, waarbij voornamelijk de grote clubs aan zichzelf (lijken) hebben gedacht.

LEES OOK: Genk komt goed weg: Heymans zorgt voor broodnodige thuiszege

Een absurde beslissing?

Meest recent

Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

145
145
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

0
0
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

31
31
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

13
13
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

104
104
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

49
49
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

79
79
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

93
93
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

91
91
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

80
80
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

188
188
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

34
34
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

230
230
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

152
152
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

129
129
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

150
150
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

135
135
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

106
106
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

286
286
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

390
390
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

53
53
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

212
212
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

194
194
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

246
246
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

199
199

Meer sportnieuws