Beerschot en OHL moeten vrezen: Nederlandse 'promovendi' vangen bot

647 stemmen
Beerschot en OHL moeten vrezen: Nederlandse 'promovendi' vangen bot

Vrijdag wordt op de Algemene Vergadering van de Pro League normaal gezien beslist over de samenstelling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen. De verwachting is dat we naar een competitie met 18 ploegen gaan. Maar ook een nietigverklaring van het huidige seizoen is niet uitgesloten.


In dat geval zou alles bij hetzelfde blijven: er komt geen kampioen, maar er zullen ook geen clubs degraderen of promoveren. Dat zou slecht nieuws betekenen voor Beerschot VA en OH Leuven. De twee periodekampioenen moesten de terugmatch van de promotiefinale immers nog afwerken en hopen daardoor allebei te kunnen stijgen. Bij een nietigverklaring wordt dan ook verwacht dat Beerschot en OHL juridische stappen zouden zetten. Maar de kans dat ze voor de rechtbank gelijk zullen krijgen, is opnieuw kleiner geworden.

In Nederland werd het seizoen immers ook nietig verklaard. De gedoodverfde promovendi De Graafschap en SC Cambuur besloten daarop een rechtszaak aan te spannen om alsnog promotie af te dwingen. Maar die twee ploegen kregen donderdagavond ongelijk van de rechter. "De KNVB heeft de bevoegdheid om de competitie te stoppen. Cambuur en De Graafschap vinden dat ze moeten promoveren. Maar dat is te makkelijk gedacht", werd rechter Zuurmond geciteerd door AD.

Uiteraard kan de rechtbank in ons land voor een andere beslissing kiezen, maar erg hoopgevend is dit signaal vanuit Nederland niet voor OHL en Beerschot. Al is het uiteraard eerst afwachten wat er vrijdag beslist wordt op de Algemene Vergadering.

LEES OOK: Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

🚀

Beerschot en OHL verdienen allebei om te promoveren ...

Meest recent

Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

60
60
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

21
21
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

80
80
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

57
57
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

99
99
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

77
77
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

31
31
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

54
54
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

80
80
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

66
66
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

151
151
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

292
292
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

970
970
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

223
223
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

108
108
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

216
216
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

115
115
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

310
310
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

116
116
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

602
602
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

628
628
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

449
449
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1067
1067
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

256
256
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

505
505

Meer sportnieuws