Beerschot en OHL moeten vrezen: Nederlandse 'promovendi' vangen bot

647 stemmen
Beerschot en OHL moeten vrezen: Nederlandse 'promovendi' vangen bot

Vrijdag wordt op de Algemene Vergadering van de Pro League normaal gezien beslist over de samenstelling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen. De verwachting is dat we naar een competitie met 18 ploegen gaan. Maar ook een nietigverklaring van het huidige seizoen is niet uitgesloten.


In dat geval zou alles bij hetzelfde blijven: er komt geen kampioen, maar er zullen ook geen clubs degraderen of promoveren. Dat zou slecht nieuws betekenen voor Beerschot VA en OH Leuven. De twee periodekampioenen moesten de terugmatch van de promotiefinale immers nog afwerken en hopen daardoor allebei te kunnen stijgen. Bij een nietigverklaring wordt dan ook verwacht dat Beerschot en OHL juridische stappen zouden zetten. Maar de kans dat ze voor de rechtbank gelijk zullen krijgen, is opnieuw kleiner geworden.

In Nederland werd het seizoen immers ook nietig verklaard. De gedoodverfde promovendi De Graafschap en SC Cambuur besloten daarop een rechtszaak aan te spannen om alsnog promotie af te dwingen. Maar die twee ploegen kregen donderdagavond ongelijk van de rechter. "De KNVB heeft de bevoegdheid om de competitie te stoppen. Cambuur en De Graafschap vinden dat ze moeten promoveren. Maar dat is te makkelijk gedacht", werd rechter Zuurmond geciteerd door AD.

Uiteraard kan de rechtbank in ons land voor een andere beslissing kiezen, maar erg hoopgevend is dit signaal vanuit Nederland niet voor OHL en Beerschot. Al is het uiteraard eerst afwachten wat er vrijdag beslist wordt op de Algemene Vergadering.

LEES OOK: Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel
66

Beerschot en OHL verdienen allebei om te promoveren ...

Meest recent

‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

43
43
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

26
26
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

28
28
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

174
174
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

109
109
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

173
173
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

71
71
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

138
138
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

269
269
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

155
155
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

133
133
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

205
205
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

755
755
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

162
162
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

562
562
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

573
573
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

372
372
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

263
263
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

227
227
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

70
70
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

81
81
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

282
282
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

65
65
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

313
313
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

111
111

Meer sportnieuws