Beerschot en OHL moeten vrezen: Nederlandse 'promovendi' vangen bot

647 stemmen
Beerschot en OHL moeten vrezen: Nederlandse 'promovendi' vangen bot

Vrijdag wordt op de Algemene Vergadering van de Pro League normaal gezien beslist over de samenstelling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen. De verwachting is dat we naar een competitie met 18 ploegen gaan. Maar ook een nietigverklaring van het huidige seizoen is niet uitgesloten.


In dat geval zou alles bij hetzelfde blijven: er komt geen kampioen, maar er zullen ook geen clubs degraderen of promoveren. Dat zou slecht nieuws betekenen voor Beerschot VA en OH Leuven. De twee periodekampioenen moesten de terugmatch van de promotiefinale immers nog afwerken en hopen daardoor allebei te kunnen stijgen. Bij een nietigverklaring wordt dan ook verwacht dat Beerschot en OHL juridische stappen zouden zetten. Maar de kans dat ze voor de rechtbank gelijk zullen krijgen, is opnieuw kleiner geworden.

In Nederland werd het seizoen immers ook nietig verklaard. De gedoodverfde promovendi De Graafschap en SC Cambuur besloten daarop een rechtszaak aan te spannen om alsnog promotie af te dwingen. Maar die twee ploegen kregen donderdagavond ongelijk van de rechter. "De KNVB heeft de bevoegdheid om de competitie te stoppen. Cambuur en De Graafschap vinden dat ze moeten promoveren. Maar dat is te makkelijk gedacht", werd rechter Zuurmond geciteerd door AD.

Uiteraard kan de rechtbank in ons land voor een andere beslissing kiezen, maar erg hoopgevend is dit signaal vanuit Nederland niet voor OHL en Beerschot. Al is het uiteraard eerst afwachten wat er vrijdag beslist wordt op de Algemene Vergadering.

LEES OOK: Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

🚀

Beerschot en OHL verdienen allebei om te promoveren ...

Meest recent

Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

5
5
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

3
3
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

35
35
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

31
31
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

425
425
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

332
332
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

127
127
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

23
23
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

264
264
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

290
290
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

295
295
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

285
285
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

327
327
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

43
43
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

169
169
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

483
483
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

230
230
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

109
109
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

323
323
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

111
111
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

415
415
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

135
135
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

83
83
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

55
55

Meer sportnieuws