Beerschot en OHL moeten vrezen: Nederlandse 'promovendi' vangen bot

647
Beerschot en OHL moeten vrezen: Nederlandse 'promovendi' vangen bot

Vrijdag wordt op de Algemene Vergadering van de Pro League normaal gezien beslist over de samenstelling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen. De verwachting is dat we naar een competitie met 18 ploegen gaan. Maar ook een nietigverklaring van het huidige seizoen is niet uitgesloten.


In dat geval zou alles bij hetzelfde blijven: er komt geen kampioen, maar er zullen ook geen clubs degraderen of promoveren. Dat zou slecht nieuws betekenen voor Beerschot VA en OH Leuven. De twee periodekampioenen moesten de terugmatch van de promotiefinale immers nog afwerken en hopen daardoor allebei te kunnen stijgen. Bij een nietigverklaring wordt dan ook verwacht dat Beerschot en OHL juridische stappen zouden zetten. Maar de kans dat ze voor de rechtbank gelijk zullen krijgen, is opnieuw kleiner geworden.

In Nederland werd het seizoen immers ook nietig verklaard. De gedoodverfde promovendi De Graafschap en SC Cambuur besloten daarop een rechtszaak aan te spannen om alsnog promotie af te dwingen. Maar die twee ploegen kregen donderdagavond ongelijk van de rechter. "De KNVB heeft de bevoegdheid om de competitie te stoppen. Cambuur en De Graafschap vinden dat ze moeten promoveren. Maar dat is te makkelijk gedacht", werd rechter Zuurmond geciteerd door AD.

Uiteraard kan de rechtbank in ons land voor een andere beslissing kiezen, maar erg hoopgevend is dit signaal vanuit Nederland niet voor OHL en Beerschot. Al is het uiteraard eerst afwachten wat er vrijdag beslist wordt op de Algemene Vergadering.

LEES OOK: Pro League maakt speeldata Croky Cup bekend

Beerschot en OHL verdienen allebei om te promoveren ...

Meest recent

Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Tolu Arokodare voelt zich helemaal thuis bij Ajax. De aanvaller, die momenteel op huurbasis actief ...

41
41
Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

62
62
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

46
46
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

69
69
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

22
22
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

24
24
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

38
38
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

99
99
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

95
95
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

88
88
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

129
129
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

443
443
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

391
391
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

395
395
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

459
459
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

563
563
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

434
434
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

124
124
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

56
56
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

49
49
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

145
145
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

189
189
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

48
48
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

40
40
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

110
110

Meer sportnieuws