Beerschot en OHL moeten vrezen: Nederlandse 'promovendi' vangen bot

door
Beerschot en OHL moeten vrezen: Nederlandse 'promovendi' vangen bot

Vrijdag wordt op de Algemene Vergadering van de Pro League normaal gezien beslist over de samenstelling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen. De verwachting is dat we naar een competitie met 18 ploegen gaan. Maar ook een nietigverklaring van het huidige seizoen is niet uitgesloten.


In dat geval zou alles bij hetzelfde blijven: er komt geen kampioen, maar er zullen ook geen clubs degraderen of promoveren. Dat zou slecht nieuws betekenen voor Beerschot VA en OH Leuven. De twee periodekampioenen moesten de terugmatch van de promotiefinale immers nog afwerken en hopen daardoor allebei te kunnen stijgen. Bij een nietigverklaring wordt dan ook verwacht dat Beerschot en OHL juridische stappen zouden zetten. Maar de kans dat ze voor de rechtbank gelijk zullen krijgen, is opnieuw kleiner geworden.

In Nederland werd het seizoen immers ook nietig verklaard. De gedoodverfde promovendi De Graafschap en SC Cambuur besloten daarop een rechtszaak aan te spannen om alsnog promotie af te dwingen. Maar die twee ploegen kregen donderdagavond ongelijk van de rechter. "De KNVB heeft de bevoegdheid om de competitie te stoppen. Cambuur en De Graafschap vinden dat ze moeten promoveren. Maar dat is te makkelijk gedacht", werd rechter Zuurmond geciteerd door AD.

Uiteraard kan de rechtbank in ons land voor een andere beslissing kiezen, maar erg hoopgevend is dit signaal vanuit Nederland niet voor OHL en Beerschot. Al is het uiteraard eerst afwachten wat er vrijdag beslist wordt op de Algemene Vergadering.

LEES OOK: Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot en OHL verdienen allebei om te promoveren ...

Meest recent

Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

8
8
Anderlecht met rug tegen muur: "Als ze Schreuder echt willen ..."

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

224
224
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

22
22
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

61
61
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

24
24
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

107
107
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

151
151
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

233
233
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

206
206
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

42
42
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

92
92
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

111
111
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

79
79
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

286
286
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

203
203
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

532
532
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

133
133
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

44
44
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

59
59
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

430
430
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

88
88
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

48
48
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

137
137
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

149
149

Meer sportnieuws