'Genkse meesterzet kan Anderlecht duur te staan komen'

door
'Genkse meesterzet kan Anderlecht duur te staan komen'

De kogel is door de kerk: Racing Genk zal geen langere samenwerking aangaan met Thomas Didillon. De doelman keert dus terug naar Anderlecht, waar hij in principe echter ook overbodig is, en dus liefst verkocht wordt.

Indien de Brusselaars daar in slagen, pikt echter ook Racing Genk zijn graantje mee. In de overeenkomst van afgelopen winter, werd namelijk een clausule opgenomen waarbij de Limburgers 25 procent van zijn transfersom zouden ontvangen. Vrijwel ongezien in een transferdeal waarbij er een speler wordt gehuurd/verhuurd. Er kan zo zelfs gesproken worden over een meesterzet van Croonen & co.

De marktwaarde van Didillon bedraag op dit moment nog 2,8 miljoen euro. De doelman verkopen voor zo’n 3 miljoen euro, lijkt op het eerste zicht dan ook niet onhaalbaar. Daarvan zou Genk dus één vierde terug mogen ontvangen, wat zou neerkomen op 750 duizend euro. In dat geval strijken de Limburgers al 250 duizend euro méér op dan het bedrag dat ze neertelden voor zijn huurbeurt. Dat bedroeg namelijk 500 duizend euro.

Logischerwijs zal dit bedrag stijgen/dalen, naargelang de grote van de transfersom voor Didillon. Winst maken op een speler die voor enkele maanden werd gehuurd, il faut le faire. Voor Anderlecht kan het dan ook een nieuwe financiële domper betekenen. Want toen hij in januari de overstap maakte naar Genk, bedroeg zijn marktwaarde nog 3,5 miljoen euro. Vorige zomer zelfs nog 5 miljoen euro. Bedragen waar ze nu niet meer op lijken te moeten rekenen, al zeker niet gezien ze 1/4 van het bedrag moeten doorsluizen naar Genk.

Vorige zomer was het nochtans al duidelijk dat ze bij Anderlecht, en naar verluidt vooral Vincent Kompany, niet verder wouden met Didillon. Hem verkopen lukte dus echter niet, en ziet Paars-Wit zich zo dus alweer honderd duizenden euro’s, tot zelfs miljoenen, door de neus geboord.

LEES OOK: PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

Meesterzet van Racing Genk?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

60
60
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

18
18
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

87
87
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

15
15
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

126
126
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

69
69
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

63
63
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

67
67
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

16
16
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

166
166
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

200
200
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

261
261
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

95
95
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

78
78
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

472
472
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

275
275
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

340
340
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

588
588
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

309
309
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

56
56
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

104
104
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

102
102
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

210
210
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

68
68
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

275
275

Meer sportnieuws