'Genkse meesterzet kan Anderlecht duur te staan komen'

2069 stemmen
'Genkse meesterzet kan Anderlecht duur te staan komen'

De kogel is door de kerk: Racing Genk zal geen langere samenwerking aangaan met Thomas Didillon. De doelman keert dus terug naar Anderlecht, waar hij in principe echter ook overbodig is, en dus liefst verkocht wordt.

Indien de Brusselaars daar in slagen, pikt echter ook Racing Genk zijn graantje mee. In de overeenkomst van afgelopen winter, werd namelijk een clausule opgenomen waarbij de Limburgers 25 procent van zijn transfersom zouden ontvangen. Vrijwel ongezien in een transferdeal waarbij er een speler wordt gehuurd/verhuurd. Er kan zo zelfs gesproken worden over een meesterzet van Croonen & co.

De marktwaarde van Didillon bedraag op dit moment nog 2,8 miljoen euro. De doelman verkopen voor zo’n 3 miljoen euro, lijkt op het eerste zicht dan ook niet onhaalbaar. Daarvan zou Genk dus één vierde terug mogen ontvangen, wat zou neerkomen op 750 duizend euro. In dat geval strijken de Limburgers al 250 duizend euro méér op dan het bedrag dat ze neertelden voor zijn huurbeurt. Dat bedroeg namelijk 500 duizend euro.

Logischerwijs zal dit bedrag stijgen/dalen, naargelang de grote van de transfersom voor Didillon. Winst maken op een speler die voor enkele maanden werd gehuurd, il faut le faire. Voor Anderlecht kan het dan ook een nieuwe financiële domper betekenen. Want toen hij in januari de overstap maakte naar Genk, bedroeg zijn marktwaarde nog 3,5 miljoen euro. Vorige zomer zelfs nog 5 miljoen euro. Bedragen waar ze nu niet meer op lijken te moeten rekenen, al zeker niet gezien ze 1/4 van het bedrag moeten doorsluizen naar Genk.

Vorige zomer was het nochtans al duidelijk dat ze bij Anderlecht, en naar verluidt vooral Vincent Kompany, niet verder wouden met Didillon. Hem verkopen lukte dus echter niet, en ziet Paars-Wit zich zo dus alweer honderd duizenden euro’s, tot zelfs miljoenen, door de neus geboord.

LEES OOK: Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Meesterzet van Racing Genk?

Meest recent

'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

48
48
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

65
65
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

136
136
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

221
221
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

100
100
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

468
468
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

155
155
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

420
420
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

138
138
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

683
683
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

217
217
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

668
668
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

516
516
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

186
186
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

354
354
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1149
1149
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

451
451
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

322
322
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

466
466
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

400
400
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

277
277
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

215
215
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

470
470
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

385
385
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

152
152

Meer sportnieuws