'Genkse meesterzet kan Anderlecht duur te staan komen'

door
'Genkse meesterzet kan Anderlecht duur te staan komen'

De kogel is door de kerk: Racing Genk zal geen langere samenwerking aangaan met Thomas Didillon. De doelman keert dus terug naar Anderlecht, waar hij in principe echter ook overbodig is, en dus liefst verkocht wordt.

Indien de Brusselaars daar in slagen, pikt echter ook Racing Genk zijn graantje mee. In de overeenkomst van afgelopen winter, werd namelijk een clausule opgenomen waarbij de Limburgers 25 procent van zijn transfersom zouden ontvangen. Vrijwel ongezien in een transferdeal waarbij er een speler wordt gehuurd/verhuurd. Er kan zo zelfs gesproken worden over een meesterzet van Croonen & co.

De marktwaarde van Didillon bedraag op dit moment nog 2,8 miljoen euro. De doelman verkopen voor zo’n 3 miljoen euro, lijkt op het eerste zicht dan ook niet onhaalbaar. Daarvan zou Genk dus één vierde terug mogen ontvangen, wat zou neerkomen op 750 duizend euro. In dat geval strijken de Limburgers al 250 duizend euro méér op dan het bedrag dat ze neertelden voor zijn huurbeurt. Dat bedroeg namelijk 500 duizend euro.

Logischerwijs zal dit bedrag stijgen/dalen, naargelang de grote van de transfersom voor Didillon. Winst maken op een speler die voor enkele maanden werd gehuurd, il faut le faire. Voor Anderlecht kan het dan ook een nieuwe financiële domper betekenen. Want toen hij in januari de overstap maakte naar Genk, bedroeg zijn marktwaarde nog 3,5 miljoen euro. Vorige zomer zelfs nog 5 miljoen euro. Bedragen waar ze nu niet meer op lijken te moeten rekenen, al zeker niet gezien ze 1/4 van het bedrag moeten doorsluizen naar Genk.

Vorige zomer was het nochtans al duidelijk dat ze bij Anderlecht, en naar verluidt vooral Vincent Kompany, niet verder wouden met Didillon. Hem verkopen lukte dus echter niet, en ziet Paars-Wit zich zo dus alweer honderd duizenden euro’s, tot zelfs miljoenen, door de neus geboord.

LEES OOK: Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Meesterzet van Racing Genk?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

3
3
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

23
23
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

33
33
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

16
16
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

15
15
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

118
118
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

265
265
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

111
111
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

128
128
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

70
70
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

128
128
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

432
432
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

148
148
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

84
84
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

628
628
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

185
185
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

45
45
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

836
836
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

151
151
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

280
280
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

503
503
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

818
818
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

975
975
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

228
228
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

58
58

Meer sportnieuws