KRC Genk keert met doorsturen Didillon weer terug naar voormalig succesrecept

292
KRC Genk keert met doorsturen Didillon weer terug naar voormalig succesrecept

We gaan 10 jaar terug in de tijd. KRC Genk start in 2010 het seizoen met Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne als toptalenten en zij zijn de grote kampioenenmakers. Genk kampioen en dat dankzij de eigen jeugd. De club gaat eindelijk weer meer de kaart van die jeugd trekken.


Naast De Bruyne waren ook David Hubert, Jelle Vossen en Marvin Ogunjimi toen basispionnen. Nadien stokte de doorstroming en was er te weinig doorstroming voor een topclub met het label ‘opleidingsclub’. David Hubert, Jelle Vossen en Marvin Ogunjimi braken al voor de ontwikkeling van Courtois en De Bruyne door. Genk was voor 2010 de norm in België voor het kansen geven aan spelers van de eigen jeugd. Het ‘Ajax van België’.

Trossard was één van de eigen talenten die furore maakte bij Genk.

Nieuwe talenten hadden het na 2010 echter bijzonder moeilijk om zich in de basis te knokken. Enkel Timothy Castagne, Leandro Trossard en Bryan Heynen groeiden uit tot smaakmakers en vaste waardes. Een magere balans in negen jaar. Castagne (Atalanta) en Trossard (Brighton) leverden 26 miljoen euro op, Heynen kende pech met knieblessures. Spelers als Casper De Norre en Christian Benteke speelde in de jeugd van Genk en na omzwervingen keerden zij terug. Zij wisten dus niet de poort vanuit de jeugd open te breken, Koen Casteels vertrok al vroeg naar Hoffenheim.

Pieter Gerkens (Anderlecht), Siebe Schrijvers (Club Brugge), Anthony Limbombe (FC Nantes), Jordy Croux (Roda JC), Timothy Durwael (Roda JC), Jarne Vrijsen (Patro), Paolino Bertaccini (FC Wacker Innsbruck), Ayub Masika (Reading FC) en Paolo Sabak (FC Forge) klopten aan – de een al wat langer dan de andere – maar konden nooit doorbreken in de Luminus Arena. Genk beseft ondertussen dat het anders moet, al is het vertrek van Ilias Takidine naar Anderlecht (en in zijn zog een aantal spelers van de sterke U12-lichting) alweer een teken dat de Belgische talenten Genk niet meer als de perfecte stap zien. Al wist Genk zelf ook een groot talent uit Brussel te halen: de 15-jarige Mika Godts.

Genk geeft een goed signaal richting eigen jeugd door vertrouwen te geven aan Vandevoordt.

De afgelopen jaren lag de nadruk heel erg op buitenlandse talenten en dat zorgde voor prachtige talenten als Sander Berge, Kalidou Koulibaly, Leon Bailey, Wilfred Ndidi en vele anderen, maar de afgelopen twee seizoenen zitten er ook steeds vaker dure miscasts tussen. Denk maar aan spelers als Ivan Fiolic (2,5 miljoen), Vladimir Screciu (2 miljoen), Jakub Piotrowski (2 miljoen) & co. Genk beseft dat het zijn academie, waar de club nog altijd zeer goed werk levert, weer meer naar voren moet duwen.

De terugkeer van Michel Ribeiro als techniektrainer bij de eerste ploeg was daarom een gouden zet. Een bindmiddel tussen de jeugd en de A-ploeg en een topper in zijn vak. Vraag maar aan pakweg Yannick Carrasco of Divock Origi. We vernamen ondertussen van tal van makelaars dat Genk momenteel een beetje een ‘stop’ heeft gezet op het aantrekken van jong buitenlands talent, al zullen er uiteraard nog nieuwe ‘Berge’s’ aangetrokken worden. De hoeveelheid gaat even naar beneden.

De Condé heeft een neus voor buitenlands talent, maar de eigen jeugd krijgt nu prioriteit.

Dimitri De Condé -die jarenlang werkzaam was in de jeugd van Genk - ziet dat er met Bryan Limbombe, Dries Wouters en Maarten Vandevoordt drie eigen talenten heel hard op de deur kloppen. Zij verdienen het volle vertrouwen. Nordin Jackers en Gaëtan Coucke dreigen het slachtoffer te worden van de uitstekende doelmannen bij de jeugd: ook Tobe Leysen is een groot talent. Survival of the strongest. Over de doelmannenkwestie kon u eind maart de plannen van Genk al bij Voetbalnieuws terugvinden.

Mede daardoor wordt Thomas Didillon teruggestuurd naar Anderlecht. De Fransman is inzake loon plus transfersprijs een dure vogel en Genk polste de afgelopen weken bij makelaars naar mogelijk geïnteresseerde clubs, maar in deze tijden zal het moeilijk worden om een goede prijs te vangen voor Didillon. Het plan was om hem via PO I in de kijker te zetten, maar corona gooide roet in het eten. De Limburgers nemen geen risico en hebben het vangnet van de 25% bij een doorverkoop via Anderlecht. Met het doorsturen van Didillon geeft Genk een zeer goed signaal af richting eigen jeugd, want het laat de baan zo open voor Vandevoordt.

Genk wil ook ruimte maken voor de uitgeleende spelers Dante Vanzeir (KV Mechelen), Rubin Seigers (Beerschot V.A.) en Amine Khammas (Lommel SK). Zij kunnen mogelijk ‘profiteren’ van het tekort aan Belgen in de kern, al moeten zij zich vooral zelf gaan bewijzen in aanloop naar het nieuwe seizoen.

Conclusie: Genk staat voor een kruispunt. Het ziet dat ploegen als vooral Anderlecht en beetje bij beetje ook Club Brugge wel speelkansen geven aan de jeugd. Het is nodig dat het bestuur het vertrouwen – dat het wel altijd heeft gehad – ook écht uitspreekt in de jeugd en er ruimte voor maakt, wat het lijkt te gaan doen. Het is dan aan hen om te tonen dat zij het waard zijn om voor Genk te spelen.

Claudio Reulens

Goede zaak dat Genk meer de kaart van de eigen jeugd wil trekken?

Meest recent

Na zure owngoal: opvallende Lammens-reactie in Engelse pers

Manchester United blijft maar aanmodderen in de Premier League met een povere 5 op 15. Zondag raakte ...

0
0
Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

Antwerp FC heeft het eerste luik van het seizoen afgesloten met een tegenvallende reeks van 0 op 12. ...

48
48
KRC Genk wankelt: Degryse legt gigantisch probleem bloot

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

121
121
‘Club Brugge wil transferstunt: zelfs 12 miljoen te weinig’

Club Brugge broedt op een transfer die meteen tot de duurste uit de clubgeschiedenis zou behoren. ...

203
203
Oorlog in La Liga: Real publiceert publiekelijk statement

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zondag een flinke tik geïncasseerd. De ...

106
106
Grote naam op bank bij Duivels? "Van Bommel start met hém"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

242
242
Anderlecht krijgt verdict Bentayeb: FIFA-protocol geactiveerd

RSC Anderlecht speelde zaterdagavond een sterke wedstrijd tegen Zulte Waregem (3-0). Met een voet in ...

343
343
Analisten fileren titelstrijd: "Zij zijn te sterk voor de JPL"

Het eerste luik van het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. Uiteraard is het na zeven ...

419
419
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

587
587
Jean Marie Pfaff krijgt héél bijzondere rol in Mechelen

Jean Marie Pfaff blijft, jaren na zijn afscheid als topdoelman, een veelgevraagde gast. De ...

67
67
Brandon Mechele spreekt forse taal na zware Brugse uithaal

Brandon Mechele speelde in de vooravond opnieuw een prima wedstrijd bij Club Brugge. De ...

424
424
Rode Duivels aan het feest: Moreira schittert bij Milan

Enkele landgenoten hadden zondagavond alle reden om te vieren. In Italië boekte AC Milan een ...

60
60
Pakkende beelden: Koeman Jr diep geraakt bij eerbetoon

Een voetbalwedstrijd werd zondag even een bijzonder emotioneel moment voor de familie Koeman. Ronald ...

40
40
Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

188
188
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

324
324
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

69
69
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

64
64
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

207
207
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

243
243
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

240
240
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

1321
1321
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

136
136
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

54
54
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

359
359
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

98
98

Meer sportnieuws