Klopp: "Messi of Ronaldo? Mijn keuze valt toch op hem"

549 stemmen
Klopp:

Beide supersterren naderen inmiddels de herfst van hun carrière, maar dat zowel Lionel Messi als Cristiano Ronaldo bij de beste voetballers ooit horen staat buiten kijf. De vraag blijft echter wie nu de beste van hun twee was/is. Jürgen Klopp heeft alvast een persoonlijke voorkeur.


Bij het YouTube-kanaal Freekickerz gaf de Duitse trainer van Liverpool toe dat hij een boontje heeft voor de Argentijn. "Mijn keuze valt op Messi, al kan ik Ronaldo niet meer bewonderen dan ik al doe. We hebben tegen hen allebei gespeeld en het is bijna onmogelijk om Messi en Ronaldo te verdedigen. Maar Messi heeft vanaf zijn geboorte minder fysieke kwaliteiten. Als je een perfecte speler zou uittekenen, zou die Ronaldo’s lengte, snelheid en sprongkracht hebben. Bij die fysieke kwaliteiten komt ook nog eens zijn totale houding, die perfect en professioneel is. Dat kan haast niet beter."

Ronaldo is dus de betere atleet, maar Messi heeft volgens Klopp iets meer talent. "Aan de andere kant heb je de kleine Messi, die alles zo simpel doet lijken. Daarom vind ik hem misschien net iets beter als speler. Maar Cristiano is ook absoluut een geweldige speler", aldus Klopp. "Het is een hele moeilijke keuze, maar ze hebben één ding gemeen: ze hebben al zo’n lange tijd hun voetafdruk achtergelaten in het voetbal. Er zijn verschillende jonge spelers die een vergelijkbare potentie hebben, maar het is een ongelofelijke prestatie om zoiets over een langere periode te presteren."

LEES OOK: Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Wie draagt uw persoonlijke voorkeur?

Meest recent

'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

20
20
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

4
4
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

21
21
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

99
99
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

214
214
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

129
129
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

457
457
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

40
40
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

363
363
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

721
721
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

103
103
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

214
214
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

175
175
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

316
316
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

78
78
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

51
51
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

44
44
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

577
577
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

79
79
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

270
270
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

56
56
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

259
259
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

189
189
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

136
136
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

794
794

Meer sportnieuws