Klopp: "Messi of Ronaldo? Mijn keuze valt toch op hem"

549
Klopp:

Beide supersterren naderen inmiddels de herfst van hun carrière, maar dat zowel Lionel Messi als Cristiano Ronaldo bij de beste voetballers ooit horen staat buiten kijf. De vraag blijft echter wie nu de beste van hun twee was/is. Jürgen Klopp heeft alvast een persoonlijke voorkeur.


Bij het YouTube-kanaal Freekickerz gaf de Duitse trainer van Liverpool toe dat hij een boontje heeft voor de Argentijn. "Mijn keuze valt op Messi, al kan ik Ronaldo niet meer bewonderen dan ik al doe. We hebben tegen hen allebei gespeeld en het is bijna onmogelijk om Messi en Ronaldo te verdedigen. Maar Messi heeft vanaf zijn geboorte minder fysieke kwaliteiten. Als je een perfecte speler zou uittekenen, zou die Ronaldo’s lengte, snelheid en sprongkracht hebben. Bij die fysieke kwaliteiten komt ook nog eens zijn totale houding, die perfect en professioneel is. Dat kan haast niet beter."

Ronaldo is dus de betere atleet, maar Messi heeft volgens Klopp iets meer talent. "Aan de andere kant heb je de kleine Messi, die alles zo simpel doet lijken. Daarom vind ik hem misschien net iets beter als speler. Maar Cristiano is ook absoluut een geweldige speler", aldus Klopp. "Het is een hele moeilijke keuze, maar ze hebben één ding gemeen: ze hebben al zo’n lange tijd hun voetafdruk achtergelaten in het voetbal. Er zijn verschillende jonge spelers die een vergelijkbare potentie hebben, maar het is een ongelofelijke prestatie om zoiets over een langere periode te presteren."

LEES OOK: Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

Wie draagt uw persoonlijke voorkeur?

Meest recent

Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

10
10
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

40
40
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

84
84
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

28
28
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

214
214
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

28
28
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

40
40
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

80
80
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

205
205
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

69
69
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

119
119
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

16
16
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

56
56
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

355
355
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

183
183
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

195
195
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

94
94
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

131
131
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

90
90
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

72
72
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

148
148

Meer sportnieuws