'Eersteklasser kan comeback Gillet bij Anderlecht voorkomen'

door
'Eersteklasser kan comeback Gillet bij Anderlecht voorkomen'

RSC Anderlecht zal in de komende mercato de nodige versterking moeten aantrekken met erg beperkte middelen. Daardoor mikt de recordkampioen vooral op jonge spelers met een groot potentieel, die voor een laag bedrag zijn op te pikken. Maar uiteraard is er ook nood aan ervaring om die jongeren bij de hand te nemen.


En voor die rol zou RSCA wel eens beroep kunnen doen op een oude bekende. Maandag maakte Guillaume Gillet immers bekend dat zijn contract bij Ligue 1-promovendus RC Lens niet wordt verlengd en dat hij dus transfervrij is op te pikken. Op zijn 36ste zit de voormalige Rode Duivel wel al in de verre herfst van zijn carrière. Maar met al zijn ervaring zou hij op zijn minst een belangrijke rol in de kleedkamer moeten kunnen spelen.

Of Anderlecht effectief geïnteresseerd is in een comeback, is vooralsnog niet geweten. Net zomin of Gillet openstaat voor een terugkeer. Ex-spits Nenad Jestrovic is alvast gewonnen voor dat idee. "Jij verdient de beste club mijn vriend, keer onmiddellijk terug naar Anderlecht", reageerde 'Jestrogol' op Instagram. Ook tennisser Yannick Mertens doet via het sociale medium een oproep om terug te keren naar het Lotto Park.

UPDATE 13/05
Jestrovic ziet een terugkeer van Gillet dus al helemaal zitten, of het ook zover zal komen valt echter af te wachten. Concrete signalen in die richting zijn er in ieder geval nog niet. Bovendien zou het bestuur volgens La Capitale wel eens kunnen twijfelen gezien zijn leeftijd. Daarnaast stelt het medium dat er kapers op de kust kunnen komen. Zo is het volgens LC niet uitgesloten dat zijn makelaar Mogi Bayat de ex-Rode Duivel naar Charleroi loodst, waar zijn broer Mehdi Bayat de plak zwaait.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

Anderlecht moet doordrukken voor Gillet ...

Meest recent

Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

10
10
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

300
300
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

73
73
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

29
29
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

28
28
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

63
63
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

236
236
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

42
42
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

190
190
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

64
64
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

61
61
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

251
251
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

437
437
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

407
407
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

114
114
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

393
393
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

56
56
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

148
148
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

125
125
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

278
278
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

157
157
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

153
153
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

58
58
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

242
242

Meer sportnieuws