Lierse en RWDM kunnen overstap maken naar profvoetbal

565 stemmen
Lierse en RWDM kunnen overstap maken naar profvoetbal

De licentiecommissie toonde zich dit seizoen bijzonder streng en besliste om maar liefst zeven profclubs geen licentie toe te kennen voor volgend seizoen. Lokeren ging kort daarna failliet, terwijl Standard, Moeskroen, KV Oostende en Lommel in beroep bij het BAS wél hun gram haalden. Voor Roeselare en Virton was er de voorbije dagen nog onzekerheid.

Maar ook voor Roeselare is er nu duidelijkheid. Het Nieuwsblad meldt dat het BAS besloten heeft om de West-Vlamingen géén licentie voor volgend seizoen toe te kennen. De club kampte al een heel seizoen met financiële problemen en kon ook in beroep niet aantonen dat het over voldoende middelen beschikt voor volgend seizoen.

Roeselare verdwijnt zo net als Lokeren uit 1B en zakt naar de tweede amateurklasse. Hun plaats in 1B zal in principe ingenomen worden door Seraing, de nummer drie uit de eerste amateurliga. Zij kregen vrijdag van het BAS hun licentie voor 1B. Thes Sport, de nummer twee in de rangschikking, vroeg geen licentie voor het profvoetbal aan.

UPDATE 12/05

Roeselare krijgt dus geen licentie voor het profvoetbal, maar RWDM én Lierse Kempenzonen hebben die wél in handen. Zij zouden dus de overstap mogen maken naar 1B, en mogelijk zal dat ook gebeuren. Indien we in 1A naar een competitie gaan met 18 clubs, en dus zowel Beerschot als OH Leuven de overstap zouden maken, kunnen RWDM en Lierse overkomen naar de tweede klasse, zo  schrijft Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Een goeie zaak?

Meest recent

Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

10
10
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

72
72
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

109
109
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

131
131
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

10
10
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

23
23
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

81
81
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

19
19
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

112
112
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

137
137
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

570
570
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

174
174
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

107
107
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

60
60
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

366
366
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

331
331
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

803
803
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

147
147
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

23
23
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

527
527
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

143
143
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

170
170
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

741
741
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

860
860
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

379
379

Meer sportnieuws