Lierse en RWDM kunnen overstap maken naar profvoetbal

door
Lierse en RWDM kunnen overstap maken naar profvoetbal

De licentiecommissie toonde zich dit seizoen bijzonder streng en besliste om maar liefst zeven profclubs geen licentie toe te kennen voor volgend seizoen. Lokeren ging kort daarna failliet, terwijl Standard, Moeskroen, KV Oostende en Lommel in beroep bij het BAS wél hun gram haalden. Voor Roeselare en Virton was er de voorbije dagen nog onzekerheid.

Maar ook voor Roeselare is er nu duidelijkheid. Het Nieuwsblad meldt dat het BAS besloten heeft om de West-Vlamingen géén licentie voor volgend seizoen toe te kennen. De club kampte al een heel seizoen met financiële problemen en kon ook in beroep niet aantonen dat het over voldoende middelen beschikt voor volgend seizoen.

Roeselare verdwijnt zo net als Lokeren uit 1B en zakt naar de tweede amateurklasse. Hun plaats in 1B zal in principe ingenomen worden door Seraing, de nummer drie uit de eerste amateurliga. Zij kregen vrijdag van het BAS hun licentie voor 1B. Thes Sport, de nummer twee in de rangschikking, vroeg geen licentie voor het profvoetbal aan.

UPDATE 12/05

Roeselare krijgt dus geen licentie voor het profvoetbal, maar RWDM én Lierse Kempenzonen hebben die wél in handen. Zij zouden dus de overstap mogen maken naar 1B, en mogelijk zal dat ook gebeuren. Indien we in 1A naar een competitie gaan met 18 clubs, en dus zowel Beerschot als OH Leuven de overstap zouden maken, kunnen RWDM en Lierse overkomen naar de tweede klasse, zo  schrijft Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: 'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Een goeie zaak?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

4
4
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

23
23
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

33
33
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

17
17
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

15
15
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

120
120
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

266
266
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

111
111
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

128
128
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

70
70
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

128
128
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

432
432
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

148
148
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

84
84
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

628
628
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

185
185
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

45
45
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

837
837
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

151
151
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

281
281
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

504
504
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

818
818
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

975
975
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

228
228
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

58
58

Meer sportnieuws