Lierse en RWDM kunnen overstap maken naar profvoetbal

door
Lierse en RWDM kunnen overstap maken naar profvoetbal

De licentiecommissie toonde zich dit seizoen bijzonder streng en besliste om maar liefst zeven profclubs geen licentie toe te kennen voor volgend seizoen. Lokeren ging kort daarna failliet, terwijl Standard, Moeskroen, KV Oostende en Lommel in beroep bij het BAS wél hun gram haalden. Voor Roeselare en Virton was er de voorbije dagen nog onzekerheid.

Maar ook voor Roeselare is er nu duidelijkheid. Het Nieuwsblad meldt dat het BAS besloten heeft om de West-Vlamingen géén licentie voor volgend seizoen toe te kennen. De club kampte al een heel seizoen met financiële problemen en kon ook in beroep niet aantonen dat het over voldoende middelen beschikt voor volgend seizoen.

Roeselare verdwijnt zo net als Lokeren uit 1B en zakt naar de tweede amateurklasse. Hun plaats in 1B zal in principe ingenomen worden door Seraing, de nummer drie uit de eerste amateurliga. Zij kregen vrijdag van het BAS hun licentie voor 1B. Thes Sport, de nummer twee in de rangschikking, vroeg geen licentie voor het profvoetbal aan.

UPDATE 12/05

Roeselare krijgt dus geen licentie voor het profvoetbal, maar RWDM én Lierse Kempenzonen hebben die wél in handen. Zij zouden dus de overstap mogen maken naar 1B, en mogelijk zal dat ook gebeuren. Indien we in 1A naar een competitie gaan met 18 clubs, en dus zowel Beerschot als OH Leuven de overstap zouden maken, kunnen RWDM en Lierse overkomen naar de tweede klasse, zo  schrijft Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Een goeie zaak?

Meest recent

'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

22
22
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

20
20
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

318
318
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

219
219
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

83
83
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

235
235
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

181
181
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

282
282
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

297
297
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

117
117
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

435
435
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

228
228
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

91
91
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

371
371
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

358
358
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

145
145
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

273
273
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

210
210
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

272
272
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

159
159
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

473
473
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

184
184
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

159
159
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

73
73

Meer sportnieuws