Kandidaat-voorzitter: "Zal Guardiola terug naar Barça halen"

door
Kandidaat-voorzitter:

Volgend seizoen zijn er nieuwe voorzittersverkiezingen bij FC Barcelona en na alle conflicten van de voorbije maanden, is de kans groot dat Josep Maria Bartomeu moet plaatsruimen. Joan Laporta stelde zich alvast kandidaat voor een nieuwe ambtstermijn. En zijn bedoeling is om Manchester City-manager Pep Guardiola terug naar Camp Nou te halen.


Laporta stond tussen 2003 en 2010 ook al aan het roer van Barcelona en wil die succesjaren evenaren. Daarvoor zou hij opnieuw beroep willen doen op Guardiola. "Hij is een maatstaf voor FC Barcelona en zijn terugkeer zou veel fans enthousiast maken", aldus de presidentskandidaat tegenover TV3. "Xavi zal op termijn de ideale coach worden voor Barcelona, maar het is niet makkelijk om oude teamgenoten te coachen. Maar Xavi is eerlijk en ademt voetbal, dus uiteindelijk zal hij deze functie vast bekleden."

Eerst wil Laporta, mits hij de verkiezingen wint, dus opnieuw in zee met Guardiola. De Catalaan was in de periode tussen 2008 en 2012 al eindverantwoordelijk bij de hoofdmacht van FC Barcelona en met name de manier van voetballen staat velen nog op het netvlies. Later leidde hij Bayern München en sinds 2016 is Manchester City diens werkgever.

Guardiola had tot dusver geen intentie om City te verlaten, maar dat kan veranderen indien de club effectief wordt uitgesloten van Europees voetbal. Misschien komt de lokroep uit Barcelona, waar hij nog altijd een nauwe band mee heeft, dus wel op het ideale moment. Een terugkeer zou wel pas na komend seizoen aan de orde zijn.

LEES OOK: 'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Denkt u dat Guardiola ooit zal terugkeren naar Barcelona?

Meest recent

Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

20
20
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

93
93
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

138
138
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

17
17
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

130
130
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

13
13
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

37
37
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

182
182
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

50
50
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

34
34
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

92
92
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

151
151
Taravel spiegelt zich aan Leko: "Dat wil ik ook"

Het is op de eerste speeldag van de Champions' Play-Off vooral uitkijken naar de kraker tussen Club ...

30
30
Vanaken breekt stilte: blessure zat dieper dan gedacht

Met de Champions’ Play-offs voor de deur lijkt Club Brugge zijn kapitein net op tijd terug te ...

94
94
Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Wat eerst leek op een juridisch staartje na de 6-0-nederlaag van NAC Breda, de club van Carl ...

125
125
'Italië verrast met opvallende keuze als bondscoach'

Bij Italië is alweer een nieuw hoofdstuk van de crisis begonnen. Gennaro Gattuso stapte vrijdag ...

102
102
‘Bliksemvertrek Mignolet bij de KBVB?’

Simon Mignolet stopt na dit seizoen als profvoetballer en hij gaat een avontuur aan bij de KBVB. ...

172
172
'Mokerslag voor Anderlecht: Club wil 2 toptargets wegkapen'

Het keepersdossier van Club Brugge en Anderlecht dreigt deze zomer opvallend hard door elkaar te ...

499
499
Afscheid bij Club Brugge? Vanaken gooit kaarten op tafel

Club Brugge wil in de komende weken de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. Daarvoor ...

468
468
Bayern-top schaamt zich kapot na blunder rond Kompany

Vincent Kompany zet sterke prestaties neer bij Bayern München, maar net dat maakt de situatie ...

350
350
Commotie op Bosuil: Van der Elst gaat volledig los na dé fase

De kop is eraf in de Europe Play-Offs. Leider KRC Genk trapte de nacompetitie vrijdagavond op gang ...

657
657
'Anderlecht zet spaarpotje klaar voor eerste zomeraankoop'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs alsnog een Europees ticket af te dwingen, maar mikt ...

276
276
"Blauw-zwarte toverketel" - Club zwaar bevoordeeld in titelstrijd

De Champions' Play-Offs barsten zaterdagavond helemaal los. Hoewel het door de puntenverdeling in ...

854
854
Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

621
621
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

264
264

Meer sportnieuws