Drastisch plan op tafel: naar competitie met mini Play-Offs?

door
Drastisch plan op tafel: naar competitie met mini Play-Offs?

Aanstaande vrijdag wordt een erg belangrijke dag voor het Belgische voetbal. Op de Algemene Vergadering van de Pro League wordt dan gestemd over de afwikkeling van het huidige seizoen. Maar zo mogelijk nog belangrijker: er zal ook een beslissing genomen moeten worden over hoe het komende seizoen er zal uitzien.


Inmiddels lijkt het duidelijk dat we op een competitie afstevenen met 18 ploegen: de 16 clubs van in de huidige jaargang, aangevuld met twee promovendi (OHL en Beerschot). Dat leek ook meteen het (voorlopige?) einde van de Play-Offs. Maar blijkbaar is dat niet persé het geval. Volgens de Waalse kranten La Dernière Heure en La Meuse ligt er immers een voorstel op tafel om naar een competitie met 18 clubs te gaan, aangevuld met 'mini Play-Offs'.

Daarin zouden de eerste vier teams strijden voor de titel en de belangrijkste Europese tickets. De nummers vijf tot en met acht zouden in een andere groep bikkelen om het laatste Europese ticket. Daarnaast zouden er minstens twee degradanten komen, zodat we het seizoen erna weer naar 16 ploegen gaan. Al is het nog aannemelijker dat er drie clubs zouden degraderen, zodat er ook eentje vanuit 1B kan promoveren.

ELEVEN SPORTS
Dat laatste zou een aantal kleinere clubs afschrikken, al zouden de meeste ploegen zich wel kunnen vinden in dit voorstel. Bovendien zou dit voorstel ook Eleven Sports genegen zijn. Dat betaalde 100 miljoen euro per seizoen voor een competitie mét PO's en zou dus een deel van zijn geld kunnen terugeisen indien de nacompetities wegvallen. De belangrijkste voorwaarde is wel dat het nieuwe seizoen al in augustus kan starten en dat er niet veel speeldagen worden geschrapt of uitgesteld. De propvolle kalender zou wel eens de grootste vijand kunnen worden.

LEES OOK: 'Competitiehervorming explodeert: Anderlecht keert kar'

Een competitie met 18 ploegen en mini-PO's ...

Meest recent

'Anderlecht velt verdict: dagen Renard zijn geteld'

De topper tegen Club Brugge luidt een nieuw tijdperk in bij RSC Anderlecht, waar kersvers voorzitter ...

13
13
Fink velt hard verdict: sterkhouder KRC Genk buitenspel

KRC Genk zorgde donderdag voor een regelrechte stunt door in Braga, tot dan ongenaakbaar in de ...

185
185
Bertaccini looft RSCA'er: "Beste met wie ik ooit speelde"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. Tegen Club Brugge krijgen Besnik Hasi & co een ...

66
66
Tottenham en Man Utd verwennen fans met waanzinnig slot

Manchester United is de laatste weken goed bezig. Ze hoopten namiddag in de (sub)topper tegen ...

30
30
RSCA-revelatie geeft toe: “Renard overtuigde me”

Bij RSC Anderlecht maakte Olivier Renard nog niet héél veel indruk. De sportieve baas ...

80
80
'Coucke gooit bom bij Anderlecht: topnaam op komst?'

Kenneth Bornauw en Michael Verschueren zullen tegen Club Brugge voor het eerst als de nieuwe CEO en ...

334
334
Kompany verovert Bayern: topman breekt stilzwijgen

Vincent Kompany doet het uitstekend bij Bayern München. De coach tekende onlangs twee jaar bij ...

88
88
Anderlecht weer kampioen? Edwin van der Sar stelt voorwaarde

RSC Anderlecht kruist zondagmiddag de degens met rivaal Club Brugge en die partij krijgt voor de ...

144
144
Kroos zwaar onder de indruk: "Daarvoor verdient Kompany lof"

Vincent Kompany levert fantastisch werk bij Bayern München. Vorig jaar op overtuigende wijze de ...

51
51
'Gevolgen na Barça-stunt: dubbele winterbom bij Club'

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door het grote FC Barcelona ...

273
273
"Wie denkt hij wel dat hij is?" - aanvaller torpedeert kansen bij Duivels

Terwijl de Rode Duivels zich volgende week willen verzekeren van een ticket voor de WK-eindronde, ...

204
204
'Lewandowksi verlaat Barça: sprookjestransfer in januari'

Robert Lewandowski maakte afgelopen weekend zijn rentree bij FC Barcelona na een kleine ...

117
117
DAZN-affaire escaleert voort: cruciaal nieuws voor supporters

De soap rond de beeldrechten in het Belgisch voetbal blijft de gemoederen bedaren. DAZN, de Pro ...

350
350
TRANSFERUURTJE: 'Kompany-vloedgolf in München, schoktransfer Club'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

271
271
'Ajax schokt Antwerp: plan rond Overmars lekt uit'

Hoogspanning op de Bosuil, waar mits een nieuwe teleurstelling tegen La Louvière het lot van ...

218
218
'Drama bij Genk: Fink krijgt dubbele dreun te verwerken'

Amper een paar dagen na de spectaculaire 4-3 zege in Braga moet KRC Genk alweer vol aan de bak, want ...

145
145
Hasi verrast iedereen: durft volle aanval tegen Club Brugge

Dankzij een deugddoende zege tegen KV Mechelen is de crisis even weg bij RSC Anderlecht, waar Besnik ...

223
223
'Leko broedt op primeur: twee wijzigingen bij AA Gent'

KAA Gent krijgt zondag KRC Genk over de vloer. Terwijl de Limburgers vertrouwen tankten in Braga ...

269
269
Hayen speelt open kaart: sterkhouder out bij Club Brugge?

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de fraaie stunt tegen FC Barcelona, want zondag ...

431
431
'D-Day bij Antwerp: Wils maakt bocht van 180 graden'

Het moment van de waarheid is aangebroken op de Bosuil, waar Stef Wils zaterdag maar beter kan ...

371
371
Boze blikken bij FCV Dender, Zulte Waregem baalt

FCV Dender kan maar niet winnen in de Jupiler Pro League. Tegen Zulte Waregem behaalde het nog een ...

91
91
Man City in spanning: Doku-tijdbom staat op ontploffen

Jérémy Doku kostte Man City ruim €65 miljoen, maar bij Pep Guardiola koop je ...

213
213
Hasi speelt open kaart: van Stroeykens tot Angulo

RSC Anderlecht neemt het morgen om 13u30 op tegen Club Brugge. Besnik Hasi weet dat het een ...

161
161
Standard en AA Gent, opgelet: "Ooit terug naar de JPL"

Bij Hamburger SV speelt met Sambi Lokonga een Belgische speler, maar ook Jean-Luc Dompé is er ...

125
125
Anderlecht wil revelatie vastleggen: "Gesprekken gaande"

Bij RSC Anderlecht spelen ze een matig seizoen, maar er zijn wel een aantal spelers die zich tonen. ...

351
351

Meer sportnieuws