Drastisch plan op tafel: naar competitie met mini Play-Offs?

680 stemmen
Drastisch plan op tafel: naar competitie met mini Play-Offs?

Aanstaande vrijdag wordt een erg belangrijke dag voor het Belgische voetbal. Op de Algemene Vergadering van de Pro League wordt dan gestemd over de afwikkeling van het huidige seizoen. Maar zo mogelijk nog belangrijker: er zal ook een beslissing genomen moeten worden over hoe het komende seizoen er zal uitzien.


Inmiddels lijkt het duidelijk dat we op een competitie afstevenen met 18 ploegen: de 16 clubs van in de huidige jaargang, aangevuld met twee promovendi (OHL en Beerschot). Dat leek ook meteen het (voorlopige?) einde van de Play-Offs. Maar blijkbaar is dat niet persé het geval. Volgens de Waalse kranten La Dernière Heure en La Meuse ligt er immers een voorstel op tafel om naar een competitie met 18 clubs te gaan, aangevuld met 'mini Play-Offs'.

Daarin zouden de eerste vier teams strijden voor de titel en de belangrijkste Europese tickets. De nummers vijf tot en met acht zouden in een andere groep bikkelen om het laatste Europese ticket. Daarnaast zouden er minstens twee degradanten komen, zodat we het seizoen erna weer naar 16 ploegen gaan. Al is het nog aannemelijker dat er drie clubs zouden degraderen, zodat er ook eentje vanuit 1B kan promoveren.

ELEVEN SPORTS
Dat laatste zou een aantal kleinere clubs afschrikken, al zouden de meeste ploegen zich wel kunnen vinden in dit voorstel. Bovendien zou dit voorstel ook Eleven Sports genegen zijn. Dat betaalde 100 miljoen euro per seizoen voor een competitie mét PO's en zou dus een deel van zijn geld kunnen terugeisen indien de nacompetities wegvallen. De belangrijkste voorwaarde is wel dat het nieuwe seizoen al in augustus kan starten en dat er niet veel speeldagen worden geschrapt of uitgesteld. De propvolle kalender zou wel eens de grootste vijand kunnen worden.

LEES OOK: ‘Zulte Waregem wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

🚀

Een competitie met 18 ploegen en mini-PO's ...

Meest recent

'Openda krijgt zin: transferakkoord in de maak'

Loïs Openda was één van de voornaamste afwezigen in de WK-selectie van de Rode ...

2
2
Club Brugge pakt uit met fraai nieuw uitshirt

Club Brugge heeft nog een dikke week voor zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe ...

49
49
Sterkhouder bezorgt Union opsteker: "Ik wil blijven"

Union heeft zich deze zomer al fors versterkt, want het wou anticiperen op nog maar eens een ...

22
22
'Ingrijpende aankondiging over toekomst Doku op komst'

De verwachting was dat Jérémy Doku één van de sterren van het WK zou ...

76
76
Essevee weet gegeerde jeugdinternational te strikken

Zulte Waregem heeft deze zomer al goed geboerd op de transfermarkt. Het wist al 5,5 miljoen euro te ...

34
34
Thorup niet tevreden na pandoering: tijd voor actie

Racing Genk verloor kansloos met 4-0 van AZ. Dat moet toch beter en dat weer de nieuwe coach Jess ...

335
335
Bruno maakt keuze: dure vogel kind van de rekening

RSC Anderlecht geeft om 19u Hammarby partij. Het wordt interessant om te zien wie Vitor Bruno aan de ...

266
266
De Mil geeft transferplannen van AA Gent prijs

AA Gent moet Europees aan de bak, maar trainer Rik De Mil weet ook dat zijn team nog niet klaar is. ...

142
142
Aster Nzeyimana en Lize Feryn delen enorm heuglijk nieuws

Na een lange periode vol hoop, verdriet en opnieuw hoop is het geluk eindelijk compleet. Lize Feryn ...

29
29
'Anderlecht wil ervaren WK-ganger naar Lotto Park halen'

Anderlecht heeft nog nood aan heel wat versterking. Ook achteraan moet er nog een kwaliteitsinjectie ...

437
437
Club Brugge gaat voor straffe stunt: zelfs 12M volstaat niet

Club Brugge heeft een opvallende transfer in het vizier. Eerder lag er al 12 miljoen euro op tafel ...

847
847
‘Leegloop Union SG: miljoenenbod op David’

Union SG gaat deze mercato weer een resem spelers verliezen. Christian Burgess is al naar AA Gent, ...

88
88
Anderlecht deelt gigantisch goed nieuws mee

RSC Anderlecht is een gigantisch grote club in België, maar de laatste jaren draait het ...

541
541
JPL-club mikt hoog: "Grote club worden in België"

Union SG kwam de afgelopen jaren er als extra topclub bij, al moesten AA Gent en Royal Antwerp FC ...

339
339
Plots weelde voor Bruno: wie wint het pleit?

RSC Anderlecht neemt het om 19u op tegen Hammarby. De Brusselaars staan onder stevige druk, want ...

280
280
'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

363
363
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

238
238
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

391
391
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

624
624
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

425
425
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

70
70
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

869
869
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

406
406
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

61
61
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

58
58

Meer sportnieuws