Drastisch plan op tafel: naar competitie met mini Play-Offs?

door
Drastisch plan op tafel: naar competitie met mini Play-Offs?

Aanstaande vrijdag wordt een erg belangrijke dag voor het Belgische voetbal. Op de Algemene Vergadering van de Pro League wordt dan gestemd over de afwikkeling van het huidige seizoen. Maar zo mogelijk nog belangrijker: er zal ook een beslissing genomen moeten worden over hoe het komende seizoen er zal uitzien.


Inmiddels lijkt het duidelijk dat we op een competitie afstevenen met 18 ploegen: de 16 clubs van in de huidige jaargang, aangevuld met twee promovendi (OHL en Beerschot). Dat leek ook meteen het (voorlopige?) einde van de Play-Offs. Maar blijkbaar is dat niet persé het geval. Volgens de Waalse kranten La Dernière Heure en La Meuse ligt er immers een voorstel op tafel om naar een competitie met 18 clubs te gaan, aangevuld met 'mini Play-Offs'.

Daarin zouden de eerste vier teams strijden voor de titel en de belangrijkste Europese tickets. De nummers vijf tot en met acht zouden in een andere groep bikkelen om het laatste Europese ticket. Daarnaast zouden er minstens twee degradanten komen, zodat we het seizoen erna weer naar 16 ploegen gaan. Al is het nog aannemelijker dat er drie clubs zouden degraderen, zodat er ook eentje vanuit 1B kan promoveren.

ELEVEN SPORTS
Dat laatste zou een aantal kleinere clubs afschrikken, al zouden de meeste ploegen zich wel kunnen vinden in dit voorstel. Bovendien zou dit voorstel ook Eleven Sports genegen zijn. Dat betaalde 100 miljoen euro per seizoen voor een competitie mét PO's en zou dus een deel van zijn geld kunnen terugeisen indien de nacompetities wegvallen. De belangrijkste voorwaarde is wel dat het nieuwe seizoen al in augustus kan starten en dat er niet veel speeldagen worden geschrapt of uitgesteld. De propvolle kalender zou wel eens de grootste vijand kunnen worden.

LEES OOK: Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

Een competitie met 18 ploegen en mini-PO's ...

Meest recent

'Club Brugge zoekt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

42
42
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

159
159
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

177
177
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

65
65
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

126
126
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

20
20
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

94
94
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

269
269
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

68
68
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

124
124
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

171
171
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

186
186
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

89
89
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

79
79
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

215
215
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

263
263
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

154
154
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

213
213
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

184
184
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

31
31
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

255
255
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

351
351
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

102
102
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

464
464

Meer sportnieuws