'Drie opties op tafel voor nieuwe samenstelling Jupiler Pro League'

door
'Drie opties op tafel voor nieuwe samenstelling Jupiler Pro League'

Op de Algemene Vergadering van de Pro League aanstaande vrijdag, zal niet alleen de stopzetting van de competitie in concrete banen geleid moeten worden. Er zullen ook beslissingen genomen moeten worden over de competitie van volgend seizoen. En het BAS heeft die discussie er niet gemakkelijker op gemaakt.


Nadat eerder deze week bekend geraakte dat Standard in tweede zit zijn proflicentie kon grijpen, volgde vrijdag tegen alle verwachtingen in ook Moeskroen. En na een kapitaalsverhoging lijkt ook KV Oostende volgend seizoen gewoon in 1A te blijven. De 16 eersteklassers van dit seizoen zullen ook in de komende jaargang dus mogen aantreden in de Jupiler Pro League. Volgens Het Laatste Nieuws blijven er daardoor 3 scenario's over voor de samenstelling van de competitie.

Het eerste is het meest onwaarschijnlijke: er blijft behouden worden aan 16 ploegen. In dat geval zou wel nog de 1B-finale tussen Beerschot en OHL afgewerkt moeten worden en dat lijkt er niet meer in te zitten. Bij het tweede scenario gaan we naar 17 ploegen en zouden zowel Beerschot als OHL promoveren. Maar tenzij KVO alsnog naast een licentie grijpt, zou Waasland-Beveren dan moeten degraderen en dat zal de club niet zomaar laten gebeuren. Nu al wordt gedreigd met juridische stappen.

Het meest logische scenario is dan ook een competitie met 18 ploegen: twee promovendi en geen degradant. Dan zou de Play-Offs wel in de koelkast gestoken moeten worden. En dan zouden we komend seizoen twee degradanten krijgen. Maar alvorens we zover zijn zal eerst nog een pak gediscussieerd worden. Bovendien is het ook nog maar de vraag hoe 1B er dan zal uitzien.

LEES OOK: Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Wat is volgens u het beste scenario?

Meest recent

United pakt vierde plek: 'briljante' Lammens grote held

Manchester United heeft maandagavond een uitstekende zaak gedaan. De Mancunians konden beslag leggen ...

1
1
'Leko velt hard verdict: Club Brugge dumpt dure flop'

Club Brugge hoopt dinsdag te stunten en Atlético Madrid uit de Champions League te knikkeren. ...

120
120
'Schreuder versus Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Ruim drie weken na het ontslag van Besnik Hasi heeft RSC Anderlecht nog steeds geen opvolger ...

128
128
'Leko verklapt volgende recordtransfer Club Brugge'

Na het 3-3 gelijkspel in de heenmatch hoopt Club Brugge dinsdag op het veld van Atlético ...

193
193
'Bommetje bij STVV: Vrancken richting Anderlecht?'

Na de 2-4 zege tegen Zulte Waregem ziet het er alsmaar meer naar uit dat Jérémy ...

381
381
'Dilemma bij Club Brugge: man-in-vorm op de bank?'

Club Brugge is geland in Madrid, waar het zich ten koste van Atlético bij de beste zestien ...

127
127
'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Na jaren trouwe dienst ruilde Luka Modric afgelopen zomer Real Madrid in voor AC Milan. Hoewel de ...

68
68
Eindelijk nieuw stadion? Club Brugge krijgt cruciale datum

Club Brugge scheerde ook dit seizoen hoge toppen in de Champions League, maar die prestaties staan ...

621
621
Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te ...

342
342
Conflict op de spits: Prestianni tóch naar Madrid, boycot Mourinho

Woensdagavond wordt in de Champions League de return tussen Real Madrid en SL Benfica afgewerkt. ...

143
143
Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

319
319
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

871
871
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

139
139
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

334
334
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

121
121
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

229
229
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

351
351
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

35
35
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

230
230
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

348
348
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

137
137
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

195
195
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

178
178
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

336
336
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

74
74

Meer sportnieuws