'Drie opties op tafel voor nieuwe samenstelling Jupiler Pro League'

door
'Drie opties op tafel voor nieuwe samenstelling Jupiler Pro League'

Op de Algemene Vergadering van de Pro League aanstaande vrijdag, zal niet alleen de stopzetting van de competitie in concrete banen geleid moeten worden. Er zullen ook beslissingen genomen moeten worden over de competitie van volgend seizoen. En het BAS heeft die discussie er niet gemakkelijker op gemaakt.


Nadat eerder deze week bekend geraakte dat Standard in tweede zit zijn proflicentie kon grijpen, volgde vrijdag tegen alle verwachtingen in ook Moeskroen. En na een kapitaalsverhoging lijkt ook KV Oostende volgend seizoen gewoon in 1A te blijven. De 16 eersteklassers van dit seizoen zullen ook in de komende jaargang dus mogen aantreden in de Jupiler Pro League. Volgens Het Laatste Nieuws blijven er daardoor 3 scenario's over voor de samenstelling van de competitie.

Het eerste is het meest onwaarschijnlijke: er blijft behouden worden aan 16 ploegen. In dat geval zou wel nog de 1B-finale tussen Beerschot en OHL afgewerkt moeten worden en dat lijkt er niet meer in te zitten. Bij het tweede scenario gaan we naar 17 ploegen en zouden zowel Beerschot als OHL promoveren. Maar tenzij KVO alsnog naast een licentie grijpt, zou Waasland-Beveren dan moeten degraderen en dat zal de club niet zomaar laten gebeuren. Nu al wordt gedreigd met juridische stappen.

Het meest logische scenario is dan ook een competitie met 18 ploegen: twee promovendi en geen degradant. Dan zou de Play-Offs wel in de koelkast gestoken moeten worden. En dan zouden we komend seizoen twee degradanten krijgen. Maar alvorens we zover zijn zal eerst nog een pak gediscussieerd worden. Bovendien is het ook nog maar de vraag hoe 1B er dan zal uitzien.

LEES OOK: Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

Wat is volgens u het beste scenario?

Meest recent

'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

27
27
Arsenal slikt mokerslag: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

23
23
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

261
261
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

285
285
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

250
250
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

105
105
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

35
35
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

119
119
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

56
56
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

66
66
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

163
163
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

595
595
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

93
93
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

172
172
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

225
225
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

231
231
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

122
122
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

41
41
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

112
112
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

80
80
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

38
38
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

175
175
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

320
320
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

139
139
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

435
435

Meer sportnieuws