'Drie opties op tafel voor nieuwe samenstelling Jupiler Pro League'

door
'Drie opties op tafel voor nieuwe samenstelling Jupiler Pro League'

Op de Algemene Vergadering van de Pro League aanstaande vrijdag, zal niet alleen de stopzetting van de competitie in concrete banen geleid moeten worden. Er zullen ook beslissingen genomen moeten worden over de competitie van volgend seizoen. En het BAS heeft die discussie er niet gemakkelijker op gemaakt.


Nadat eerder deze week bekend geraakte dat Standard in tweede zit zijn proflicentie kon grijpen, volgde vrijdag tegen alle verwachtingen in ook Moeskroen. En na een kapitaalsverhoging lijkt ook KV Oostende volgend seizoen gewoon in 1A te blijven. De 16 eersteklassers van dit seizoen zullen ook in de komende jaargang dus mogen aantreden in de Jupiler Pro League. Volgens Het Laatste Nieuws blijven er daardoor 3 scenario's over voor de samenstelling van de competitie.

Het eerste is het meest onwaarschijnlijke: er blijft behouden worden aan 16 ploegen. In dat geval zou wel nog de 1B-finale tussen Beerschot en OHL afgewerkt moeten worden en dat lijkt er niet meer in te zitten. Bij het tweede scenario gaan we naar 17 ploegen en zouden zowel Beerschot als OHL promoveren. Maar tenzij KVO alsnog naast een licentie grijpt, zou Waasland-Beveren dan moeten degraderen en dat zal de club niet zomaar laten gebeuren. Nu al wordt gedreigd met juridische stappen.

Het meest logische scenario is dan ook een competitie met 18 ploegen: twee promovendi en geen degradant. Dan zou de Play-Offs wel in de koelkast gestoken moeten worden. En dan zouden we komend seizoen twee degradanten krijgen. Maar alvorens we zover zijn zal eerst nog een pak gediscussieerd worden. Bovendien is het ook nog maar de vraag hoe 1B er dan zal uitzien.

LEES OOK: 'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Wat is volgens u het beste scenario?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

39
39
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

50
50
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

49
49
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

62
62
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

59
59
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

245
245
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

57
57
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

240
240
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

98
98
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

43
43
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

64
64
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

349
349
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

142
142
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

388
388
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

481
481
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

317
317
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

125
125
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

135
135
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

197
197
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

344
344
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

325
325
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

288
288
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

910
910
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

480
480

Meer sportnieuws