'Drie opties op tafel voor nieuwe samenstelling Jupiler Pro League'

1554 stemmen
'Drie opties op tafel voor nieuwe samenstelling Jupiler Pro League'

Op de Algemene Vergadering van de Pro League aanstaande vrijdag, zal niet alleen de stopzetting van de competitie in concrete banen geleid moeten worden. Er zullen ook beslissingen genomen moeten worden over de competitie van volgend seizoen. En het BAS heeft die discussie er niet gemakkelijker op gemaakt.


Nadat eerder deze week bekend geraakte dat Standard in tweede zit zijn proflicentie kon grijpen, volgde vrijdag tegen alle verwachtingen in ook Moeskroen. En na een kapitaalsverhoging lijkt ook KV Oostende volgend seizoen gewoon in 1A te blijven. De 16 eersteklassers van dit seizoen zullen ook in de komende jaargang dus mogen aantreden in de Jupiler Pro League. Volgens Het Laatste Nieuws blijven er daardoor 3 scenario's over voor de samenstelling van de competitie.

Het eerste is het meest onwaarschijnlijke: er blijft behouden worden aan 16 ploegen. In dat geval zou wel nog de 1B-finale tussen Beerschot en OHL afgewerkt moeten worden en dat lijkt er niet meer in te zitten. Bij het tweede scenario gaan we naar 17 ploegen en zouden zowel Beerschot als OHL promoveren. Maar tenzij KVO alsnog naast een licentie grijpt, zou Waasland-Beveren dan moeten degraderen en dat zal de club niet zomaar laten gebeuren. Nu al wordt gedreigd met juridische stappen.

Het meest logische scenario is dan ook een competitie met 18 ploegen: twee promovendi en geen degradant. Dan zou de Play-Offs wel in de koelkast gestoken moeten worden. En dan zouden we komend seizoen twee degradanten krijgen. Maar alvorens we zover zijn zal eerst nog een pak gediscussieerd worden. Bovendien is het ook nog maar de vraag hoe 1B er dan zal uitzien.

LEES OOK: Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Wat is volgens u het beste scenario?

Meest recent

'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

22
22
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

16
16
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

38
38
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

33
33
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

53
53
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

154
154
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

383
383
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

169
169
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

355
355
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

279
279
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

169
169
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

80
80
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

79
79
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

142
142
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

166
166
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

327
327
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

335
335
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

253
253
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

457
457
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

143
143
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

662
662
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

99
99
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

67
67
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

370
370
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

61
61

Meer sportnieuws