De Vlieger voorspelt vuurwerk over (nieuwe) competitieformule

door
De Vlieger voorspelt vuurwerk over (nieuwe) competitieformule

Vanmiddag werd er door de veiligheidsraad beslist dat er tot 1 augustus al zeker niet meer zal worden gevoetbald, noch op professioneel vlak, noch op amateurniveau. Dat betekent dan ook dat het huidige JPL-seizoen er zo goed als zeker op zit. Maar er moeten door de Pro League straks nog wel enkele belangrijke knopen worden doorgehakt naar volgend seizoen toe.

Voornamelijk wat betreft het competitieformat. Want zo lijkt het weinig waarschijnlijk dat de terugwedstrijd in 1B tussen Beerschot en OH Leuven nog zal kunnen worden afgewerkt. Zo bevestigde de voorzitter van de Pro League, Peter Croonen, ook tegenover Radio 1: “Voor de promotiefinale van 1B lijkt het mij weinig waarschijnlijk dat daar een sportieve uitkomst mogelijk zal zijn. Daar zullen we dus een administratieve beslissing moeten nemen.”

Lees: Geen terugwedstrijd meer, en moet er een beslissing volgen waarin beide clubs zich kunnen vinden.  Een andere uitkomst dan beide clubs te laten promoveren, lijkt dan ook quasi onmogelijk. Indien we die lijn doortrekken, lijkt het ook een realistisch scenario dat WB in 1A zal blijven, en er dus zal moeten worden gesleuteld aan het competitieformat.

Onder meer daarover zullen dus straks zware knopen moeten worden doorgehakt, al zegt Croonen dat er al één en ander duidelijk zou zijn: “We moeten straks onder meer beslissen over degradatie, promotie en het competitieformat. De werkgroep moet dat allemaal voorbereiden, maar er is al veel werk geleverd”, stelde hij namelijk.

UPDATE 07/05

Zoals het er nu naar uitziet lijkt de kans dus groot dat we volgend seizoen een vernieuwde Jupiler Pro League zullen krijgen. Het is dan ook vol spanning afwachten welke beslissingen er straks zullen worden genomen door de Pro League. Ook Geert De Vlieger zit al vol ongeduld, zo deelt hij mee via Twitter. Hij verwacht ook dat de komende weken garant zullen staan voor het nodige spektakel omtrent een competitiehervorming.

LEES OOK: Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Mogen we vuurwerk verwachten?

Meest recent

Opvallende ommekeer: "Nieuwe kans bij Anderlecht? Waarom niet?"

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato enkele gerichte aanwinsten op de kop tikken, maar mikt ...

42
42
Schoktransfer naar JPL? 'Drastische wending rond Origi'

Destijds werd hij bestempeld als dé toekomst van het Belgische voetbal, maar de ...

85
85
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

54
54
'Club speelt met vuur: nieuw transferfiasco dreigt'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de ...

219
219
STVV bibbert: smaakmaker in januari naar Belgische topclub?

STVV is voorlopig bezig aan een uitmuntend seizoen. De Limburgers staan momenteel op een straffe ...

191
191
Lukaku gaat viraal na bijzonder beeld met Noa Lang

SSC Napoli heeft een onvergetelijk 2025 nog wat meer glans kunnen geven. De Italiaanse landskampioen ...

61
61
'Janssen naar Anderlecht? Dit ene detail beslist alles'

Sommige namen blijven in Brussel terugkomen, hoe vaak je ze ook wegwuift. Janssen is zo’n ...

535
535
Africa Cup: Salah bevrijdt Egypte in extra tijd, feest voor Broos

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag was er alvast wisselend ...

193
193
Grote zorgen bij AA Gent: pijnlijke oorzaak 0 op 6

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

310
310
'Hayen drukt stempel: grote veranderingen bij Genk'

De kogel is definitief door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Tijdens de ...

768
768
'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

301
301
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

526
526
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

322
322
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

665
665
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

817
817
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

834
834
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

61
61
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

1110
1110
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

866
866
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

437
437
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

508
508
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

760
760
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

397
397
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

382
382
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

603
603

Meer sportnieuws