"Kritiek gaat zijn dat Club Brugge de titel 'gekregen' heeft"

door

De officiële stemming moet wel nog plaatsvinden, maar na de beslissing van de Veiligheidsraad bestaat er geen twijfel meer over: het seizoen in de Jupiler Pro League zit erop. De details omtrent de competitiestop moeten wel nog uitgewerkt worden. Maar dat Club Brugge kampioen wordt, lijkt al vast te staan.


Op 15 mei vindt een nieuwe Algemene Vergadering plaats bij de Pro League, allicht mag Blauw-Zwart dan ook officieel de titel in ontvangst nemen. En die zou volgens de meeste partijen ook terecht zijn. Club was oppermachtig tijdens de reguliere competitie en telde een voorsprong van liefst 15 punten. Maar die punten moesten wel nog door twee gedeeld worden en bovendien stonden er nog elf speeldagen op het programma. Er zal dus onvermijdelijk een schaduw boven deze titel blijven hangen.

Dat beseft ook Birger Vandendriessche. Hij is de voorzitter van supportersvereniging 'The Blues of FC Bruges' en vreest bij Krant van West-Vlaanderen dat er kritiek gaat komen dat Club Brugge 'de titel gekregen heeft'. Maar Vandendriessche denkt dat de honger daardoor net erg groot zal blijven en dat Blauw-Zwart er alles aan zal doen om komend seizoen te bevestigen. 

LEES OOK: 'Club legt in extremis transferbod neer: de exacte details'

Club is de verdiende kampioen ...

Meest recent

Jackpot voor Antwerp: megatransfer officieel afgerond

Het zat er al dagen, zelfs weken aan te komen, maar ondertussen is het ook officieel. Mahamadou ...

57
57
Toptransfer voor Anderlecht: "12 miljoen euro"

RSC Anderlecht moet vandaag nog spelers van de hand doen, maar het blijkt akelig stil in het Lotto ...

163
163
Leverkusen strikt oude bekende van Anderlecht als coach

Het seizoen in de Bundesliga is nog maar twee speeldagen ver. Toch maakte Bayer Leverkusen van de ...

29
29
Contractnieuws bij Antwerp, vertrekker bij Lierse

Voorlopig is het een zeer rustige laatste transferdag in Belgie. Bij Lierse SK en Royal Antwerp FC ...

159
159
'Opvolger Dolberg: Anderlecht doet officieel bod'

Olivier Renard en Tim Borguet moeten dringend in gang schieten. Er moeten nog een aantal overbodige ...

628
628
'Nilsson hakt transferknoop definitief door'

Het is Deadline Day voor Belgische clubs, maar bij Club Brugge lijkt het een rustige dag te worden. ...

406
406
Zulte Waregem kondigt nog een vertrekker aan

Op de laatste dag van de transferperiode mogen we ongetwijfeld nog heel wat beweging verwachten bij ...

56
56
'Wilmots verrast compleet: witte merel voor Standard'

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met ...

229
229
Drama voor Rode Duivel: WK-selectie in gevaar?

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een nieuwe stap gezet richting het WK. Ze lieten zich ...

162
162
Na Kompany nog een Belg in eregalerij van Premier League?

In 2021 zetten ze in Engeland een Hall of Fame op, waarin de grootste namen uit de geschiedenis van ...

108
108
'Rashford na 3 matchen al uitgekotst bij Barcelona'

FC Barcelona pakte in de zomer alweer uit met een opmerkelijke transfer. Het zocht al langer naar ...

202
202
Keiharde eis Van Bommel onthuld: "Daar kan Twente niet aan voldoen"

Het is intussen al meer dan een jaar geleden dat Mark van Bommel afscheid nam van Antwerp. Sindsdien ...

133
133
Onheil boven Duivels: bezorgdheid om steeds zelfde speler

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een uitstekend tweeluik. Zowel tegen Liechtenstein als ...

195
195
Paniek bij Coucke: geldnood plots levensgroot probleem

De Raad van Bestuur stemde unaniem om Wouter Vandenhaute te lozen als voorzitter, maar vooralsnog ...

989
989
Celine Van Ouytsel met collega-Antwerpsupporter: zo reageert DIW

De geruchten deden al een tijdje de ronde en werden vorige week omgezet in spetterend relatienieuws: ...

79
79
Last-minute transfer? Raskin spreekt duidelijke taal

De Rode Duivels blikten zondagavond Kazachstan in met 6-0. Voor Nicolas Raskin werd het een extra ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Plots megabod voor Club, Anderlecht wil grote naam'

De zomermercato is in enkele landen, waaronder België, nog enkele dagen geopend. Verschillende ...

584
584
Oh slaat keihard terug na mislukte toptransfer

KRC Genk leek deze zomer ongelooflijk te cashen. Eerst werd Tolu Arokodare voor een recordbedrag ...

426
426
Thibaut Courtois pakt uit met grote plannen naast het veld

Thibaut Courtois kende net zoals alle Rode Duivels een heerlijk tweelijk uit in deze ...

140
140
Anderlecht-fans watertanden na boodschap Doku

Terwijl RSC Anderlecht op de sukkel is speelden de Rode Duivel de pannen van het dak in het Lotto ...

227
227
"Pray for Ruben"-Van Gucht in allerijl naar spoed gebracht

Ruben Van Gucht kreeg het de laatste jaren al meermaals hard te verduren. Eén van de ...

127
127
Garcia jubelt: nieuw wapen bij Rode Duivels ontdekt

De Rode Duivels hebben het tweeluik tegen Liechtenstein en Kazachstan tot een goed einde gebracht. ...

305
305
Vandenbempt: "Hij is de grote verliezer bij de Rode Duivels"

België scoorde twaalf keer in twee duels. Het WK 2026 mag deze ploeg niet ontglippen. Peter ...

202
202
'Standard heeft prijs en strikt oude JPL-bekende'

Standard is van plan zich vandaag nog te versterken. De Rouches zouden volgens transferinfluencer ...

233
233
Vandenbempt strooit met lof naar Duivel: "Is mijn favoriet"

België lijkt de fans weer te kunnen plezieren. Na de spektakelmatch tegen Wales, waren er nu ...

347
347

Meer sportnieuws