Anderlecht in diepe problemen: "Van Eetvelt wist niet dat het zo erg was"

door
Anderlecht in diepe problemen:

De Veiligheidsraad besliste woensdag dat er geen professionele sportwedstrijden kunnen plaatsvinden tot en met 31 juli, waardoor de voetbalclubs ingedekt lijken wat betreft de televisierechten. Maar het werd ook duidelijk dat volle stadions allicht pas aan de orde zijn wanneer er een vaccin is. En dat betekent een enorm inkomstenverlies voor de eersteklassers.


Zo ook voor RSC Anderlecht, dat sowieso al met zware financiële problemen kampte. Volgens Stephan Keygnaert, chef voetbal van de krant Het Laatste Nieuws, was nieuwe CEO Karel Van Eetvelt zelfs verbaasd door de grote van die problemen. "Toen hij de boekhouding zag, zijn zijn ogen wijd open gegaan. Hij wist dat Anderlecht er niet goed voor stond, maar niet dat het zo erg was. Ze zitten echt in financieel woelige wateren en wat nu gebeurt helpt hen natuurlijk ook niet. Dit gaat ze nog eens extra tijd kosten om weer terug te keren", klonk het op een live-gesprek bij HLN.

Paars-Wit hoopt om de financiële problemen te counteren door op termijn verschillende eigen talenten voor de nodige miljoenen te verkopen aan buitenlandse clubs. Maar volgens analist Gilles De Bilde is dat niet voldoende. "Ik had een paar maanden geleden een gesprek met Marc Coucke. En toen sprak hij over een schuldenput van een goeie 27 miljoen euro. Maar nu blijkt dat die put maal drie is. Dat los je niet op met 2 of 3 jeugdspelers te verkopen in een betere competitie."

LEES OOK: Anderlecht krijgt deksel op de neus tegen AEK Athene

🔥 Wat iedereen nu leest

‘Schoktransfer Vincent Janssen naar Eredivisie’
‘Schoktransfer Vincent Janssen naar Eredivisie’

Denkt u dat het nieuwe bestuur Anderlecht weer financieel gezond zal krijgen?

Meest recent

Anderlecht krijgt deksel op de neus tegen AEK Athene

De laatste horde voor RSC Anderlecht richting de League Phase van de Conference League luistert naar ...

47
47
Viktor Verhulst laat RAFC-fans smullen van spetterend nieuws

Viktor Verhulst, in voetbalmiddens gekend als een gepassioneerde supporter van voetbalclub Antwerp, ...

45
45
Onrust bij Anderlecht escaleert: fans dreigen met rellen

RSC Anderlecht neemt het in de laatste voorronde van de Conference League momenteel op tegen AEK ...

186
186
Alderweireld verrast met nieuws dat tot tranen toe beweegt

Toby Alderweireld is ondertussen een paar maanden gestopt als voetballer en vervult voorlopig de rol ...

132
132
De Condé met volle borst vooruit: "Genk is favoriet"

KRC Genk begint tegen Lech Poznan zo dadelijk aan een nieuwe Europese campagne. Na een magere ...

2
2
'Hasi in nauwe schoentjes: ultimatum van Renard?'

In de laatste voorronde van de Conference League neemt RSC Anderlecht het momenteel op tegen AEK ...

165
165
Charleroi, Standard, Kortrijk en Eupen kondigen transfers aan

Het Belgische voetbalseizoen is intussen al enkele weken onderweg, maar er blijft zeer veel ...

64
64
Opstellingen: Fink houdt vast aan winning team

Ook voor KRC Genk begint deze week het Europese avontuur. De Limburgers moeten slechts ...

24
24
Opstellingen: Hasi kiest zoals verwacht, geen Jovic bij AEK

Anderlecht staat nu al voor de match van het jaar, want het kan zich tegen AEK Athene geen nieuwe ...

93
93
Anderlecht radeloos: Hazard-probleem van jewelste

Thorgan Hazard is zowel de man van de doelpunten als het probleem dat niemand opgelost krijgt. ...

270
270
'Marseille of Premier League? Ordoñez heeft voorkeur'

Zal Joel Ordoñez het shirt van Club Brugge nog dragen? Het is een open vraag, want het is ...

271
271
AEK-coach verbaast: "Anderlecht is Europese gigant"

Vanaf 20u doet Anderlecht een gooi naar kwalificatie voor de league phase van de Conference League. ...

149
149
Sterkhouder Dender versiert knaltransfer naar MLS

FCV Dender wist vorig seizoen knap het behoud in de Jupiler Pro League te verzekeren. De Kadavers ...

29
29
Overmars heeft beet: Antwerp pakt uit met topaanwinst

Met een zes op 12 is Antwerp na vier speeldagen nog ongeslagen. Toch kan Stef Wils nog wat extra ...

312
312
'Club kiest opvolger Ordonez: blunder van jewelste?'

De kassa rinkelde deze zomer als zoals nooit tevoren bij Club Brugge, dat tot dusver ruim 80 miljoen ...

1407
1407
Fans in shock: Lamine Yamal betrapt met bekende zangeres

Lamine Yamal blijft niet alleen op het veld het gesprek van de dag. De 18-jarige FC ...

315
315
'Renard leurt met goudhaantje: RSCA zoekt vervanger'

RSC Anderlecht hoopt straks tegen AEK Athene een voorlaatste stap te zetten richting de League Phase ...

563
563
Vidarsson buitenspel: Baro grijpt alweer in bij AA Gent

Het is intussen al 25 maanden geleden dat Sam Baro hoofdaandeelhouder werd van AA Gent. Sindsdien ...

583
583
Jean-Marie Pfaff incasseert plots enorme klap: 'Het einde?'

Jean-Marie Pfaff zal voor eeuwig en altijd één van onze meest iconische Rode Duivels ...

183
183
'Vervanger voor Vermant: Club Brugge transfermarkt op?'

Slecht nieuws voor Club Brugge, dat het de komende weken even zonder Romeo Vermant moet stellen. ...

811
811
Waar kan je live op tv naar Anderlecht & KRC Genk kijken?

Na de knappe zege van Club Brugge tegen RB Salzburg hopen straks ook RSC Anderlecht en KRC Genk te ...

686
686
Karl Vannieuwkerke raakt Kat Kerkhofs diep in het hart

Karl Vannieuwkerke is één van de meest populaire TV-gezichten in Vlaanderen. Kijkend ...

137
137
'Westerlo haalt opgelucht adem voor sterkhouder'

Westerlo heeft met een drie op twaalf geen geweldige start genomen dit seizoen. De Kemphanen beleven ...

48
48
'Anderlecht baalt en ziet talent vertrekken'

Anderlecht deed deze zomer de nodige wenkbrauwen fronsen met zijn inkomende transfers. Er kwamen ...

226
226
'Club krijgt Belgische concurrentie voor nieuwe parel'

Club Brugge lijkt zijn transferhuiswerk voor deze zomer grotendeels al op orde te hebben, zeker aan ...

569
569

Meer sportnieuws