Anderlecht in diepe problemen: "Van Eetvelt wist niet dat het zo erg was"

door
Anderlecht in diepe problemen:

De Veiligheidsraad besliste woensdag dat er geen professionele sportwedstrijden kunnen plaatsvinden tot en met 31 juli, waardoor de voetbalclubs ingedekt lijken wat betreft de televisierechten. Maar het werd ook duidelijk dat volle stadions allicht pas aan de orde zijn wanneer er een vaccin is. En dat betekent een enorm inkomstenverlies voor de eersteklassers.


Zo ook voor RSC Anderlecht, dat sowieso al met zware financiële problemen kampte. Volgens Stephan Keygnaert, chef voetbal van de krant Het Laatste Nieuws, was nieuwe CEO Karel Van Eetvelt zelfs verbaasd door de grote van die problemen. "Toen hij de boekhouding zag, zijn zijn ogen wijd open gegaan. Hij wist dat Anderlecht er niet goed voor stond, maar niet dat het zo erg was. Ze zitten echt in financieel woelige wateren en wat nu gebeurt helpt hen natuurlijk ook niet. Dit gaat ze nog eens extra tijd kosten om weer terug te keren", klonk het op een live-gesprek bij HLN.

Paars-Wit hoopt om de financiële problemen te counteren door op termijn verschillende eigen talenten voor de nodige miljoenen te verkopen aan buitenlandse clubs. Maar volgens analist Gilles De Bilde is dat niet voldoende. "Ik had een paar maanden geleden een gesprek met Marc Coucke. En toen sprak hij over een schuldenput van een goeie 27 miljoen euro. Maar nu blijkt dat die put maal drie is. Dat los je niet op met 2 of 3 jeugdspelers te verkopen in een betere competitie."

LEES OOK: Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

Denkt u dat het nieuwe bestuur Anderlecht weer financieel gezond zal krijgen?

Meest recent

Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

13
13
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

45
45
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

123
123
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

124
124
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

83
83
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

215
215
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

444
444
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

103
103
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

351
351
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

127
127
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

100
100
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

308
308
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

372
372
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

64
64
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

421
421
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

312
312
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

315
315
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

413
413
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

169
169
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

547
547
'Anderlecht op vinkenslag: transferitis bij STVV?'

Vers bloed achterin lijkt evenmin een overbodige luxe, maar toch prijkt een spits met stip bovenaan ...

736
736
Ruud Vormer verrast Club-fans met gloednieuw project

Sommige namen verdwijnen stilletjes wanneer het laatste fluitsignaal klinkt. Andere blijven hangen, ...

734
734
'Verrassing bij Gent: Gandelman op weg naar exit'

Bij AA Gent gooien ze het deze winter nog maar eens over een andere boeg. Na het onverwachte vertrek ...

363
363
Eenmalige Rode Duivel opnieuw gratis op te pikken

Zowat elke Belgische club wil tijdens deze wintermercato nog een opportuniteit vinden en liefst zo ...

113
113
Emotioneel afscheid bij Genk: "Gemengde gevoelens"

Bij KRC Genk lijkt deze wintermercato vooral vertrekkers te zullen brengen. De Limburgers verliezen ...

189
189

Meer sportnieuws