Pro League haalt slag thuis: "Wilmès onder druk gezet door ministers"

door
Pro League haalt slag thuis:

De Nationale Veiligheidsraad nam woensdag het besluit om alle professionele sportcompetities op te schorten tot minstens 31 juli. Wat er daarna zal gebeuren is nog onduidelijk, toch was men binnen de Pro League ongetwijfeld tevreden met dit signaal. Hierdoor zijn de clubs immers juridisch gedekt als de competitie officieel wordt stopgezet.


En dat is nodig nu de televisierechtenhouders dreigen met een rechtszaak om (een deel van) de televisiegelden terug te eisen. Vanuit de Pro League én de KBVB werd naar verluidt dan ook flink druk gezet op de regering, met name op premier Sophie Wilmès. "Vooral door haar ministers. Een aantal ministers hebben zich voor de kar laten spannen van de voetbalbond, er zijn heel wat telefoons gepleegd. Er werd zelfs gevraagd om het er snel tussen te pakken op de vorige Veiligheidsraad. Wilmès is daar toen niet in meegegaan. Ook vice-premier Koen Geens had geen oor naar zo'n speciale regeling voor de voetbalclubs", stelde Newsmonkey-journalist Wouter Verschelden bij Villa Politica.

Opvallend is wel dat op het moment dat de Veiligheidsraad de beslissing communiceerde, er in Duitsland groen licht werd gegeven voor een snelle hervatting van de Bundesliga. "Het gaat eigenlijk gewoon om geld, zoals altijd in het voetbal. In Duitsland zijn die lucratieve TV-contracten zo groot, dat er geld in het laatje komt wanneer er gevoetbald wordt. In ons land is dat maar 1/3de van de inkomsten. En er moest een duidelijk signaal vanuit de overheid komen, dan springen de clubs onder hun contract met Telenet en co uit", aldus Verschelden.

LEES OOK: Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Vindt u het een logische beslissing van de Veiligheidsraad?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

35
35
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

36
36
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

142
142
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

40
40
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

83
83
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

96
96
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

34
34
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

111
111
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

180
180
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

280
280
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

146
146
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

29
29
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

396
396
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

75
75
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

188
188
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

132
132
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

83
83
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

77
77
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

102
102
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

95
95
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

172
172
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

187
187
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

102
102
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

270
270
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws