Pro League haalt slag thuis: "Wilmès onder druk gezet door ministers"

309
Pro League haalt slag thuis:

De Nationale Veiligheidsraad nam woensdag het besluit om alle professionele sportcompetities op te schorten tot minstens 31 juli. Wat er daarna zal gebeuren is nog onduidelijk, toch was men binnen de Pro League ongetwijfeld tevreden met dit signaal. Hierdoor zijn de clubs immers juridisch gedekt als de competitie officieel wordt stopgezet.


En dat is nodig nu de televisierechtenhouders dreigen met een rechtszaak om (een deel van) de televisiegelden terug te eisen. Vanuit de Pro League én de KBVB werd naar verluidt dan ook flink druk gezet op de regering, met name op premier Sophie Wilmès. "Vooral door haar ministers. Een aantal ministers hebben zich voor de kar laten spannen van de voetbalbond, er zijn heel wat telefoons gepleegd. Er werd zelfs gevraagd om het er snel tussen te pakken op de vorige Veiligheidsraad. Wilmès is daar toen niet in meegegaan. Ook vice-premier Koen Geens had geen oor naar zo'n speciale regeling voor de voetbalclubs", stelde Newsmonkey-journalist Wouter Verschelden bij Villa Politica.

Opvallend is wel dat op het moment dat de Veiligheidsraad de beslissing communiceerde, er in Duitsland groen licht werd gegeven voor een snelle hervatting van de Bundesliga. "Het gaat eigenlijk gewoon om geld, zoals altijd in het voetbal. In Duitsland zijn die lucratieve TV-contracten zo groot, dat er geld in het laatje komt wanneer er gevoetbald wordt. In ons land is dat maar 1/3de van de inkomsten. En er moest een duidelijk signaal vanuit de overheid komen, dan springen de clubs onder hun contract met Telenet en co uit", aldus Verschelden.

LEES OOK: Antwerp pakt uit met nieuw shirt: Scheldeblauw concept

Vindt u het een logische beslissing van de Veiligheidsraad?

Meest recent

'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

Lommel maakte vorig weekend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar afwezigheid. Dat ...

4
4
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek Seys én Tresoldi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

79
79
Antwerp pakt uit met nieuw shirt: Scheldeblauw concept

Royal Antwerp FC is goed aan de Jupiler Pro League begonnen. In eigen huis won The Great Old met 2-1 ...

43
43
Lukaku voorgesteld in Turkije: straffe taal én ambities

Romelu Lukaku laat Napoli achter zich voor Fenerbahçe. De toptransfer van de Rode Duivel werd ...

35
35
STVV wint transferstrijd: toptransfer is officieel

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en dit seizoen ...

58
58
Europees succes heeft gevolgen voor JPL-kalender

KAA Gent en RSC Anderlecht wisten zich te kwalificeren voor de volgende ronde van de Conference en ...

245
245
‘Wending Rodri: monstersom City direct naar vervanger'

Waar ligt de toekomst van Rodri? De beste speler van het afgelopen WK staat onder contract bij ...

79
79
Vreemde formule Challenger Pro League compleet afgemaakt

Het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur. Terwijl de Jupiler Pro League aan ...

191
191
'Arne Engels heeft straffe transfer helemaal beet'

De Schotse titelstrijd was de voorbije jaren ook een duel tussen twee Rode Duivels, want met Nicolas ...

68
68
'Rigaux ligt nu al onder vuur bij Feyenoord'

Deze zomer zette Dévy Rigaux een opmerkelijke stap. De Director of Football trok de deur van ...

300
300
Meijer doet boekje open over vertrek bij Club Brugge

Sampdoria vertolkte deze week een zeer opvallende rol op de Belgische transfermarkt. De Italiaanse ...

438
438
Straf verhaal bij AA Gent: "Jongensdroom die uitkomt"

Het Europese avontuur van AA Gent krijgt dit seizoen nog een vervolg. Het plaatste zich ...

58
58
Wéér uitstel: proces Anderlecht herbegint met nieuwe rechter

In 2017 kreeg Marc Coucke Anderlecht in handen na een bewogen overnameproces. Nadien vielen er ...

140
140
Scorende Lukebakio schenkt klare wijn over toekomst

Donderdagavond waren Anderlecht en AA Gent lang niet de enige Belgen die in actie kwamen op het ...

91
91
AA Gent kondigt miljoenenvertrekker aan

AA Gent heeft zich donderdagavond geplaatst voor de play-offs van de Conference League, want het ...

118
118
Vitor Bruno gaat stevig in de clinch met coach van PAOK

Anderlecht kreeg in de derde voorronde van de Europa League met PAOK een zeer pittige tegenstander ...

889
889
‘Lukaku krijgt meteen eerste mokerslag bij Fenerbahçe’

Romelu Lukaku lijkt bij Fenerbahçe zijn ideale uitweg te hebben gevonden. Een ...

256
256
'Here we go: Union heeft nieuwe recordtransfer beet'

Union moest deze week een kruis maken over de vetpotten van de Champions League, want het sneuvelde ...

143
143
'KV Kortrijk duwt door en legt tweede bod neer'

KV Kortrijk is er bij zijn terugkeer in de Jupiler Pro League niet in geslaagd om te stunten, want ...

135
135
De Mil ziet progressie bij Gent: "Beter en beter"

AA Gent is erin geslaagd ook zijn tweede horde in de voorrondes van de Conference League met succes ...

148
148
Bertaccini in tranen na match: Vitor Bruno geeft uitleg

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de play-offs van de Europa League nadat het ook ...

1356
1356
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: kranten zwieren met lof

RSC Anderlecht blijft zijn goede seizoensstart bevestigen. Donderdagavond werd de laatste voorronde ...

834
834
Anderlecht, Gent en STVV: Europese tegenstanders gekend

Club Brugge treedt aan in de Champions League, Union SG is zeker van de Europa League. Er zijn ...

856
856
UEL/UECL: Rangers sneuvelt, Nederlanders blameren zich

De tickets voor de laatste Europese voorrondes zijn verdeeld. In de Europa League leidde dat tot de ...

401
401
Ondanks eerste tegengoal: AA Gent kan League Phase ruiken

AA Gent staat op één horde van de League Phase van de Conference League. De Buffalo's ...

186
186

Meer sportnieuws