'Diagne-soap niet voorbij: Club reikt tevergeefs oplossing aan'

533 stemmen
'Diagne-soap niet voorbij: Club reikt tevergeefs oplossing aan'

Door allerlei sportieve en extra-sportieve fratsen wordt Mbaye Diagne bestempeld als één van de grootste transferflops van de voorbije jaren bij Club Brugge. En zelfs met het einde van zijn huurovereenkomst in zicht blijft de Senegalese aanvaller voor commotie zorgen. Volgens Het Laatste Nieuws weigert hij immers zijn huurhuis in Knokke te verlaten.


De krant weet dat de huurovereenkomst normaal gezien eindigde op 30 april. Omdat men ervan uitging dat Diagne in januari toch ging vertrekken, werd de oorspronkelijke overeenkomst (tot eind oktober) aangepast naar die datum. Maar een transfer bleef in de winter uit. Desondanks werd alles voorbereid voor een verhuis naar Italië, waar zijn vrouw afkomstig van is. Die verhuis werd echter afgeblazen door Diagne zelf en sindsdien weigert hij de villa te verlaten.

Maar via zijn advocaat verdedigt de spits zich, zo wordt verwezen naar de corona-maatregelen. "Diagne kán niet vertrekken", aldus Sébastien Ledure bij. "Door de coronacrisis kan hij niet naar Italië, waar zijn vrouw woont. En ook niet naar zijn thuisland Senegal. In dit geval zitten we met een overmachtssituatie waarin iemand in de onmogelijkheid is om uit het pand te treden. Hij heeft twee kleine kinderen. Die kan je niet van vandaag op morgen op straat zetten. Daar zijn bepaalde regels rond."

UPDATE 05/05
Ondanks de uitspraken van zijn advocaat is de soap rond het huurhuis van Diagne nog niet voorbij. Bij Het Laatste Nieuws laten de eigenaars immers weten dat de spits en zijn gezin ondanks de omstandigheden wél zouden kunnen verhuizen. "Ze misbruiken de wetgeving inzake niet-essentiële verplaatsingen, want in een addendum werd opgetekend dat dit in dit geval wel een essentiële verplaatsing is", klonk het.

Een trip naar Italië of Senegal zou misschien wel moeilijk worden, maar er werden naar verluidt ook al andere alternatieven aangereikt. Zowel Club Brugge als een immobiliënkantoor zouden immers een appartement hebben voorgesteld, maar daar ging men niet op in. Inmiddels zou Diagne beloofd hebben dat hij voor 8 mei vertrekt, afwachten of hij zich aan die afspraak houdt.

LEES OOK: Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Diagne is de grooste transfertegenvaller dit seizoen in de hele JPL ...

Meest recent

Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

16
16
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

17
17
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

34
34
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

225
225
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

23
23
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

119
119
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

68
68
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

231
231
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

119
119
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

56
56
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

602
602
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

237
237
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

108
108
"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

129
129
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

187
187
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

531
531
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

142
142
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

161
161
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

198
198
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

249
249
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

263
263
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

72
72
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

203
203
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

298
298
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

469
469

Meer sportnieuws