'Diagne-soap niet voorbij: Club reikt tevergeefs oplossing aan'

533 stemmen
'Diagne-soap niet voorbij: Club reikt tevergeefs oplossing aan'

Door allerlei sportieve en extra-sportieve fratsen wordt Mbaye Diagne bestempeld als één van de grootste transferflops van de voorbije jaren bij Club Brugge. En zelfs met het einde van zijn huurovereenkomst in zicht blijft de Senegalese aanvaller voor commotie zorgen. Volgens Het Laatste Nieuws weigert hij immers zijn huurhuis in Knokke te verlaten.


De krant weet dat de huurovereenkomst normaal gezien eindigde op 30 april. Omdat men ervan uitging dat Diagne in januari toch ging vertrekken, werd de oorspronkelijke overeenkomst (tot eind oktober) aangepast naar die datum. Maar een transfer bleef in de winter uit. Desondanks werd alles voorbereid voor een verhuis naar Italië, waar zijn vrouw afkomstig van is. Die verhuis werd echter afgeblazen door Diagne zelf en sindsdien weigert hij de villa te verlaten.

Maar via zijn advocaat verdedigt de spits zich, zo wordt verwezen naar de corona-maatregelen. "Diagne kán niet vertrekken", aldus Sébastien Ledure bij. "Door de coronacrisis kan hij niet naar Italië, waar zijn vrouw woont. En ook niet naar zijn thuisland Senegal. In dit geval zitten we met een overmachtssituatie waarin iemand in de onmogelijkheid is om uit het pand te treden. Hij heeft twee kleine kinderen. Die kan je niet van vandaag op morgen op straat zetten. Daar zijn bepaalde regels rond."

UPDATE 05/05
Ondanks de uitspraken van zijn advocaat is de soap rond het huurhuis van Diagne nog niet voorbij. Bij Het Laatste Nieuws laten de eigenaars immers weten dat de spits en zijn gezin ondanks de omstandigheden wél zouden kunnen verhuizen. "Ze misbruiken de wetgeving inzake niet-essentiële verplaatsingen, want in een addendum werd opgetekend dat dit in dit geval wel een essentiële verplaatsing is", klonk het.

Een trip naar Italië of Senegal zou misschien wel moeilijk worden, maar er werden naar verluidt ook al andere alternatieven aangereikt. Zowel Club Brugge als een immobiliënkantoor zouden immers een appartement hebben voorgesteld, maar daar ging men niet op in. Inmiddels zou Diagne beloofd hebben dat hij voor 8 mei vertrekt, afwachten of hij zich aan die afspraak houdt.

LEES OOK: 'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

Diagne is de grooste transfertegenvaller dit seizoen in de hele JPL ...

Meest recent

'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

38
38
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

37
37
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

166
166
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

94
94
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

193
193
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

276
276
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

38
38
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

497
497
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

513
513
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

569
569
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

408
408
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

72
72
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

367
367
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

76
76
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

108
108
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

513
513
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

69
69
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

488
488
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

591
591
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

91
91
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

291
291
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1618
1618
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

147
147
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

239
239
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

821
821

Meer sportnieuws