'Diagne-soap niet voorbij: Club reikt tevergeefs oplossing aan'

door
'Diagne-soap niet voorbij: Club reikt tevergeefs oplossing aan'

Door allerlei sportieve en extra-sportieve fratsen wordt Mbaye Diagne bestempeld als één van de grootste transferflops van de voorbije jaren bij Club Brugge. En zelfs met het einde van zijn huurovereenkomst in zicht blijft de Senegalese aanvaller voor commotie zorgen. Volgens Het Laatste Nieuws weigert hij immers zijn huurhuis in Knokke te verlaten.


De krant weet dat de huurovereenkomst normaal gezien eindigde op 30 april. Omdat men ervan uitging dat Diagne in januari toch ging vertrekken, werd de oorspronkelijke overeenkomst (tot eind oktober) aangepast naar die datum. Maar een transfer bleef in de winter uit. Desondanks werd alles voorbereid voor een verhuis naar Italië, waar zijn vrouw afkomstig van is. Die verhuis werd echter afgeblazen door Diagne zelf en sindsdien weigert hij de villa te verlaten.

Maar via zijn advocaat verdedigt de spits zich, zo wordt verwezen naar de corona-maatregelen. "Diagne kán niet vertrekken", aldus Sébastien Ledure bij. "Door de coronacrisis kan hij niet naar Italië, waar zijn vrouw woont. En ook niet naar zijn thuisland Senegal. In dit geval zitten we met een overmachtssituatie waarin iemand in de onmogelijkheid is om uit het pand te treden. Hij heeft twee kleine kinderen. Die kan je niet van vandaag op morgen op straat zetten. Daar zijn bepaalde regels rond."

UPDATE 05/05
Ondanks de uitspraken van zijn advocaat is de soap rond het huurhuis van Diagne nog niet voorbij. Bij Het Laatste Nieuws laten de eigenaars immers weten dat de spits en zijn gezin ondanks de omstandigheden wél zouden kunnen verhuizen. "Ze misbruiken de wetgeving inzake niet-essentiële verplaatsingen, want in een addendum werd opgetekend dat dit in dit geval wel een essentiële verplaatsing is", klonk het.

Een trip naar Italië of Senegal zou misschien wel moeilijk worden, maar er werden naar verluidt ook al andere alternatieven aangereikt. Zowel Club Brugge als een immobiliënkantoor zouden immers een appartement hebben voorgesteld, maar daar ging men niet op in. Inmiddels zou Diagne beloofd hebben dat hij voor 8 mei vertrekt, afwachten of hij zich aan die afspraak houdt.

LEES OOK: 'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

Diagne is de grooste transfertegenvaller dit seizoen in de hele JPL ...

Meest recent

'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

78
78
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

69
69
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

100
100
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

302
302
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

579
579
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

215
215
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

490
490
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

114
114
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

319
319
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

485
485
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

44
44
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

472
472
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

54
54
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

244
244
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

368
368
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

515
515
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

133
133
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

304
304
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

326
326
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

185
185
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

386
386
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

730
730
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

243
243
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

35
35
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

474
474

Meer sportnieuws