FIFA-topman: "Laat nieuw seizoen starten begin 2021"

door
FIFA-topman:

De coronacrisis zal nog een lange tijd zijn invloed hebben op de voetbalkalender. FIFA-topman Victor Montagliani gaat echter wel heel ver. Hij pleit in de Italiaanse media om de voetbalseizoenen gelijk te laten lopen met de gewone kalender: in januari beginnen dus en eindigen in het najaar.


Montagliani, zowel FIFA-vicepresident als voorzitter van de CONCACAF, wil dat het idee niet op voorhand wordt afgeschoten als antwoord op de coronacrisis. "Het seizoen spreiden over een kalenderjaar is niet zomaar een idee, maar een mogelijkheid die het verdient om op nationaal en internationaal niveau besproken te worden", aldus Montagliani tegen het Italiaanse Sportiva.

Al spreekt hij ook voor eigen rekening. De FIFA wil er immers alles aan doen om het winter-WK van 2022 te vrijwaren. "Ik zie het vooral als een oplossing om de komende twee jaren te overbruggen, met eind 2022 het WK in Qatar", vervolgt de Canadees. "Het kan de planning voor de komende twee jaren vergemakkelijken, in aanloop naar het WK dat eind 2022 zal plaatsvinden."

LEES OOK: WK 2026 gaat nu al van start: dit is de straffe WK-bal

Goed idee?

Meest recent

'Lammens slikt na droomdebuut meteen mokerslag'

Vorig weekend mocht Senne Lammens eindelijk zijn debuut maken voor Manchester United. Een maand na ...

9
9
Dé Vazquez-oplossing? Hasi krijgt opmerkelijke suggestie

Anderlecht heeft een deugddoende zege gepakt in de Clasico tegen Standard, maar dat betekent zeker ...

37
37
Rode Duivels krijgen uitstekend nieuws vanuit Wales

Maandag blazen de Rode Duivels verzamelen om zich voor te bereiden op een cruciaal tweeluik. In de ...

26
26
Degryse doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Jupiler Pro League zondag weer helemaal opengegooid. Het ...

149
149
Opletten voor Anderlecht: enorme valkuil voor De Cat

De zege in de klassieker tegen Standard deed Anderlecht zondag heel veel deugd. Het mocht voor die ...

59
59
Courtois belachelijk gemaakt: "Rommel uit Anderlecht"

Thibaut Courtois mocht vorige week (even) proeven van de kapiteinsband bij Real Madrid. Een grote ...

100
100
Briljante zet Hayen: "Daardoor wint Club de wedstrijd"

De Jupiler Pro League is zondag weer een beetje spannender geworden, met dank aan Club Brugge. Dat ...

187
187
'Van Bommel geeft jawoord aan buitenlandse topclub'

Het is nog steeds wachten tot we Mark van Bommel weer ergens in een dugout zien, intussen toch al ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Goudhaantje Anderlecht gegeerd, wending rond Kane'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

260
260
Lichtpunt ‘krampachtig’ Anderlecht: “Klasse en flair”

RSC Anderlecht boekte afgelopen speeldag een belangrijke zege in de Jupiler Pro League. Rivaal ...

148
148
Ajax verwoest Mokio: “Echt niet te geloven, zo nochalant”

De wereld lag vorig seizoen aan de voeten van Jorthy Mokio. Op 17-jarige leeftijd brak de verdediger ...

81
81
“Bezopen kop!” – Brusselmans richt pijlen op Tom Waes

Tom Waes mag dan al jarenlang de gouden jongen van de openbare omroep zijn, sinds zijn dronken crash ...

118
118
‘Volgende miljoenentransfer Club Brugge voor de deur’

Club Brugge zag afgelopen zomer heel wat sterkhouders vertrekken. De kassa rinkelde ferm bij ...

324
324
Vandenbempt ziet zorgen bij topclub: "Onbegrijpelijk!"

De eerste tien speeldagen liggen achter de rug, maar het niveau in de Jupiler Pro League was tot op ...

291
291
Renard en Borguet aan zet: "Er komen snel aanbiedingen"

Bij RSC Anderlecht wisten ze tegen Standard, na AA Gent, hun tweede topduel van het seizoen te ...

248
248
Vandenbempt ziet JPL-topper falen: "Hopeloos uit vorm"

Union SG verloor deze week na twee matige prestaties van Newcastle en Club Brugge. Tijd voor ...

85
85
Club Brugge verrast met aanpak: Vanaken geeft oordeel

Bij Club Brugge speelde Hans Vanaken tegen Atalanta en Union SG niet al te opvallend. Hij heeft toch ...

275
275
Schlemiel Union SG: "De fans werden niet verwend"

Club Brugge - Union SG was een draak van een wedstrijd. Inzet en strijd, van goed voetbal geen ...

95
95
Degryse bijzonder scherp voor RSCA-smaakmaker

RSC Anderlecht - Standard was geen goede match. Voetballend blijft Paars-Wit matig voor de dag ...

279
279
Genk nog lang niet gezond: "Hij heeft vel van Fink gered"

KRC Genk heeft het tweede luik van het seizoen kunnen afsluiten met een thuiszege. Maar indruk maken ...

177
177
Stevige clash tussen Peter Vandenbempt en Ruben Van Gucht

Zowel Ruben Van Gucht als Peter Vandenbempt kunnen we gerust omschrijven als rasechte boegbeelden ...

148
148
Ploegmaat verbluft Mechele: "Nog nooit gezien bij Club"

Na de zege van afgelopen in de supercup, wist Club Brugge KV zondag ook in het onderlinge ...

559
559
Nieuwe elementen duiken op: goal Standard onterecht afgekeurd?

De thuiszege van RSC Anderlecht tegen Standard (1-0) heeft behoorlijk wat stof doen opwaaien. Zo ...

680
680
Patrick Vieira onthult: 'Dít zei ik De Bruyne voor de match'

In de Italiaanse Serie A staat SSC Napoli na zes speeldagen nog steeds mee aan de leiding. De ...

365
365
'Onvrede bij sterkhouder Genk: De Condé grijpt in'

KRC Genk boekte zondagnamiddag een noodzakelijke zege, maar had het opvallend lastig met rode ...

600
600

Meer sportnieuws