'Transfer Lucumi brengt Genk niét de volle pot op'

949 stemmen
'Transfer Lucumi brengt Genk niét de volle pot op'

KRC Genk wil zijn ploeg tijdens de komende transferperiode zo goed mogelijk intact houden. Maar desondanks dreigen de Limburgers toch enkele sterkhouders te verliezen. Zo heerste er al heel wat interesse in Joakim Maehle, maar ook rond Jhon Lucumi begint één en ander te bewegen. 


De Colombiaanse verdediger siert zaterdagochtend zelfs de voorpagina van Estadio Deportivo. De Andalusische sportkrant weet namelijk dat Lucumi één van de belangrijkste doelwitten van FC Sevilla is. De huidige nummer drie uit La Liga wil in de komende mercato absoluut zijn defensie versterken. En sportieve baas Monchi, die goed vertrouwd is met de Belgische markt, zou de 21-jarige helemaal bovenaan zijn verlanglijstje hebben gezet. 

Er zouden zelfs al verkennende gesprekken zijn geweest omtrent een transfer. Hoeveel Sevilla wil betalen is niet bekend, maar Lucumi zal sowieso de nodige miljoenen moeten kosten. Genk beschikt dan ook over een sterke onderhandelingspositie en is ondanks de coronacrisis niet verplicht om grote uitgaande transfers te realiseren. De Limburgse club staat financieel immers sterk door onder meer de recente inkomsten uit de Champions League en vooral de transferopbrengsten van de voorbije mercato's. Afgelopen winter alleen al haalde Racing meer dan 30 miljoen euro op met de verkoop van Sander Berge en Ally Samatta. 

UPDATE 11u10

De interesse van FC Sevilla is niet meer dan logisch, want sportieve baas Monchi staat erom gekend om kwalitatief talent op te speuren. Ook in het geval van Lucumi geldt dat zeker, de Colombiaan bleek al twee seizoenen een serieuze meerwaarde voor KRC Genk. Als de Limburgers erin slagen om Lucumi te verkopen, dan zal de club wel rekening moeten houden met een doorverkooppercentage van 20% aan Deportivo Cali, de Colombiaanse ex-club van Lucumi. Het is een belangrijk detail waardoor TD Dimitri de Condé zoals steeds het onderste uit de kan zal proberen te halen voor Genk.

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Kan Lucumi mee bij de top van La Liga?

Meest recent

‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

9
9
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

88
88
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

199
199
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

61
61
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

138
138
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

45
45
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

44
44
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

48
48
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

232
232
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

542
542
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

136
136
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

450
450
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

324
324
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

221
221
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

164
164
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

109
109
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

262
262
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

436
436
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

725
725
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

519
519
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

445
445
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

109
109
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

965
965
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

90
90

Meer sportnieuws