'Transfer Lucumi brengt Genk niét de volle pot op'

door
'Transfer Lucumi brengt Genk niét de volle pot op'

KRC Genk wil zijn ploeg tijdens de komende transferperiode zo goed mogelijk intact houden. Maar desondanks dreigen de Limburgers toch enkele sterkhouders te verliezen. Zo heerste er al heel wat interesse in Joakim Maehle, maar ook rond Jhon Lucumi begint één en ander te bewegen. 


De Colombiaanse verdediger siert zaterdagochtend zelfs de voorpagina van Estadio Deportivo. De Andalusische sportkrant weet namelijk dat Lucumi één van de belangrijkste doelwitten van FC Sevilla is. De huidige nummer drie uit La Liga wil in de komende mercato absoluut zijn defensie versterken. En sportieve baas Monchi, die goed vertrouwd is met de Belgische markt, zou de 21-jarige helemaal bovenaan zijn verlanglijstje hebben gezet. 

Er zouden zelfs al verkennende gesprekken zijn geweest omtrent een transfer. Hoeveel Sevilla wil betalen is niet bekend, maar Lucumi zal sowieso de nodige miljoenen moeten kosten. Genk beschikt dan ook over een sterke onderhandelingspositie en is ondanks de coronacrisis niet verplicht om grote uitgaande transfers te realiseren. De Limburgse club staat financieel immers sterk door onder meer de recente inkomsten uit de Champions League en vooral de transferopbrengsten van de voorbije mercato's. Afgelopen winter alleen al haalde Racing meer dan 30 miljoen euro op met de verkoop van Sander Berge en Ally Samatta. 

UPDATE 11u10

De interesse van FC Sevilla is niet meer dan logisch, want sportieve baas Monchi staat erom gekend om kwalitatief talent op te speuren. Ook in het geval van Lucumi geldt dat zeker, de Colombiaan bleek al twee seizoenen een serieuze meerwaarde voor KRC Genk. Als de Limburgers erin slagen om Lucumi te verkopen, dan zal de club wel rekening moeten houden met een doorverkooppercentage van 20% aan Deportivo Cali, de Colombiaanse ex-club van Lucumi. Het is een belangrijk detail waardoor TD Dimitri de Condé zoals steeds het onderste uit de kan zal proberen te halen voor Genk.

LEES OOK: 'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

Kan Lucumi mee bij de top van La Liga?

Meest recent

Steven Defour openhartig: Emotionele strijd verrast iedereen

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

11
11
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

7
7
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

53
53
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

139
139
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

114
114
'STVV slaat toe en laat JPL-topclub verweesd achter'

STVV wil alles op alles zetten om zijn plaats in de top zes te behouden én de toekomst voor ...

153
153
Stijnen zet puntjes op de i omtrent Nainggolan-soap

Er was de afgelopen dagen heel veel te doen over Radja Nainggolan. Patro Eisden wil hem dolgraag ...

50
50
Spectaculaire Courtois-uitspraken: "Het is officieel ..."

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

58
58
Vandenbempt laat in kaarten kijken: favorietenlijstje Gouden Schoen

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

110
110
Ruben Van Gucht breekt alle taboes: "Het is te klein"

Er is zelden een week dat Ruben Van Gucht niet in het nieuws verschijnt. De VRT-man kwam de ...

28
28
'Kompany lonkt naar JPL: smaakmaker hoog op lijstje'

Voor Bayern München zit de winterstop erop, zondag hervat de Duitse kampioen met een thuismatch ...

191
191
Gouden Schoen: Anderlecht staat voor einde horror-reeks

Zondagavond wordt voor de 72ste keer de Gouden Schoen uitgereikt. Recordkampioen RSC Anderlecht zal ...

251
251
Nainggolan-bom doet CPL daveren: "Wie Radja beetje kent ..."

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

271
271
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenregen bij Club, transferbom Carrasco'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

383
383
Thorgan Hazard onthult verrassende ambities Anderlecht

De supporters van RSC Anderlecht snakken naar een prijs. Het is al acht jaar geleden wanneer ...

335
335
‘Furo gaat Thiago achterna: Club akkoord met straffe deal’

Club Brugge neemt afscheid van Kaye Furo. Eerder kwam het nieuws al naar buiten dat de jonge ...

317
317
‘Renard-magie: Anderlecht op zucht van transfer’

RSC Anderlecht wil deze winter de selectie versterken. Besnik Hasi hoopt dat Olivier Renard enkele ...

489
489
Schrijnend: Eto’o richt pijlen na uitschakeling op Brys

Marc Brys is officieel nog bondscoach van Kameroen, maar de Belg stond toch niet aan het roer ...

286
286
‘Zéér straf: Club Brugge gaat all-in voor oude bekende’

Club Brugge is deze winter nog op zoek naar versterkingen, vooral op de flanken moet er nog wat bij ...

541
541
Zulte Waregem pakt uit met stunt als eerste winteraanwinst

De Belgische clubs draaien warm op de wintermercato. Ook Zulte Waregem heeft op de officiële ...

138
138
De Cat zorgt voor nervositeit bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers voor grof geld gaan verkopen. De Brusselaars hebben een ...

468
468
Peter Bosz kapt transferpraat af bij PSV

Bij PSV blijft Joey Veerman dan toch en Ricardo Pepi mag ondanks een bod van 30 miljoen euro ...

46
46
‘Zulte Waregem roert zich op de markt’

Zulte Waregem en La Louvière promoveerden samen naar de Jupiler Pro League. De twee clubs ...

91
91
Ongeziene woede-uitbarsting Hasi: "Sprong een zekering"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

300
300
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

356
356

Meer sportnieuws