D'Onofrio: "Zou me ongerust maken als fan van Genk of Anderlecht"

door
D'Onofrio:

De UEFA stuurde vrijdag een brief naar zijn leden, waarin het meer richtlijnen gaf over de verdeling van de Europese tickets indien de nationale competities worden stopgezet. Zo moet er enkel naar de resultaten in de competitie worden gekeken indien de bekerfinale niet kan worden afgewerkt. En dat betekent slecht nieuws voor Antwerp FC.


Indien de Great Old de beker had gewonnen, zou het zich immers rechtstreeks plaatsen voor de groepsfase van de Europa League. Op basis van de positie in het huidige klassement moet men echter eerst twee voorrondes overleven. Daarom wil Antwerp ook absoluut het seizoen nog laten afwerken in de zomermaanden, zodat het de positie in het klassement nog kan verbeteren. De achterstand op nummer drie Charleroi bedraagt immers slechts één puntje. Maar het stamnummer één is de enige club die hier openlijk voor pleit en dat zorgt voor onbegrip op de Bosuil.

In een uitgebreid interview met La Dernière Heure dropt sportieve baas Luciano D'Onofrio alvast een nieuw bommetje. Zo haalt hij stevig uit naar Club Brugge, Charleroi en de KBVB over hun positie en lobbywerk in deze soap. Vooral Mehdi Bayat krijgt de volle lading. Maar ook de zogenaamde 'medestanders' van Antwerp spaart hij niet. "Ik snap de passieve houding niet van clubs als Anderlecht, KRC Genk en Standard. Zij zouden nog een mooi Europees ticket kunnen halen indien de PO's worden afgewerkt. Als ik supporter was van één van die clubs, zou ik me ongerust maken", voert D'Onofrio de druk op.

LEES OOK: "Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Begrijpt u de terughoudendheid bij RSCA en Genk?

Meest recent

Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

8
8
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

90
90
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

35
35
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

165
165
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

83
83
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

55
55
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

53
53
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

88
88
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

142
142
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

65
65
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

161
161
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

55
55
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

345
345
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

229
229
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

674
674
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

146
146
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

377
377
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

73
73
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

418
418
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

565
565
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

716
716
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

157
157
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

291
291

Meer sportnieuws