Pro League met rug tegen muur: Telenet dreigt met rechtszaak

900
Pro League met rug tegen muur: Telenet dreigt met rechtszaak

Afgelopen maandag vond een nieuwe Algemene Vergadering plaats bij de Pro League, maar een beslissing over het stopzetten van de competitie werd andermaal niet genomen. De clubs blijven immers wachten op een duidelijk signaal vanuit de overheid. En dat lijkt nu zelfs noodzakelijk te worden.


Een maandje geleden al had de Raad van Bestuur het officiële advies gegeven om een streep te trekken onder het seizoen. Eén van redenen om zo snel al een conclusies te trekken, was dat televisiegelden voor dit seizoen toch al waren overgemaakt. Maar de rechtenhouders leggen zich daar niet zomaar bij neer. Vorige week geraakte bekend dat Telenet, VOO en Proximus het geld voor de resterende wedstrijden terugeisen indien eenzijdig wordt beslist om de competitie stop te zetten.

Indien de regering wedstrijden (achter gesloten deuren) voor een bepaalde periode zou verbieden, gaat het om overmacht en zouden de clubs juridisch save zitten wat betreft de televisiegelden. Maar dat is voorlopig niet het geval. En dat beseft men ook bij onder meer Telenet. "Bij afwezigheid van heel duidelijke overmacht hebben we een goede case om een gedeeltelijke compensatie te krijgen omdat het seizoen en de play-offs niet afgemaakt worden", werd CEO John Porter geciteerd door De Tijd.

Zolang er dus geen beslissing van de regering volgt, staan de rechtenhouders in een sterke positie. En Telenet dreigt nu zelfs met juridische stappen. "We deinzen er niet voor terug naar de rechtbank te stappen om de zaak in ons voordeel te beslechten. We hebben Proximus en VOO naast ons in die uitdaging", aldus Porter.

LEES OOK: Extra wapen voor Anderlecht: groot debuut in aantocht

Begrijpt u het standpunt van de rechtenhouders?

Meest recent

Extra wapen voor Anderlecht: groot debuut in aantocht

RSC Anderlecht haalde in het slot van de transferperiode nog een waslijst aan nieuwkomers in huis. ...

6
6
'Exodus Man City: gigantisch prijskaartje rond Cherki'

Gezien de draconische sancties die de club boven het hoofd hangt, wordt nadrukkelijk rekening ...

12
12
"Lijkt te traag" - Vanaken fors aangepakt na Duivels-vierluik

Hans Vanaken kreeg in het voorbije vierluik behoorlijk wat minuten van nieuwe bondscoach Mark van ...

62
62
Respect! Ronaldo gaat viraal met reactie op afscheidspost Messi

Lionel Messi heeft dinsdagnacht een grandioos afscheid gekregen als international van ...

41
41
Waanzinnig: Club staat voor duizelingwekkende marathon

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

135
135
Loodzwaar dilemma Van Bommel: WK-titularis uit ploeg gezet?

Nu de interland-break erop zit, kan Mark van Bommel een uitgebreide evaluatie maken van zijn eerste ...

219
219
Drama Dolberg: Ajax-spits krijgt afgrijselijk verdict

Sinds zijn vertrek bij RSC Anderlecht gaat het niet bepaald goed met Kasper Dolberg. En net nu hij ...

40
40
"Kwestie van tijd" - Van Bommel doet straffe Duivels-voorspelling

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

335
335
'Tzolis trekt bleek weg: groots transferplan Arsenal gelekt'

Het zijn niet de meest aangename dagen voor Christos Tzolis. De flankaanvaller viel geblesseerd uit ...

137
137
Onthuld: bizarre aanwezige op crisismeeting Ronaldo

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

102
102
Fransen slachten Van Bommel af: zelfs Zidane trapt na

Zinédine Zidane klopt de Rode Duivels met een ploeg die niet eens zijn beste elf was, en ...

190
190
Strijd begint: eerste uitdager voor Infantino meldt zich

De voorbije maanden kwam Gianni Infantino in het oog van de storm te staan. De voorzitter van de ...

46
46
'Nu al paniek over Anderlecht-transfer: uitweg al gezocht'

Anderlecht was in de zomer zeer actief op de transfermarkt. Daardoor beschikt trainer Vitor Bruno ...

415
415
Van Bommel getipt voor november: Albert onthult zijn elftal

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zitten erop. De balans ...

107
107
Zo kwam KVK bij coach uit: "Dat vond ik verrassend"

KV Kortrijk zorgde deze week voor een opvallende démarche. Meer dan drie weken na het ontslag ...

105
105
'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

100
100
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

40
40
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

276
276
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

64
64
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

61
61
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

184
184
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

87
87
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

83
83
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

39
39
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

125
125

Meer sportnieuws