Stopzetten Ligue 1 niet zonder gevolgen: "Profvoetbal kan verdwijnen"

door
Stopzetten Ligue 1 niet zonder gevolgen:

In navolging van Nederland heeft ook Frankrijk tot september een streep gezet onder het huidige seizoen. Daarmee is de Ligue 1 de eerste van de vijf grote competities in Europa die het voor bekeken houdt. Die beslissing kan niet op veel sympathie rekenen in de andere vier landen.


Met name in Spanje is men niet te spreken. Javier Tebas, grote baas van La Liga, vindt dat de Fransen veel te snel een beslissing hebben genomen. "Ik begrijp niet waarom er meer risico zou zijn door achter gesloten deuren te voetballen, met alle voorzorgsmaatregelen. In mijn optiek is Frankrijk te haastig geweest door deze beslissing te nemen", zo citeert de sportkrant Marca.

Een stopzetting kan volgens Tebas zware gevolgen hebben, daarom blijft men in Spanje hopen op een voortzetting van het seizoen. "Als belangrijke economische sectoren niet herstart worden, dan kunnen deze verdwijnen. Dat kan ook gebeuren met het profvoetbal", aldus Tebas. "Andere landen zijn alweer in training en die koers moeten we volgen. Voetbal is een belangrijke economische machine in Spanje. We blijven azen op het uitspelen, mits dit gecombineerd kan worden met de gezondheidsmaatregelen."

LEES OOK: Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Frankrijk is te snel geweest met een beslissing ...

Meest recent

Zulte Waregem stuurt pion na halfjaar al door

Zulte Waregem beleefde een eerste seizoenshelft met pieken en dalen. Dat blijkt ook uit hun plaats ...

4
4
'Anderlecht pakt groots uit met contract van vijf jaar'

Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het ...

201
201
'Man Utd verbaast vriend en vijand met nieuwe coach'

Manchester United ging deze week over tot drastische actie. Na een 1-1-gelijkspel tegen Leeds en ...

57
57
'Cercle verbaast met megatransfer van 9 miljoen'

Cercle Brugge stelde dinsdag met Dante Vanzeir een bekende naam voor als nieuwste offensieve ...

109
109
'Charleroi gaat voor sterspeler, Beveren voor smaakmaker'

De transfermarkt is officieel geopend in België. De Belgische ploegen zijn zoals vanouds weer ...

32
32
Zulte Waregem zorgt voor positieve volgende stap

We opperden de afgelopen dagen voor minder buitenlandse spelers en meer kansen voor de Belgische ...

83
83
Done deal: Charleroi maakt opvolger De Mil bekend

Sporting Charleroi zag Rik De Mil naar AA Gent vertrekken. De Zebra's namen rustig hun tijd om na te ...

103
103
Vermeeren in oog van de storm bij OM

Arthur Vermeeren dacht net vertrokken te zijn bij OM — tot één actie alles deed ...

102
102
'Bassette en Ngonge klaar voor opvallende transfers'

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

78
78
Ten Hag zorgt voor gigantische verrassing met nieuwe job

Erik ten Hag heeft voor een enoirme verrassing gezorgd. De voormalige coach van Bayer Leverkusen, ...

35
35
Duranville naar Anderlecht? Dit zegt Hasi daarover

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig nog windstil omtrent ingaande versterking. Nochtans heeft ...

196
196
'Solden in Anderlecht: update contracten De Cat & co'

Het zijn nog maar eens solden bij RSC Anderlecht, waar tal van miscasts in januari liefst bij het ...

322
322
'Plottwist bij Club Brugge: exit in stroomversnelling?'

Club Brugge vertoeft momenteel op winterstage in Marbella, waar Ivan Leko de basis moet leggen voor ...

493
493
'AA Gent doet gouden zaken: miscast laat kassa rinkelen'

AA Gent bereikte dinsdag een akkoord met Cercle Brugge omtrent Dante Vanzeir, die mét ...

392
392
'5 voor 12 in Anderlecht: catastrofe wenkt voor Renard'

Zijn nieuwe bazen winden er geen doekjes om dat Olivier Renard zich in januari moet bewijzen. De ...

362
362
Hrosovsky speelt open kaart over toekomst bij KRC Genk

Een vertrek van een of meerdere sterkhouders leek niet aan de orde, maar als een donderslag bij ...

398
398
Hasi houdt adem in: Anderlecht vreest rampscenario

Met een magere 4 op 12 sloot RSC Anderlecht het jaar op teleurstellende wijze af. Als oorzaak ...

400
400
Tzolis klapt uit de biecht: jackpot voor Club Brugge?

Club Brugge wil de kern bij elkaar houden in januari, al zou dat wel eens gemakkelijker gezegd ...

658
658
'Anderlecht dumpt duo: verrassende comeback op til?'

RSC Anderlecht moet in januari vooral de veel te brede kern zien af te slanken, maar Besnik Hasi ...

615
615
Maarten Breckx en Lies Vandenberghe doen VTM-kijker huiveren

Ze staan vaak langs de zijlijn, scherp van tong en perfect voorbereid. Maar achter de camera, ver ...

141
141
Degryse maakt korte metten met Gouden Schoen: “Echt bizar”

De Gouden Schoen staat voor de deur en de analisten roepen één voor één ...

241
241
Cercle in de wolken met toptransfer: “Grote meerwaarde”

Cercle Brugge hoopt zich na de winterbreak uit de degradatiezorgen te spelen. Groen-Zwart zit ook ...

131
131
Leko duidelijk over Gouden Schoen: “Ik zou in shock zijn…”

Zondag staat het gala van de Gouden Schoen op het programma en de grote favoriet is Christos Tzolis. ...

215
215
‘Bliksemontslag Pocognoli: Russische tiran in Monaco’

Sebastien Pocognoli koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Belgische oefenmeester maakte veel ...

607
607
Harde hand van Leko: Vanaken onthult Club-werkwijze

Club Brugge is momenteel op stage in Marbella en Ivan Leko hoopt de selectie klaar te stomen voor de ...

314
314

Meer sportnieuws