Standard wijst Sa stevig terecht na kritische uitspraken

door
Standard wijst Sa stevig terecht na kritische uitspraken

Orlando Sa verzeilde dit seizoen in de B-kern bij Standard. Na de voorbereiding bleek Michel Preud'homme geen plaats voor de Portugese spits te hebben en hij vond ook geen nieuwe ploeg meer voor het einde van de transferperiode. In januari kwam er ook geen transfer uit de bus, waardoor Sa een heel seizoen verloren ziet gaan.


De voorbije dagen kwam hij wel nog eens in de spotlights te staan. In een interview in de Portugese pers liet hij zich immers zeer kritisch uit over het Belgische beleid om het coronavirus in te dijken. Hij gaf aan dat hij daarom ook besloten had om België te verlaten en terug te keren naar Portugal. Bij Standard worden die woorden hem niet in dank afgenomen. De club wijst zijn speler in een communiqué terecht.

"Eerst en vooral is het belangrijk om te benadrukken dat onze club dergelijke uitspraken uiteraard niet goedkeurt. Dit interview werd afgenomen zonder het akkoord van de club die zelfs niet werd ingelicht door het Portugese medium of de speler. Het is duidelijk dat Orlando SA zich persoonlijk uitdrukt MAAR als speler van onze club moet hij elk interview melden aan Standard de Liège voor akkoord zoals dit ook contractueel vastgelegd is", klinkt het.

"Het is trouwens niet aan de voetbalwereld of zijn actoren om zich publiekelijk uit te drukken over het algemene beheer van deze gezondheidscrisis door de Staat en de ziekenhuizen. Het is absoluut noodzakelijk dat iedereen zijn plaats kent. Bovendien keerde de speler in kwestie terug naar Portugal zonder de club hiervan op de hoogte te stellen, zoals hij dit nochtans had moeten doen. Dit alles zal natuurlijk intern verder opgevolgd worden."

LEES OOK: Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Moet Sa gestraft worden?

Meest recent

Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

22
22
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

6
6
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

41
41
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

17
17
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

152
152
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

296
296
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

63
63
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

421
421
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

30
30
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

11
11
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

126
126
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

292
292
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

190
190
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

784
784
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

137
137
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

194
194
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

450
450
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

74
74
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

591
591
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

455
455
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

737
737
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

538
538
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

286
286
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1340
1340
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

394
394

Meer sportnieuws