'Voorbeeldige VDB brengt bestuur Anderlecht in vervelend parket'

door
'Voorbeeldige VDB brengt bestuur Anderlecht in vervelend parket'

Bij RSC Anderlecht kwam de corona-break voor een aantal spelers niet zo slecht uit. Kemar Roofe, Derrick Luckassen, Antoine Colassin, ... hebben nu allemaal weer de tijd om volledig fit te worden zonder nog meer wedstrijden te missen. Voor Anthony Vanden Borre is het dan weer een zeer slechte zaak.


Het voormalig 'enfant terrible' werd in het najaar vanuit het niets weer opgevist bij RSCA. In eerste instantie zou hij bij zijn ex-club zijn conditie terug mogen opbouwen, uiteindelijk werd toch beslist om hem in te schrijven. Na een lange tijd zonder profvoetbal duurde het wel een tijdje alvorens VDB fysiek weer in orde was, maar in de Play-Offs zou hij normaal opnieuw kunnen tonen wat hij waard is. Toen brak echter het coronavirus uit en de kans is vrij klein dat er dit seizoen nog wedstrijden gespeeld zullen worden.

Dus moet de club zonder hem aan het werk te zien, gaan beslissen of Vanden Borre opnieuw een minimum-contract van één seizoen krijgt of dat ze hem weer laat gaan. Volgens La Dernière Heure toonde de rechtsback zich in ieder geval van zijn beste kant de voorbije maanden. Hij trainde bijzonder hard en was een voorbeeld voor de jongeren in de selectie. In die rol kan hij overigens nog veel betekenen voor de vele jonkies bij Paars-Wit: de ervaringen (zowel positief als negatief) van VDB zijn goud waard.

Maar de Waalse krant wijst er ook op dat het nieuwe bestuur zal moeten beslissen over een langer contract. En daar wordt vooral gekeken naar de directe meerwaarde van een speler. Zijn beperkte salaris spreekt in wel zijn voordeel, maar inmiddels is VDB alweer 33 jaar en met Michael Murillo staat de vaste rechtsback eigenlijk al vast. Afwachten dus wat het bestuur straks beslist indien Vanden Borre geen kans meer krijgt om zich te tonen. "De bal ligt in het kamp van Peter Verbeke", besluit LDH.

LEES OOK: Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

Anderlecht moet VDB nog een seizoen vastleggen ...

Meest recent

'Saudische megaplannen: twee Duivels op verlanglijst'

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

7
7
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

3
3
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

25
25
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

55
55
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

207
207
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

117
117
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

184
184
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

270
270
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

44
44
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

415
415
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

276
276
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

578
578
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

419
419
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

327
327
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

72
72
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

126
126
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

767
767
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

592
592
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

287
287
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

350
350
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

882
882
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

402
402
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

338
338
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

448
448
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

185
185

Meer sportnieuws