'Voorbeeldige VDB brengt bestuur Anderlecht in vervelend parket'

1857 stemmen
'Voorbeeldige VDB brengt bestuur Anderlecht in vervelend parket'

Bij RSC Anderlecht kwam de corona-break voor een aantal spelers niet zo slecht uit. Kemar Roofe, Derrick Luckassen, Antoine Colassin, ... hebben nu allemaal weer de tijd om volledig fit te worden zonder nog meer wedstrijden te missen. Voor Anthony Vanden Borre is het dan weer een zeer slechte zaak.


Het voormalig 'enfant terrible' werd in het najaar vanuit het niets weer opgevist bij RSCA. In eerste instantie zou hij bij zijn ex-club zijn conditie terug mogen opbouwen, uiteindelijk werd toch beslist om hem in te schrijven. Na een lange tijd zonder profvoetbal duurde het wel een tijdje alvorens VDB fysiek weer in orde was, maar in de Play-Offs zou hij normaal opnieuw kunnen tonen wat hij waard is. Toen brak echter het coronavirus uit en de kans is vrij klein dat er dit seizoen nog wedstrijden gespeeld zullen worden.

Dus moet de club zonder hem aan het werk te zien, gaan beslissen of Vanden Borre opnieuw een minimum-contract van één seizoen krijgt of dat ze hem weer laat gaan. Volgens La Dernière Heure toonde de rechtsback zich in ieder geval van zijn beste kant de voorbije maanden. Hij trainde bijzonder hard en was een voorbeeld voor de jongeren in de selectie. In die rol kan hij overigens nog veel betekenen voor de vele jonkies bij Paars-Wit: de ervaringen (zowel positief als negatief) van VDB zijn goud waard.

Maar de Waalse krant wijst er ook op dat het nieuwe bestuur zal moeten beslissen over een langer contract. En daar wordt vooral gekeken naar de directe meerwaarde van een speler. Zijn beperkte salaris spreekt in wel zijn voordeel, maar inmiddels is VDB alweer 33 jaar en met Michael Murillo staat de vaste rechtsback eigenlijk al vast. Afwachten dus wat het bestuur straks beslist indien Vanden Borre geen kans meer krijgt om zich te tonen. "De bal ligt in het kamp van Peter Verbeke", besluit LDH.

LEES OOK: Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

Anderlecht moet VDB nog een seizoen vastleggen ...

Meest recent

Rode Duivels hebben misschien joker waar niemand over praat

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

3
3
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

35
35
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

15
15
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

5
5
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

21
21
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

131
131
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

87
87
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

420
420
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

443
443
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

139
139
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

80
80
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

78
78
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

167
167
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

71
71
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

118
118
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

403
403
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

189
189
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

110
110
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

330
330
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

171
171
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

76
76
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

861
861
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

264
264

Meer sportnieuws