Steven Van Gucht: "Afwerken Jupiler Pro League niet onmogelijk"

door
Steven Van Gucht:

Maandag gaat de Algemene Vergadering van de Pro League door zoals gepland, er zal echter nog geen beslissing worden genomen over de stopzetting van de competitie. Nochtans leek dat een uitgemaakte zaak na het advies van de Raad van Bestuur. Maar de laatste dagen was daar steeds meer twijfel over ontstaan.


Zo zijn een aantal clubs nog steeds voorstander van het afwerken van de competitie in de zomermaanden. Antwerp maakte dat bij monde van voorzitter Paul Gheysens erg duidelijk en zou de steun krijgen van onder meer KRC Genk en Anderlecht. Daarnaast gaf de UEFA wel goedkeuring om competities vroegtijdig te laten stoppen, op voorwaarde dat de overheid beslist dat sportevenementen niet kunnen doorgaan in de komende maanden. Dat is in ons land echter nog niet het geval. En in diverse andere landen worden de plannen om hun competitie weer op te starten steeds concreter.

Bovendien sluiten ook experten het spelen zonder publiek niet langer uit. Viroloog Steven Van Gucht, die dagelijks te zien is op de persconferentie van het crisiscentrum, zette bij VTM Nieuws de deur alvast op een kier. "Op zich lijkt me dat niet onmogelijk. Ik denk dat men vooral bevreesd is voor de neveneffecten. Bijvoorbeeld het idee dat supporters op andere locaties zullen samenkomen. Daardoor krijg je van die clandestiene bijeenkomsten die een potentiële broeihaard kunnen worden."

Het voortzetten van de competitie is dus niet uitgesloten. Van Gucht zelf staat in ieder geval in nauw contact met de voetbalwereld. "Er zijn nog geen beslissingen gevallen. Maar ik denk ook dat er gekeken moeten worden naar andere sporten. Dit moet gaan over een breder concept dan voetbal alleen."

LEES OOK: Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

Bent u voor of tegen het voortzetten van de competitie achter gesloten deuren?

Meest recent

'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

0
0
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

26
26
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

13
13
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

53
53
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

30
30
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

47
47
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

86
86
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

500
500
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

69
69
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

152
152
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

147
147
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

212
212
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

102
102
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

40
40
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

104
104
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

70
70
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

32
32
Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

163
163
'RSCA-flop geeft op: wil Anderlecht nu zo snel mogelijk weg'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

304
304
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

132
132
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

404
404
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

50
50
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

217
217
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

68
68
Alderweireld kiest duidelijk: zo moet België spelen

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

322
322

Meer sportnieuws