Steven Van Gucht: "Afwerken Jupiler Pro League niet onmogelijk"

954 stemmen
Steven Van Gucht:

Maandag gaat de Algemene Vergadering van de Pro League door zoals gepland, er zal echter nog geen beslissing worden genomen over de stopzetting van de competitie. Nochtans leek dat een uitgemaakte zaak na het advies van de Raad van Bestuur. Maar de laatste dagen was daar steeds meer twijfel over ontstaan.


Zo zijn een aantal clubs nog steeds voorstander van het afwerken van de competitie in de zomermaanden. Antwerp maakte dat bij monde van voorzitter Paul Gheysens erg duidelijk en zou de steun krijgen van onder meer KRC Genk en Anderlecht. Daarnaast gaf de UEFA wel goedkeuring om competities vroegtijdig te laten stoppen, op voorwaarde dat de overheid beslist dat sportevenementen niet kunnen doorgaan in de komende maanden. Dat is in ons land echter nog niet het geval. En in diverse andere landen worden de plannen om hun competitie weer op te starten steeds concreter.

Bovendien sluiten ook experten het spelen zonder publiek niet langer uit. Viroloog Steven Van Gucht, die dagelijks te zien is op de persconferentie van het crisiscentrum, zette bij VTM Nieuws de deur alvast op een kier. "Op zich lijkt me dat niet onmogelijk. Ik denk dat men vooral bevreesd is voor de neveneffecten. Bijvoorbeeld het idee dat supporters op andere locaties zullen samenkomen. Daardoor krijg je van die clandestiene bijeenkomsten die een potentiële broeihaard kunnen worden."

Het voortzetten van de competitie is dus niet uitgesloten. Van Gucht zelf staat in ieder geval in nauw contact met de voetbalwereld. "Er zijn nog geen beslissingen gevallen. Maar ik denk ook dat er gekeken moeten worden naar andere sporten. Dit moet gaan over een breder concept dan voetbal alleen."

LEES OOK: Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Bent u voor of tegen het voortzetten van de competitie achter gesloten deuren?

Meest recent

Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

21
21
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

57
57
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

53
53
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

453
453
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

93
93
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

227
227
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

235
235
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

122
122
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

335
335
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

261
261
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

419
419
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

439
439
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

98
98
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

211
211
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

134
134
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

94
94
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

209
209
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

323
323
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

457
457
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

202
202
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

636
636
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

73
73
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

436
436
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

283
283
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

424
424

Meer sportnieuws