'Pech voor Club en Antwerp: bekerfinale wordt overbodig'

1333 stemmen
'Pech voor Club en Antwerp: bekerfinale wordt overbodig'

De Algemene Vergadering van de Pro League gaat maandagavond door zoals gepland, maar er zullen nog geen doorslaggevende beslissingen genomen worden. Nochtans moeten er enkele stevige knopen worden doorgehakt. Bijvoorbeeld wat er met de bekerfinale moet gebeuren.


In normale omstandigheden streden Club Brugge en Antwerp FC eind maart voor de Croky Cup. Maar door het coronavirus kon deze clash logischerwijs niet doorgaan. Een speciale werkgroep onderzocht de voorbije weken of de finale, achter gesloten deuren, op een andere datum kan plaatsvinden. Zo werd bijvoorbeeld geopperd om de finale begin volgend seizoen te laten doorgaan in plaats van de Supercup. Maar de kans bestaat ook dat de eindstrijd in de Croky Cup volledig geschrapt wordt.

Dat is in Nederland alvast het geval. En volgens NOS-journalist Jeroen Stekelenburg wordt de finale immers overbodig door de regels van de UEFA. "Nederland is nu een "special case" en die term moeten jullie in België onthouden. Want als een competitie niet uitgespeeld wordt, moet dat land van de UEFA tegen eind mei een voorstel indienen over de verdeling van de Europese plaatsen. Dat betekent dat je aan een bekerfinale later deze zomer of in september geen gevolgen meer kan verbinden", vertelt hij bij Sporza.

Op de verdeling van de Europese tickets zou de finale dus geen invloed hebben. Club en Antwerp zouden mekaar nog kunnen bekampen om 'de eer' en voor het palmares, de vraag is echter of dat wel een prioriteit is in de huidige omstandigheden. En of beide clubs dat wel zien zitten als ze moeten spelen en eventueel vieren zonder supporters.

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

De beker moet volgend seizoen geschrapt worden en gewoon een finale tussen Club en Antwerp laten afwerken ...

Meest recent

'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

68
68
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

9
9
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

9
9
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

164
164
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

261
261
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

86
86
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

287
287
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

534
534
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

440
440
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

313
313
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

473
473
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

129
129
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

153
153
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

92
92
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

95
95
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

199
199
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

312
312
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

669
669
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

163
163
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

92
92
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

111
111
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

287
287
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

429
429
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

264
264
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

308
308

Meer sportnieuws