TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt aanvaller bij Standard, toptransfer Dendoncker'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt aanvaller bij Standard, toptransfer Dendoncker'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Samir Nasri is binnen enkele maanden einde contract en de Franse middenvelder krijgt al zeker geen nieuwe overeenkomst bij RSC Anderlecht. Mogelijk kan hij wel een financiële toptransfer realiseren. In India gaan er immers geruchten dat topclub Kerala Blasters FC Nasri wil aantrekken. Tot op heden is er wel nog geen bevestiging van die transfergeruchten.

Standard lijkt zich te gaan versterken met Laurent Henkinet en zou daarnaast nog een andere oude bekende in het vizier hebben. Volgens journalist Sacha Tavolieri is ook Julien De Sart op weg om terug te keren bij de Rouches. De 26-jarige middenvelder zou weggeplukt worden bij KV Kortrijk, waar hij nog één jaar contract had. De Kerels lijken wel niet van plan om hem zonder slag of stoot te laten terugkeren.

KVK zou dan zelf weer op zoek zijn naar een doelman, gezien de samenwerking met Adam Jakubech allicht niet verlengd wordt. Daarom dat de Kerels de markt van de transfervrije spelers goed bekijken en William Dutoit is volgens bronnen dichtbij de club één van de pistes, maar tot op heden is de interesse wel nog niet concreet. Dit seizoen lag Dutoit onder contract bij KV Oostende, maar die overeenkomst wordt niet verlengd.

KRC Genk gaat in de zomer een aantal doelmannen van de hand doen. Twee keepers die in de zomer mogen vertrekken zijn Nordin Jackers en Gäetan Coucke. Die laatste kan volgens Sport/Voetbalmagazine nog altijd op interesse rekenen van FC Groningen. Hoe concreet de Nederlandse club momenteel is, is niet geweten.

La Meuse weet dat AA Gent een belangrijke slag heeft geslagen bij Standard. De Buffalo's verzekerden zich immers van de diensten van de 15-jarige goaltjesdief Jelani Trevisan Dumas, iets wat zijn vader ook bevestigde tegenover de Waalse krant. Naar verluidt hadden ook buitenlandse clubs zoals PSV, Schalke 04, Feyenoord, Sevilla en VfL Wolfsburg hem in de gaten, maar Gent trekt dus aan het langste eind.

BUITENLAND
Leander Dendoncker kan mogelijke een fraaie transfer gaan maken op korte termijn. Het medium La Lazio Siamo Noi stelt namelijk dat SS Lazio, de huidige nummer twee in de Serie A, hem hoog op de verlanglijst heeft gezet als potentiële versterking voor het middenveld. Sportief directeur Igli Tare zou hem alvast verschillende keren hebben bekeken en zou erg enthousiast zijn over zijn mogelijke komst. Het bovengenoemde medium stelt dat Wolverhampton mikt op een transfersom van 15 à 20 miljoen euro.

Real Madrid zou al bezig zijn met het aantrekken van een tweede doelman achter Thibaut Courtois. Corriere dello Sport schrijft dat Real zijn oog laten vallen heeft op Alban Lafont. De Koninklijke zou in de 21-jarige ook een goede optie voor de toekomst zien. Lafont behoort toe aan Fiorentina, maar wordt dit seizoen uitgeleend aan FC Nantes. De Fransen beschikken ook over een aankoopoptie van 7 à 8 miljoen, maar Fiorentina heeft dan weer een terugkoopoptie die 11 miljoen zou bedragen.

De kans is groot dat Ivan Rakitic komende zomer vertrekt bij het grote FC Barcelona, waar hij geen vaste basisspeler meer was. Volgens de Spaanse krant Mundo Deportivo heeft José Mourinho hem hoog op zijn verlanglijstje gezet, en hoopt de Portugees om Rakitic straks binnen te halen bij Tottenham Hotspur.

PSG hoopt het contract van Kylian Mbappé te verlengen om zo een transfer te voorkomen. Volgens AS is de aanvaller echter behoorlijk pissig omdat hij zich onder druk gezet voelt. De 21-jarige spits wil de tijd nemen om op die manier tot een goede beslissing te komen, maar de clubleiding heeft haast en weigert zich geduldig op te stellen. Daarom zou de wereldkampioen nu zelf een vertrek overwegen.

LEES OOK: Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

Anderlecht moet Nasri nog een jaartje houden ...

Meest recent

Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

45
45
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

38
38
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

25
25
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

40
40
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

182
182
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

60
60
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

75
75
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

163
163
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

103
103
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

421
421
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

392
392
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

429
429
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

197
197
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

385
385
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

297
297
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

203
203
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

997
997
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

80
80
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

32
32
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

110
110
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

44
44
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

110
110
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

59
59
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

66
66
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

141
141

Meer sportnieuws