TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt aanvaller bij Standard, toptransfer Dendoncker'

door
TRANSFERUURTJE: 'Gent haalt aanvaller bij Standard, toptransfer Dendoncker'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot eind april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Samir Nasri is binnen enkele maanden einde contract en de Franse middenvelder krijgt al zeker geen nieuwe overeenkomst bij RSC Anderlecht. Mogelijk kan hij wel een financiële toptransfer realiseren. In India gaan er immers geruchten dat topclub Kerala Blasters FC Nasri wil aantrekken. Tot op heden is er wel nog geen bevestiging van die transfergeruchten.

Standard lijkt zich te gaan versterken met Laurent Henkinet en zou daarnaast nog een andere oude bekende in het vizier hebben. Volgens journalist Sacha Tavolieri is ook Julien De Sart op weg om terug te keren bij de Rouches. De 26-jarige middenvelder zou weggeplukt worden bij KV Kortrijk, waar hij nog één jaar contract had. De Kerels lijken wel niet van plan om hem zonder slag of stoot te laten terugkeren.

KVK zou dan zelf weer op zoek zijn naar een doelman, gezien de samenwerking met Adam Jakubech allicht niet verlengd wordt. Daarom dat de Kerels de markt van de transfervrije spelers goed bekijken en William Dutoit is volgens bronnen dichtbij de club één van de pistes, maar tot op heden is de interesse wel nog niet concreet. Dit seizoen lag Dutoit onder contract bij KV Oostende, maar die overeenkomst wordt niet verlengd.

KRC Genk gaat in de zomer een aantal doelmannen van de hand doen. Twee keepers die in de zomer mogen vertrekken zijn Nordin Jackers en Gäetan Coucke. Die laatste kan volgens Sport/Voetbalmagazine nog altijd op interesse rekenen van FC Groningen. Hoe concreet de Nederlandse club momenteel is, is niet geweten.

La Meuse weet dat AA Gent een belangrijke slag heeft geslagen bij Standard. De Buffalo's verzekerden zich immers van de diensten van de 15-jarige goaltjesdief Jelani Trevisan Dumas, iets wat zijn vader ook bevestigde tegenover de Waalse krant. Naar verluidt hadden ook buitenlandse clubs zoals PSV, Schalke 04, Feyenoord, Sevilla en VfL Wolfsburg hem in de gaten, maar Gent trekt dus aan het langste eind.

BUITENLAND
Leander Dendoncker kan mogelijke een fraaie transfer gaan maken op korte termijn. Het medium La Lazio Siamo Noi stelt namelijk dat SS Lazio, de huidige nummer twee in de Serie A, hem hoog op de verlanglijst heeft gezet als potentiële versterking voor het middenveld. Sportief directeur Igli Tare zou hem alvast verschillende keren hebben bekeken en zou erg enthousiast zijn over zijn mogelijke komst. Het bovengenoemde medium stelt dat Wolverhampton mikt op een transfersom van 15 à 20 miljoen euro.

Real Madrid zou al bezig zijn met het aantrekken van een tweede doelman achter Thibaut Courtois. Corriere dello Sport schrijft dat Real zijn oog laten vallen heeft op Alban Lafont. De Koninklijke zou in de 21-jarige ook een goede optie voor de toekomst zien. Lafont behoort toe aan Fiorentina, maar wordt dit seizoen uitgeleend aan FC Nantes. De Fransen beschikken ook over een aankoopoptie van 7 à 8 miljoen, maar Fiorentina heeft dan weer een terugkoopoptie die 11 miljoen zou bedragen.

De kans is groot dat Ivan Rakitic komende zomer vertrekt bij het grote FC Barcelona, waar hij geen vaste basisspeler meer was. Volgens de Spaanse krant Mundo Deportivo heeft José Mourinho hem hoog op zijn verlanglijstje gezet, en hoopt de Portugees om Rakitic straks binnen te halen bij Tottenham Hotspur.

PSG hoopt het contract van Kylian Mbappé te verlengen om zo een transfer te voorkomen. Volgens AS is de aanvaller echter behoorlijk pissig omdat hij zich onder druk gezet voelt. De 21-jarige spits wil de tijd nemen om op die manier tot een goede beslissing te komen, maar de clubleiding heeft haast en weigert zich geduldig op te stellen. Daarom zou de wereldkampioen nu zelf een vertrek overwegen.

LEES OOK: Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Anderlecht moet Nasri nog een jaartje houden ...

Meest recent

Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

13
13
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

39
39
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

40
40
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

86
86
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

38
38
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

54
54
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

52
52
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

373
373
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

22
22
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

52
52
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

171
171
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

180
180
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

58
58
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

68
68
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

232
232
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

196
196
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

68
68
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

290
290
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

479
479
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

204
204
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

174
174
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

575
575
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

117
117
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

411
411
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

122
122

Meer sportnieuws