'Competitie nog níét voorbij: Antwerp vindt steun bij Anderlecht en Genk'

door
'Competitie nog níét voorbij: Antwerp vindt steun bij Anderlecht en Genk'

De Nationale Veiligheidsraad heeft vrijdag nog geen beslissing genomen over de professionele sportcompetities. Premier Sophie Wilmès liet verstaan dat dit volgende week pas aan bod zal komen. En dus blijft een (kleine) kans bestaan dat het seizoen in de Jupiler Pro League toch nog wordt afgewerkt.


De UEFA was afgelopen week duidelijk: het toont begrip voor het vroegtijdig stopzetten van de competities, maar stelde daar wel twee voorwaardes tegenover. Ofwel is het om economische redenen niet mogelijk om voort te spelen, ofwel moet er vanuit de overheid beslist worden dat sportcompetities niet kunnen doorgaan. Dat laatste is bijvoorbeeld in Nederland het geval, waar de Eredivisie inmiddels definitief is stopgezet. Maar in ons land laat de regering dus nog steeds een opening tot het voortzetten van de competitie.

En dat idee is ook een aantal ploegen nog steeds genegen. Antwerp-voorzitter Paul Gheysens maakte donderdag op vrij harde wijze duidelijk dat hij het seizoen absoluut wil afwerken. En volgens Het Laatste Nieuws heeft de Great Old inmiddels 'toenadering gezocht en gevonden' bij RSC Anderlecht en KRC Genk. Drie ploegen dus die aardig wat gewicht in de schaal kunnen werpen. Zij staan recht tegenover Club Brugge, AA Gent en Charleroi, volgens Gheysens de dragende krachten achter de stopzetting van de competitie.

Ook de kleinere ploegen lieten in een open brief eerder al verstaan dat ze willen stoppen, maar nu de televisie-rechtenhouders een deel van het geld terugeisen is het nog maar de vraag hoeveel clubs achter dat standpunt blijven staan. Heel wat verdeeldheid dus binnen de Pro League. Normaal gezien wordt maandag een beslissing genomen op de Algemene Vergadering. De kans is echter reëel dat deze voor de zoveelste keer wordt uitgesteld.

LEES OOK: Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Wat is volgens u het beste?

Meest recent

Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

54
54
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

103
103
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

1001
1001
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

78
78
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

301
301
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

210
210
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

197
197
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

159
159
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

202
202
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

186
186
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

80
80
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

75
75
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

59
59
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

150
150
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

221
221
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

215
215
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

437
437
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

295
295
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

559
559
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

42
42
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

498
498
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

110
110
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

93
93
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

353
353
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

184
184

Meer sportnieuws