'Competitie nog níét voorbij: Antwerp vindt steun bij Anderlecht en Genk'

1278 stemmen
'Competitie nog níét voorbij: Antwerp vindt steun bij Anderlecht en Genk'

De Nationale Veiligheidsraad heeft vrijdag nog geen beslissing genomen over de professionele sportcompetities. Premier Sophie Wilmès liet verstaan dat dit volgende week pas aan bod zal komen. En dus blijft een (kleine) kans bestaan dat het seizoen in de Jupiler Pro League toch nog wordt afgewerkt.


De UEFA was afgelopen week duidelijk: het toont begrip voor het vroegtijdig stopzetten van de competities, maar stelde daar wel twee voorwaardes tegenover. Ofwel is het om economische redenen niet mogelijk om voort te spelen, ofwel moet er vanuit de overheid beslist worden dat sportcompetities niet kunnen doorgaan. Dat laatste is bijvoorbeeld in Nederland het geval, waar de Eredivisie inmiddels definitief is stopgezet. Maar in ons land laat de regering dus nog steeds een opening tot het voortzetten van de competitie.

En dat idee is ook een aantal ploegen nog steeds genegen. Antwerp-voorzitter Paul Gheysens maakte donderdag op vrij harde wijze duidelijk dat hij het seizoen absoluut wil afwerken. En volgens Het Laatste Nieuws heeft de Great Old inmiddels 'toenadering gezocht en gevonden' bij RSC Anderlecht en KRC Genk. Drie ploegen dus die aardig wat gewicht in de schaal kunnen werpen. Zij staan recht tegenover Club Brugge, AA Gent en Charleroi, volgens Gheysens de dragende krachten achter de stopzetting van de competitie.

Ook de kleinere ploegen lieten in een open brief eerder al verstaan dat ze willen stoppen, maar nu de televisie-rechtenhouders een deel van het geld terugeisen is het nog maar de vraag hoeveel clubs achter dat standpunt blijven staan. Heel wat verdeeldheid dus binnen de Pro League. Normaal gezien wordt maandag een beslissing genomen op de Algemene Vergadering. De kans is echter reëel dat deze voor de zoveelste keer wordt uitgesteld.

LEES OOK: 'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Wat is volgens u het beste?

Meest recent

Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

8
8
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

16
16
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

16
16
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

67
67
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

252
252
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

44
44
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

356
356
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

76
76
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

229
229
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

430
430
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

326
326
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

393
393
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

492
492
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

851
851
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

188
188
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

359
359
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

115
115
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

227
227
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

479
479
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

60
60
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

484
484
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

350
350
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

235
235
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

443
443

Meer sportnieuws