Gheysens dropt bommetje: "We gaan wél nog spelen dit seizoen"

door
Gheysens dropt bommetje:

Aanstaande maandag komt de Algemene Vergadering van de Pro League samen, er zal dan gestemd worden over de vroegtijdige stopzetting van de competitie. De verwachting is dat het advies van de Raad van Bestuur gewoon zal opgevolgd worden. Maar Antwerp-voorzitter Paul Gheysens denkt daar duidelijk anders over.


Het is al een tijdje een publiek geheim dat de Great Old één van de voorstanders is om het huidige seizoen af te werken in de zomermaanden. En Gheysens gaat in een interview met VTM Nieuws nog een stap verder. Volgens hem wordt de competitie helemaal niet stopgezet. "Er zijn maar drie ploegen die de competitie willen stopzetten. De eerste drie ploegen, die zo'n buit van 25 of 30 miljoen kunnen binnenhalen. Maar dan? Je moet toch nog een volwaardige competitie hebben met 16 degelijke ploegen", stelt de sterke man van Ghelamco.

Er zijn echter nog meer zaken die het volgens Gheysens verhinderen dat het seizoen wordt stopgezet. "Wat ga je doen met de TV-rechten? Zijn die niks meer waard of moeten we met iedereen 23 miljoen terugbetalen? Zal Telenet dat zomaar laten of gaat de Belgische staat dat betalen? Zijn we nu helemaal gek aan het worden."

"WE GAAN SPELEN"
Gheysens gaat er dan ook vanuit dat het seizoen niet wordt stopgezet. "Ik geloof daar niets van. Wat ga je doen met die claims van TV-rechten? Met de sponsors? Met de spelers? Met de supporters ... . Die open brief van de kleintjes? Die kleine clubs wisten niet waarover het ging. Kijk, we gaan spelen. Als er een beetje gezond verstand is overal, gaan we spelen. Maar wel achter gesloten deuren."

LEES OOK: 'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Denkt u echt dat er nog gevoetbald zal worden?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

139
139
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

43
43
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

129
129
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

55
55
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

619
619
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

648
648
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

241
241
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

156
156
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

57
57
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

191
191
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

122
122
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

387
387
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

29
29
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

189
189
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

178
178
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

74
74
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

117
117
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

283
283
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

202
202
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

24
24
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

69
69
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

134
134
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

509
509
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

113
113
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

752
752

Meer sportnieuws