Proximus fluit Pro League terug en hoopt op voorzetting JPL

320 stemmen
Proximus fluit Pro League terug en hoopt op voorzetting JPL

Normaal gezien wordt aanstaande maandag officieel beslist om de Jupiler Pro League stop te zetten voor dit seizoen. Maar de clubs kregen de voorbije dagen te maken met een nieuw probleem. De telecomoperatoren leggen zich immers niet langer zomaar neer bij een vroegtijdige stopzetting.


Dat de televisiegelden voor het einde van het seizoen al waren overgemaakt, was één van de hoofdredenen voor het snelle advies om een streep te trekken onder het seizoen. Maar rechtenhouders Telenet, VOO en Proximus eisen nu hun geld terug voor het gedeelte van het seizoen dat niet werd afgewerkt. Of ze willen in dialoog gaan om een alternatieve compensatie te vinden. Proximus gaat zelfs een stapje verder.

Zo laat de telecomoperator aan Belga weten dat de Pro League te snel is gegaan en vindt men dat er ook andere opties overwogen moeten worden. "Proximus is verrast dat de Raad van Bestuur van de Pro League de voorkeur geeft aan een vervroegde beëindiging van de nationale competitie, zonder daarbij te zoeken naar constructieve oplossingen, zoals dit in verschillende Europese landen gebeurt", vertelt woordvoerder Fabrice Gansbeke.

Proximus zou het prefereren dat er na 30 juni nog wordt voort gespeeld en dat de competitie dus in de zomer nog wordt afgewerkt. Tenminste als het virus dit toelaat en wanneer de veiligheid van de betrokkenen zo goed mogelijk gegarandeerd kan wordt. Zo niet wil men een tot een constructieve oplossing komen over de TV-gelden. In het slechtste geval eist men zelfs een groot deel van het bedrag terug.

LEES OOK: DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

De Pro League heeft zijn beslissing te snel genomen ...

Meest recent

'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

27
27
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

28
28
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

50
50
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

36
36
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

16
16
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

45
45
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

63
63
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

56
56
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

132
132
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

257
257
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

915
915
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

204
204
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

98
98
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

200
200
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

105
105
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

294
294
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

111
111
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

574
574
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

576
576
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

432
432
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1019
1019
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

241
241
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

304
304
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

483
483
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

61
61

Meer sportnieuws