Proximus fluit Pro League terug en hoopt op voorzetting JPL

door
Proximus fluit Pro League terug en hoopt op voorzetting JPL

Normaal gezien wordt aanstaande maandag officieel beslist om de Jupiler Pro League stop te zetten voor dit seizoen. Maar de clubs kregen de voorbije dagen te maken met een nieuw probleem. De telecomoperatoren leggen zich immers niet langer zomaar neer bij een vroegtijdige stopzetting.


Dat de televisiegelden voor het einde van het seizoen al waren overgemaakt, was één van de hoofdredenen voor het snelle advies om een streep te trekken onder het seizoen. Maar rechtenhouders Telenet, VOO en Proximus eisen nu hun geld terug voor het gedeelte van het seizoen dat niet werd afgewerkt. Of ze willen in dialoog gaan om een alternatieve compensatie te vinden. Proximus gaat zelfs een stapje verder.

Zo laat de telecomoperator aan Belga weten dat de Pro League te snel is gegaan en vindt men dat er ook andere opties overwogen moeten worden. "Proximus is verrast dat de Raad van Bestuur van de Pro League de voorkeur geeft aan een vervroegde beëindiging van de nationale competitie, zonder daarbij te zoeken naar constructieve oplossingen, zoals dit in verschillende Europese landen gebeurt", vertelt woordvoerder Fabrice Gansbeke.

Proximus zou het prefereren dat er na 30 juni nog wordt voort gespeeld en dat de competitie dus in de zomer nog wordt afgewerkt. Tenminste als het virus dit toelaat en wanneer de veiligheid van de betrokkenen zo goed mogelijk gegarandeerd kan wordt. Zo niet wil men een tot een constructieve oplossing komen over de TV-gelden. In het slechtste geval eist men zelfs een groot deel van het bedrag terug.

LEES OOK: Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

De Pro League heeft zijn beslissing te snel genomen ...

Meest recent

Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

28
28
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Tevreden en niet tevreden"

Union heeft meteen een geweldige zaak gedaan in zijn eerste wedstrijden van 2026. Nadat het zich al ...

19
19
'Strijd om Seys is helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

Het zal voor Club Brugge nog een helse klus worden om deze winter al zijn goudhaantjes aan boord te ...

79
79
Union velt KV Mechelen en loopt weer verder uit op Club

Union heeft zaterdagavond optimaal geprofiteerd van de nederlaag van Club Brugge een dag eerder. Het ...

44
44
Cercle lijkt vertrouwen: "We worden eindelijk beloond"

Cercle Brugge is uitstekend aan zijn 2026 begonnen. Het pakte immers een belangrijke zege op het ...

34
34
Kompany gelooft zijn ogen niet bij Bayern: "Mijn god!"

Bayern München heeft zaterdagavond opnieuw grote indruk gemaakt in de Bundesliga. In de topper ...

137
137
Beveren doet dankzij Patro alweer gouden zaak in 1B

Ook in de Challenger Pro League wordt er dit weekend opnieuw gevoetbald. Leider SK Beveren heeft in ...

171
171
'Orel Mangala krijgt cruciale transferupdate'

Maar liefst tien maanden lag Orel Mangala in de lappenmand met een zware knieblessure. Kort na zijn ...

39
39
Essevee wint eindelijk weer: "Waarom het nu wel lukt?"

Zulte Waregem heeft zondag voor een grote verrassing gezorgd door KRC Genk te kloppen. Het haalde in ...

106
106
'Verrassende miljoenentransfer bij AA Gent'

AA Gent haalde deze zomer al Hyun-seok Hong terug, maar verder is het nog wachten op versterking bij ...

370
370
Arsenal stuit op sterke Sels, Bayern haalt wéér uit

In de Premier League heeft leider Arsenal zaterdagavond verrassend punten laten liggen. Het kwam ...

90
90
Cercle doet in Westerlo gouden zaak in strijd om behoud

Cercle Brugge heeft in zijn eerste wedstrijd van 2026 meteen een geweldige zaak gedaan in de strijd ...

75
75
'Club Brugge plant winterknaller: één naam duikt op'

Club Brugge staat klaar om toe te slaan op de wintermarkt. Achter de schermen wordt aan een transfer ...

700
700
'Transfer Nainggolan: dit zijn de financiële details'

Patro Eisden heeft 2026 geopend met een gigantisch grote transfer voor de club. Ze wisten Radja ...

197
197
Hayen luidt alarmbel na achtste nederlaag van het seizoen

Nicky Hayen heeft héél veel werk. KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie met ...

186
186
'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

185
185
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

187
187
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

451
451
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

40
40
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

56
56
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

164
164
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

31
31
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

262
262
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

405
405
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

176
176

Meer sportnieuws