Proximus fluit Pro League terug en hoopt op voorzetting JPL

door
Proximus fluit Pro League terug en hoopt op voorzetting JPL

Normaal gezien wordt aanstaande maandag officieel beslist om de Jupiler Pro League stop te zetten voor dit seizoen. Maar de clubs kregen de voorbije dagen te maken met een nieuw probleem. De telecomoperatoren leggen zich immers niet langer zomaar neer bij een vroegtijdige stopzetting.


Dat de televisiegelden voor het einde van het seizoen al waren overgemaakt, was één van de hoofdredenen voor het snelle advies om een streep te trekken onder het seizoen. Maar rechtenhouders Telenet, VOO en Proximus eisen nu hun geld terug voor het gedeelte van het seizoen dat niet werd afgewerkt. Of ze willen in dialoog gaan om een alternatieve compensatie te vinden. Proximus gaat zelfs een stapje verder.

Zo laat de telecomoperator aan Belga weten dat de Pro League te snel is gegaan en vindt men dat er ook andere opties overwogen moeten worden. "Proximus is verrast dat de Raad van Bestuur van de Pro League de voorkeur geeft aan een vervroegde beëindiging van de nationale competitie, zonder daarbij te zoeken naar constructieve oplossingen, zoals dit in verschillende Europese landen gebeurt", vertelt woordvoerder Fabrice Gansbeke.

Proximus zou het prefereren dat er na 30 juni nog wordt voort gespeeld en dat de competitie dus in de zomer nog wordt afgewerkt. Tenminste als het virus dit toelaat en wanneer de veiligheid van de betrokkenen zo goed mogelijk gegarandeerd kan wordt. Zo niet wil men een tot een constructieve oplossing komen over de TV-gelden. In het slechtste geval eist men zelfs een groot deel van het bedrag terug.

LEES OOK: Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Pro League heeft zijn beslissing te snel genomen ...

Meest recent

'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

11
11
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

18
18
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

146
146
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

148
148
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

185
185
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

443
443
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

81
81
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

215
215
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

340
340
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

89
89
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

286
286
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

216
216
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

488
488
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

290
290
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

406
406
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

363
363
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

308
308
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

57
57
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

265
265
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

506
506
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

129
129
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

218
218
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

61
61
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

135
135
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

185
185

Meer sportnieuws