'UEFA hakt knoop door: verdeling Europese tickets bekend'

door
'UEFA hakt knoop door: verdeling Europese tickets bekend'

Indien de logica gerespecteerd wordt en de Nationale Veiligheidsraad komt vrijdag met duidelijke richtlijnen, wordt aanstaande maandag een punt gezet achter het seizoen in de Jupiler Pro League. De voorbije dagen was er wel wat ophef ontstaan over de verdeling van de Europese tickets naar volgende seizoen toe. Maar de UEFA heeft daar omtrent (grotendeels duidelijkheid) geschept.


In een statement bracht de Europese voetbalbond donderdag enkele richtlijnen naar buiten. Men blijft er op aandringen dat de nationale competities liefst gewoon worden afgewerkt, desnoods in een aangepast format. Maar de UEFA legt er zich nu ook bij neer dat bepaalde competities niet meer kunnen hervatten. Al stelt het daar wel twee voorwaarden tegenover: ofwel moet er een officiële beslissing (vanuit de overheid) zijn waardoor sportevenementen niet kunnen doorgaan door de pandemie, ofwel is verder spelen geen optie meer wegens economische redenen.

Daarnaast deed men ook een uitspraak over de Europese tickets. Die moeten verdeeld worden op basis van de 'sportieve verdiensten van het voorbije seizoen in de nationale competities'. Bovendien moeten de selectieprocedures gebaseerd worden op 'objectieve, transparante en niet-discriminerende' criteria. Het verdelen van de Europese tickets op basis van de huidige stand in de JPL lijkt dus aan de criteria te voldoen. De UEFA houdt wel nog een stok achter de hand: indien het zelf niet akkoord is met de verdeelsleutel, mag men clubs uitsluiten van de Europese competities.

Verwachte verdeling Europese tickets:
Groepsfase CL: Club Brugge
Derde voorronde CL: AA Gent
Groepsfase EL: Sporting Charleroi*
Derde voorronde EL: Antwerp FC*
Tweede voorronde EL: Standard

* Indien Antwerp de beker wint, wisselt het met Charleroi van Europees ticket. Op dit moment lijkt de kans echter klein dat de bekerfinale gespeeld zal worden

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, schok-exit Noa Lang'

Het huidige klassement is de enige logische verdeelsleutel ...

Meest recent

Topspeler Union na één jaar weg? "In de zomer kijken"

Bij Union SG gaan er in de zomer weer de nodige spelers vertrekken. De Brusselaars zien mogelijk ...

1
1
'Recordtransfer Club back on track: enorme som onthuld'

Club Brugge KV hoopt zijn basiself zo goed mogelijk intact te houden tijdens de wintermercato, maar ...

35
35
'Chelsea schakelt razendsnel: nieuwe trainer staat al klaar'

Het nieuwe jaar was amper begonnen, of Chelsea FC besloot een trainerswissel door te voeren. Zo werd ...

23
23
Leko draait duimschroeven aan: drietal moet tandje bijsteken

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

79
79
Versterking Hayen: Genk realiseert derde comeback bij AA Gent

Na een tegenvallende eerste helft van het seizoen, wil KRC Genk na de jaarwissel een frisse start ...

157
157
Mannaert verbaast: "Gaf je hém punten voor Gouden Schoen?"

Christos Tzolis, Adem Zorgane, Hans Vanaken ... . De topfavorieten voor de komende Gouden Schoen ...

229
229
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Anderlecht, schok-exit Noa Lang'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

214
214
'Overmars gokt: Antwerp all-in op gigantisch risico'

Royal Antwerp FC is de wintermercato naarstig aan het afspeuren om de selectie te versterken. The ...

216
216
‘Anderlecht en KV Mechelen incasseren transferklap’

De wintermercato zorgt er weer voor dat de geruchtenmolen op volle toeren draait. RSC Anderlecht en ...

122
122
Ruben Van Gucht pakt uit met wel heel pikante onthulling

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gesprekstof gezorgd. De sportjournalist van de VRT, bekend om ...

112
112
‘Vier Club-smaakmakers gewild: niet te weigeren bedragen’

Club Brugge vreest vertrekkers deze wintermercato. Verschillende sterkhouders worden in verband ...

456
456
De Camargo hangt vuile was buiten: Bouchez afgemaakt

Igor De Camargo gaat aan de slag als trainer van de beloften van KRC Genk, maar nog niet zo lang ...

252
252
‘Gheysens breekt woord: transferplan Antwerp bekend’

De wintermercato is volop aan de gang en ook Royal Antwerp FC zoekt naar versterkingen. Eerder werd ...

541
541
Ramp in Crans-Montana zorgt voor drama's in voetbalwereld

Het Zwitserse skioord Crans-Montana is opgeschrikt door een zware tragedie. Bij een verwoestende ...

72
72
Knaltransfer Trossard? Grote hint over toekomst

Leandro Trossard is dit seizoen één van de smaakmakers bij Arsenal. De Rode Duivel ...

107
107
'Will Still mag dromen: 'droomjob' loert om de hoek'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

64
64
Mannaert verrast met uitspraak over toekomst Lukaku

Romelu Lukaku is al heel het seizoen buiten strijd met een zeer zware spierblessure. Zijn ...

179
179
'Antwerp haakt af: géén transfer bij Anderlecht'

Royal Antwerp FC heeft ondanks een geweldige maand december zeker versterking nodig. Er moet ...

313
313
'Hayen ontvangt cruciaal transfernieuws bij KRC Genk'

KRC Genk trekt volgende week naar Marbella voor een winterse stage. Een ideaal moment voor nieuwe ...

706
706
'Jackpot Antwerp: toptransfer onverwachte sterkhouder'

Antwerp FC wil bij de start van de tweede seizoenshelft de goede prestaties van in de laatste weken ...

534
534
‘Tzolis verstomd: Palace choqueert met transferwending’

Hij zag het al voor zich: eindelijk die stap naar de Premier League. Maar in Engeland is ...

1110
1110
Géén Tzolis? "Als je eerlijk bent, geef je hém de Gouden Schoen"

Binnen een dikke week is het weer zover, dan wordt de winnaar van de Gouden Schoen bekend gemaakt. ...

611
611
'Club legt zak geld klaar: twee topaanwinsten onderweg'

Bij Club Brugge gaat de tweede seizoenshelft zaterdag al van start, tenminste toch de voorbereiding ...

1333
1333
'Anderlecht is los op mercato: eerste vertrekker staat klaar'

Na een dikke week de batterijen te hebben opgeladen, beginnen de eersteklassers eerstdaags aan de ...

721
721
'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

696
696

Meer sportnieuws