'UEFA hakt knoop door: verdeling Europese tickets bekend'

door
'UEFA hakt knoop door: verdeling Europese tickets bekend'

Indien de logica gerespecteerd wordt en de Nationale Veiligheidsraad komt vrijdag met duidelijke richtlijnen, wordt aanstaande maandag een punt gezet achter het seizoen in de Jupiler Pro League. De voorbije dagen was er wel wat ophef ontstaan over de verdeling van de Europese tickets naar volgende seizoen toe. Maar de UEFA heeft daar omtrent (grotendeels duidelijkheid) geschept.


In een statement bracht de Europese voetbalbond donderdag enkele richtlijnen naar buiten. Men blijft er op aandringen dat de nationale competities liefst gewoon worden afgewerkt, desnoods in een aangepast format. Maar de UEFA legt er zich nu ook bij neer dat bepaalde competities niet meer kunnen hervatten. Al stelt het daar wel twee voorwaarden tegenover: ofwel moet er een officiële beslissing (vanuit de overheid) zijn waardoor sportevenementen niet kunnen doorgaan door de pandemie, ofwel is verder spelen geen optie meer wegens economische redenen.

Daarnaast deed men ook een uitspraak over de Europese tickets. Die moeten verdeeld worden op basis van de 'sportieve verdiensten van het voorbije seizoen in de nationale competities'. Bovendien moeten de selectieprocedures gebaseerd worden op 'objectieve, transparante en niet-discriminerende' criteria. Het verdelen van de Europese tickets op basis van de huidige stand in de JPL lijkt dus aan de criteria te voldoen. De UEFA houdt wel nog een stok achter de hand: indien het zelf niet akkoord is met de verdeelsleutel, mag men clubs uitsluiten van de Europese competities.

Verwachte verdeling Europese tickets:
Groepsfase CL: Club Brugge
Derde voorronde CL: AA Gent
Groepsfase EL: Sporting Charleroi*
Derde voorronde EL: Antwerp FC*
Tweede voorronde EL: Standard

* Indien Antwerp de beker wint, wisselt het met Charleroi van Europees ticket. Op dit moment lijkt de kans echter klein dat de bekerfinale gespeeld zal worden

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

Het huidige klassement is de enige logische verdeelsleutel ...

Meest recent

Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

75
75
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

87
87
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

15
15
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

58
58
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

98
98
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

215
215
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

168
168
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

20
20
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

270
270
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

65
65
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

20
20
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

171
171
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

60
60
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

92
92
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

56
56
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

192
192
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

71
71
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

385
385
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

61
61
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

44
44
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

41
41
Genk laat het liggen: Standard sleept punt uit de brand

Een inefficiënt Racing Genk heeft zich vanavond de kaas van het brood laten eten door Standard. ...

48
48
Doku zet comeback in: City op valreep naar bekerfinale

Manchester City heeft nog altijd uitzicht op de Engelse treble. Het plaatste zich zaterdagavond ...

41
41
Crisis dreigt: Club en sterspeler vliegen elkaar in de haren

Club Brugge en zijn sterspeler staan opnieuw lijnrecht tegenover elkaar. De spanningen van afgelopen ...

715
715
Hoop én zorgen bij Taravel en Anderlecht

RSC Anderlecht hoopt morgen buur Union SG het leven zuur te maken. De Brusselaars kunnen maar best ...

179
179

Meer sportnieuws