Europese tickets via UEFA-coëfficiënt: Drie winnaars, Club grote verliezer

648 stemmen
Europese tickets via UEFA-coëfficiënt: Drie winnaars, Club grote verliezer

Er doet momenteel een opmerkelijk gerucht de ronde wat betreft de Europese tickets voor volgend seizoen. Italiaanse media suggereerden namelijk dat de UEFA hiervoor de ranking via coëfficiënt zou willen gebruiken, indien de competities niet kunnen worden afgewerkt. Bij HLN bevestigden ze vandaag dit verhaal.

Mocht de UEFA-coëfficiënt straks effectief worden gehanteerd om de tickets voor Champions League en Europa League te verdelen, zou dat toch een kleine aardschok teweeg brengen in België. Club Brugge staat namelijk op het punt om uitgeroepen te worden tot landskampioen, met een straatlengte voorsprong, maar zou zo plots zelfs niet meer zeker zijn van Europa League-voetbal. Blauw-Zwart zou daarvoor eerst nog twee voorrondes moeten afwerken. 

Hun Champions League-ticket zou dan worden ingenomen door AA Gent, dat door enkele fraaie Europese campagnes momenteel de hoogst geplaatste (38) Belgische club is op de UEFA-ranking. Anderlecht volgt net achter de Buffalo’s op een 42ste plaats. Paars-Wit zou dan uitkomen in de op één na laatste voorronde van de CL. Racing Genk is de derde Belgische club, en mag dan rechtstreeks de Europa League in. Deze drie clubs zouden dan ook de grootste winnaars zijn in dit verhaal.



Zo zou vooral AA Gent een onverhoopte jackpot binnenrijven. Deelname aan de Champions League levert namelijk sowieso al 15 miljoen euro op + een coëfficiëntenpremie, die in het geval van de Buffalo’s boven de 10 miljoen euro zal liggen. Al zeker 25 miljoen euro dus, waar ook Anderlecht in de buurt kan komen, indien het zich weet te kwalificeren.

Echter moeten er dus voor Paars-Wit nog twee voorrondes worden afgewerkt, en voornamelijk in de play-offs (vierde voorronde), wacht normaliter een hoog aangeschreven (sub)topclub. Mochten ze daar al geraken, is Anderlecht echter wel meteen zeker van Europa League voetbal. De vetpotten zijn daar aanzienlijk minder, maar toch. Zeker voor Paars-Wit zou dit een welgekomen financiële opsteker zijn.

De startpremie daar bedraagt zo’n 3 miljoen euro. En ook in de Europa League wordt er een coëfficiëntenpremie aan toegevoegd. Vermoedelijk zal die bij Anderlecht zo’n anderhalf à 2 miljoen euro bedragen. Daarnaast wordt er in beide competities ook verdiend naar gelang de prestaties. Een overwinning in de CL levert nog eens 2,7 miljoen op, een gelijkspel 900.000 euro. In de Europa League is dit 570.000 euro bij winst en 190.000 voor een gelijkspel.



Dan zouden de Brusselaars dus toch al mogen rekenen op zo’n 5 miljoen euro… Dit geldt overigens ook voor Racing Genk, die rechtstreeks geplaatst zouden zijn voor de Europa League. Dat allemaal terwijl Club Brugge eerst nog twee voorrondes, Standard zelfs drie, in diezelfde competitie zou moeten afwerken om hiervoor in aanmerking te komen. Toch maar die Europese gelden verdelen, dan?

LEES OOK: Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

Zou u dit een eerlijke verdeling vinden?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

103
103
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

60
60
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

27
27
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

138
138
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

26
26
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

36
36
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

178
178
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

541
541
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

168
168
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

70
70
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

432
432
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

207
207
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

533
533
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

505
505
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

480
480
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

356
356
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

194
194
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

591
591
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1040
1040
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

327
327
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

479
479
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws