Europese tickets via UEFA-coëfficiënt: Drie winnaars, Club grote verliezer

door
Europese tickets via UEFA-coëfficiënt: Drie winnaars, Club grote verliezer

Er doet momenteel een opmerkelijk gerucht de ronde wat betreft de Europese tickets voor volgend seizoen. Italiaanse media suggereerden namelijk dat de UEFA hiervoor de ranking via coëfficiënt zou willen gebruiken, indien de competities niet kunnen worden afgewerkt. Bij HLN bevestigden ze vandaag dit verhaal.

Mocht de UEFA-coëfficiënt straks effectief worden gehanteerd om de tickets voor Champions League en Europa League te verdelen, zou dat toch een kleine aardschok teweeg brengen in België. Club Brugge staat namelijk op het punt om uitgeroepen te worden tot landskampioen, met een straatlengte voorsprong, maar zou zo plots zelfs niet meer zeker zijn van Europa League-voetbal. Blauw-Zwart zou daarvoor eerst nog twee voorrondes moeten afwerken. 

Hun Champions League-ticket zou dan worden ingenomen door AA Gent, dat door enkele fraaie Europese campagnes momenteel de hoogst geplaatste (38) Belgische club is op de UEFA-ranking. Anderlecht volgt net achter de Buffalo’s op een 42ste plaats. Paars-Wit zou dan uitkomen in de op één na laatste voorronde van de CL. Racing Genk is de derde Belgische club, en mag dan rechtstreeks de Europa League in. Deze drie clubs zouden dan ook de grootste winnaars zijn in dit verhaal.



Zo zou vooral AA Gent een onverhoopte jackpot binnenrijven. Deelname aan de Champions League levert namelijk sowieso al 15 miljoen euro op + een coëfficiëntenpremie, die in het geval van de Buffalo’s boven de 10 miljoen euro zal liggen. Al zeker 25 miljoen euro dus, waar ook Anderlecht in de buurt kan komen, indien het zich weet te kwalificeren.

Echter moeten er dus voor Paars-Wit nog twee voorrondes worden afgewerkt, en voornamelijk in de play-offs (vierde voorronde), wacht normaliter een hoog aangeschreven (sub)topclub. Mochten ze daar al geraken, is Anderlecht echter wel meteen zeker van Europa League voetbal. De vetpotten zijn daar aanzienlijk minder, maar toch. Zeker voor Paars-Wit zou dit een welgekomen financiële opsteker zijn.

De startpremie daar bedraagt zo’n 3 miljoen euro. En ook in de Europa League wordt er een coëfficiëntenpremie aan toegevoegd. Vermoedelijk zal die bij Anderlecht zo’n anderhalf à 2 miljoen euro bedragen. Daarnaast wordt er in beide competities ook verdiend naar gelang de prestaties. Een overwinning in de CL levert nog eens 2,7 miljoen op, een gelijkspel 900.000 euro. In de Europa League is dit 570.000 euro bij winst en 190.000 voor een gelijkspel.



Dan zouden de Brusselaars dus toch al mogen rekenen op zo’n 5 miljoen euro… Dit geldt overigens ook voor Racing Genk, die rechtstreeks geplaatst zouden zijn voor de Europa League. Dat allemaal terwijl Club Brugge eerst nog twee voorrondes, Standard zelfs drie, in diezelfde competitie zou moeten afwerken om hiervoor in aanmerking te komen. Toch maar die Europese gelden verdelen, dan?

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Zou u dit een eerlijke verdeling vinden?

Meest recent

Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

0
0
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

9
9
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

34
34
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

26
26
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

44
44
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

263
263
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

70
70
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

203
203
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

24
24
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

413
413
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

212
212
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

59
59
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

113
113
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

68
68
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

331
331
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

295
295
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

103
103
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

202
202
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

224
224
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

223
223
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

197
197
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

94
94
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

49
49
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

73
73
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

175
175

Meer sportnieuws