'Beerschot en OHL woedend: Westerlo mag hopen op promotie'

door
'Beerschot en OHL woedend: Westerlo mag hopen op promotie'

Aanstaande vrijdag komt de Algemene Vergadering van de Pro League samen om te stemmen over de stopzetting van het seizoen wegens de coronacrisis. Er werd aangenomen dat dit slechts een voetnoot zou zijn nadat de Raad van Bestuur al het officiële advies had gegeven om een streep te trekken onder de competitie. Maar dat blijkt nu toch niet het geval.


Zo meldt Sporza dat er binnen de Pro League nog een pak onenigheid heerst over verschillende zaken. Onder meer over de terugwedstrijd in de promotiefinale van 1B. Indien dat duel niet kan doorgaan, zouden finalisten OH Leuven en Beerschot VA allebei promoveren. Maar daardoor krijgen we volgend seizoen allicht een reeks van 18 ploegen in 1A, want ook Waasland-Beveren zou dan niet moeten degraderen. Waardoor het Play-Off-systeem dan weer (tijdelijk?) zou sneuvelen.

En volgens Sporza is dat iets wat Peter Croonen (voorzitter KRC Genk en voorzitter Pro League) en Mehdi Bayat (manager Charleroi en voorzitter KBVB) absoluut niet zien zitten. "Bij het aanvaarden van het klassement in 1A na 29 speeldagen hoort voor hen ook de degradatie van Waasland-Beveren en de promotie van... Westerlo, als eerste van het totaalklassement in 1B. In Antwerpen en Leuven vinden ze dat absoluut onaanvaardbaar", schrijft men.

Het belooft er dus om te gaan spannen vrijdag. Vooral omdat er nog meer twistpunten zijn, zo blijven er bepaalde ploegen over die nog steeds hopen om het seizoen (grotendeels) uit te kunnen spelen. Afwachten dus of de clubs erin slagen om te een gelijk te komen.

LEES OOK: Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

Indien de finale van 1B niet kan afgewerkt worden, moeten OHL én Beerschot promoveren ...

Meest recent

Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

0
0
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

8
8
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

49
49
Thorgan Hazard onthult: contacten met deze JPL-club

Voor Thorgan Hazard zou maart weleens een heel mooie maand kunnen worden. De 32-jarige scoort de ...

309
309
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

31
31
Garcia krijgt boodschap: Rode Duivel in bloedvorm

Volgende week zal Rudi Garcia zijn selectie bekend maken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

45
45
Opluchting voor Genk: Hayen meldt dubbele opsteker

KRC Genk boekte donderdagavond een knap resultaat door Freiburg te kloppen. Daarmee heeft het niet ...

82
82
'Strasbourg haalt opvolger Penders in JPL'

Strasbourg ging donderdagavond met 1-2 winnen op het veld van Rijeka en zette zo een grote stap ...

56
56
Biglia schokt Anderlecht: ‘Blaast hij alle bruggen op?’

Lucas Biglia zet de deur naar België opnieuw open. Net dat zal in Anderlecht hard binnenkomen, ...

276
276
Van Handenhoven vreest voor rampscenario bij KV Mechelen

Komend weekend krijgen we sowieso zekerheid over een vierde deelnemer aan de Champions' Play-Off. In ...

115
115
'Nico Williams maakt eindelijk toptransfer'

Sinds hij op het EK in 2024 schitterde met Spanje en de Europese titel veroverde, werd Nico ...

86
86
Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

126
126
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

129
129
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

98
98
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

87
87
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

87
87
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

83
83
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

108
108
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

384
384
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

90
90
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

354
354
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

139
139
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

54
54
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

66
66
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

430
430

Meer sportnieuws