'Beerschot en OHL woedend: Westerlo mag hopen op promotie'

4009 stemmen
'Beerschot en OHL woedend: Westerlo mag hopen op promotie'

Aanstaande vrijdag komt de Algemene Vergadering van de Pro League samen om te stemmen over de stopzetting van het seizoen wegens de coronacrisis. Er werd aangenomen dat dit slechts een voetnoot zou zijn nadat de Raad van Bestuur al het officiële advies had gegeven om een streep te trekken onder de competitie. Maar dat blijkt nu toch niet het geval.


Zo meldt Sporza dat er binnen de Pro League nog een pak onenigheid heerst over verschillende zaken. Onder meer over de terugwedstrijd in de promotiefinale van 1B. Indien dat duel niet kan doorgaan, zouden finalisten OH Leuven en Beerschot VA allebei promoveren. Maar daardoor krijgen we volgend seizoen allicht een reeks van 18 ploegen in 1A, want ook Waasland-Beveren zou dan niet moeten degraderen. Waardoor het Play-Off-systeem dan weer (tijdelijk?) zou sneuvelen.

En volgens Sporza is dat iets wat Peter Croonen (voorzitter KRC Genk en voorzitter Pro League) en Mehdi Bayat (manager Charleroi en voorzitter KBVB) absoluut niet zien zitten. "Bij het aanvaarden van het klassement in 1A na 29 speeldagen hoort voor hen ook de degradatie van Waasland-Beveren en de promotie van... Westerlo, als eerste van het totaalklassement in 1B. In Antwerpen en Leuven vinden ze dat absoluut onaanvaardbaar", schrijft men.

Het belooft er dus om te gaan spannen vrijdag. Vooral omdat er nog meer twistpunten zijn, zo blijven er bepaalde ploegen over die nog steeds hopen om het seizoen (grotendeels) uit te kunnen spelen. Afwachten dus of de clubs erin slagen om te een gelijk te komen.

LEES OOK: 'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'
368

Indien de finale van 1B niet kan afgewerkt worden, moeten OHL én Beerschot promoveren ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

4
4
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

37
37
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

45
45
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

101
101
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

112
112
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

277
277
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

290
290
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

228
228
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

63
63
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

92
92
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

169
169
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

45
45
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

56
56
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

479
479
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

120
120
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

168
168
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

177
177
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

894
894
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

96
96
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

238
238
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

368
368
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

97
97

Meer sportnieuws