'Beerschot en OHL woedend: Westerlo mag hopen op promotie'

4009 stemmen
'Beerschot en OHL woedend: Westerlo mag hopen op promotie'

Aanstaande vrijdag komt de Algemene Vergadering van de Pro League samen om te stemmen over de stopzetting van het seizoen wegens de coronacrisis. Er werd aangenomen dat dit slechts een voetnoot zou zijn nadat de Raad van Bestuur al het officiële advies had gegeven om een streep te trekken onder de competitie. Maar dat blijkt nu toch niet het geval.


Zo meldt Sporza dat er binnen de Pro League nog een pak onenigheid heerst over verschillende zaken. Onder meer over de terugwedstrijd in de promotiefinale van 1B. Indien dat duel niet kan doorgaan, zouden finalisten OH Leuven en Beerschot VA allebei promoveren. Maar daardoor krijgen we volgend seizoen allicht een reeks van 18 ploegen in 1A, want ook Waasland-Beveren zou dan niet moeten degraderen. Waardoor het Play-Off-systeem dan weer (tijdelijk?) zou sneuvelen.

En volgens Sporza is dat iets wat Peter Croonen (voorzitter KRC Genk en voorzitter Pro League) en Mehdi Bayat (manager Charleroi en voorzitter KBVB) absoluut niet zien zitten. "Bij het aanvaarden van het klassement in 1A na 29 speeldagen hoort voor hen ook de degradatie van Waasland-Beveren en de promotie van... Westerlo, als eerste van het totaalklassement in 1B. In Antwerpen en Leuven vinden ze dat absoluut onaanvaardbaar", schrijft men.

Het belooft er dus om te gaan spannen vrijdag. Vooral omdat er nog meer twistpunten zijn, zo blijven er bepaalde ploegen over die nog steeds hopen om het seizoen (grotendeels) uit te kunnen spelen. Afwachten dus of de clubs erin slagen om te een gelijk te komen.

LEES OOK: "Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent
157

Indien de finale van 1B niet kan afgewerkt worden, moeten OHL én Beerschot promoveren ...

Meest recent

Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

46
46
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

29
29
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

84
84
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

63
63
'Westerlo wil uitpakken met Jupiler Pro League-transfer'

Bij KVC Westerlo gaan ze een heel drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen gaan heel wat miljoenen ...

43
43
'FC Porto legt bizar miljoenenbod neer bij OH Leuven'

Bij OH Leuven zouden ze de komende dagen en weken wel eens twee uitgaande transfers kunnen afronden. ...

55
55
'KV Mechelen strikt topper met 'man van 10 miljoen euro''

KV Mechelen is op zoek naar versterking en er duikt vanuit Zuid-Amerika plots een heel straf gerucht ...

295
295
Kritische Joos krijgt koekje van eigen deeg in Nederland

Filip Joos was onlangs zeer scherp voor Ronald Koeman omdat die Memphis Depay liet invallen tegen ...

169
169
Woensdag Europese loting: Anderlecht vreest zware dobber

De eerste speelronde van de WK-groepsfase zit er nog niet eens op, of het seizoen in het clubvoetbal ...

248
248
Voorkeursbehandeling Messi? "Dit is 100% een rode kaart"

Lionel Messi is grandioos begonnen aan zijn WK 2026. Met een weergaloze hattrick leidde hij ...

253
253
Moeizame zege Oostenrijk: VAR bezorgt Arnautovic rollercoaster

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

74
74
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

880
880
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

291
291
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

326
326
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

431
431
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

138
138
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

102
102
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

170
170
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

264
264
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

43
43
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

373
373
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

228
228
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

43
43
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

45
45
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

174
174

Meer sportnieuws