Coronacrisis: Pro League doet belofte aan UEFA

door
Coronacrisis: Pro League doet belofte aan UEFA

Aanstaande vrijdag komt de Algemene Vergadering van de Pro League samen om een beslissing te nemen over het huidige seizoen in de Jupiler Pro League. Naar alle waarschijnlijkheid wordt het advies van de Raad van Bestuur gevolgd en wordt een streep getrokken onder de competitie. Al had de UEFA dat liever anders gezien.


Toen het officiële advies naar buiten kwam, ging de Europese voetbalbond meteen op zijn achterste poten staan. Voorzitter Aleksander Ceferin dreigde zelfs met het intrekken van de Europese tickets indien België zich 'niet solidair opstelde'. Onder druk van de grote voetballanden, wil de UEFA in de zomer immers nog zoveel mogelijk nationale competities laten uitspelen. Bovendien hebben ze ook een eigen agenda, zo hoopt men ook de Champions en Europa League (allicht in aangepaste vorm) af te werken.

Maar de Pro League had inmiddels contact met de Europese voetbalbond en stelde hen meteen gerust. Voorzitter Peter Croonen vertelt in Het Laatste Nieuws namelijk dat een belofte werd gedaan: zo zullen er in België geen wedstrijden plaatsvinden als er ook Europees gevoetbald wordt. Op zich logisch, al kan de Pro League zich daarmee ook zelf in de problemen brengen.

De kans is immers groot dat de CL en EL deels in het weekend zullen afgewerkt worden. De finale van het kampioenenbal zou bijvoorbeeld al naar zaterdag 29 augustus verplaats worden. Dan kunnen er dus geen duels in de JPL plaatsvinden en moet men al meteen op zoek naar een nieuwe datum op de kalender, die volgend seizoen sowieso al propvol zal zitten.

LEES OOK: Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Logische belofte?

Meest recent

Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

31
31
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

25
25
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

120
120
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

60
60
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

72
72
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

241
241
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

123
123
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

226
226
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

111
111
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

158
158
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

277
277
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

419
419
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

94
94
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

379
379
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

40
40
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

306
306
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

49
49
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

638
638
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

197
197
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

201
201
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

64
64
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

81
81
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

199
199
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

197
197
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

102
102

Meer sportnieuws