Coronacrisis: Pro League doet belofte aan UEFA

580 stemmen
Coronacrisis: Pro League doet belofte aan UEFA

Aanstaande vrijdag komt de Algemene Vergadering van de Pro League samen om een beslissing te nemen over het huidige seizoen in de Jupiler Pro League. Naar alle waarschijnlijkheid wordt het advies van de Raad van Bestuur gevolgd en wordt een streep getrokken onder de competitie. Al had de UEFA dat liever anders gezien.


Toen het officiële advies naar buiten kwam, ging de Europese voetbalbond meteen op zijn achterste poten staan. Voorzitter Aleksander Ceferin dreigde zelfs met het intrekken van de Europese tickets indien België zich 'niet solidair opstelde'. Onder druk van de grote voetballanden, wil de UEFA in de zomer immers nog zoveel mogelijk nationale competities laten uitspelen. Bovendien hebben ze ook een eigen agenda, zo hoopt men ook de Champions en Europa League (allicht in aangepaste vorm) af te werken.

Maar de Pro League had inmiddels contact met de Europese voetbalbond en stelde hen meteen gerust. Voorzitter Peter Croonen vertelt in Het Laatste Nieuws namelijk dat een belofte werd gedaan: zo zullen er in België geen wedstrijden plaatsvinden als er ook Europees gevoetbald wordt. Op zich logisch, al kan de Pro League zich daarmee ook zelf in de problemen brengen.

De kans is immers groot dat de CL en EL deels in het weekend zullen afgewerkt worden. De finale van het kampioenenbal zou bijvoorbeeld al naar zaterdag 29 augustus verplaats worden. Dan kunnen er dus geen duels in de JPL plaatsvinden en moet men al meteen op zoek naar een nieuwe datum op de kalender, die volgend seizoen sowieso al propvol zal zitten.

LEES OOK: Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Logische belofte?

Meest recent

Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

35
35
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

15
15
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

65
65
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

44
44
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

256
256
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

110
110
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

121
121
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

53
53
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

176
176
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

252
252
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

84
84
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

311
311
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

797
797
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

462
462
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

349
349
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

557
557
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

161
161
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

172
172
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

219
219
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

476
476
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

562
562
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

218
218
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

402
402
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

317
317
Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

84
84

Meer sportnieuws