Coronacrisis: Pro League doet belofte aan UEFA

door
Coronacrisis: Pro League doet belofte aan UEFA

Aanstaande vrijdag komt de Algemene Vergadering van de Pro League samen om een beslissing te nemen over het huidige seizoen in de Jupiler Pro League. Naar alle waarschijnlijkheid wordt het advies van de Raad van Bestuur gevolgd en wordt een streep getrokken onder de competitie. Al had de UEFA dat liever anders gezien.


Toen het officiële advies naar buiten kwam, ging de Europese voetbalbond meteen op zijn achterste poten staan. Voorzitter Aleksander Ceferin dreigde zelfs met het intrekken van de Europese tickets indien België zich 'niet solidair opstelde'. Onder druk van de grote voetballanden, wil de UEFA in de zomer immers nog zoveel mogelijk nationale competities laten uitspelen. Bovendien hebben ze ook een eigen agenda, zo hoopt men ook de Champions en Europa League (allicht in aangepaste vorm) af te werken.

Maar de Pro League had inmiddels contact met de Europese voetbalbond en stelde hen meteen gerust. Voorzitter Peter Croonen vertelt in Het Laatste Nieuws namelijk dat een belofte werd gedaan: zo zullen er in België geen wedstrijden plaatsvinden als er ook Europees gevoetbald wordt. Op zich logisch, al kan de Pro League zich daarmee ook zelf in de problemen brengen.

De kans is immers groot dat de CL en EL deels in het weekend zullen afgewerkt worden. De finale van het kampioenenbal zou bijvoorbeeld al naar zaterdag 29 augustus verplaats worden. Dan kunnen er dus geen duels in de JPL plaatsvinden en moet men al meteen op zoek naar een nieuwe datum op de kalender, die volgend seizoen sowieso al propvol zal zitten.

LEES OOK: Hubert en Pocognoli plots op bezoek bij… Kompany

Logische belofte?

Meest recent

Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

11
11
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

12
12
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

93
93
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

53
53
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

92
92
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

36
36
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

195
195
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

201
201
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

173
173
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

339
339
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

263
263
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

129
129
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

151
151
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

174
174
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

393
393
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

217
217
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

131
131
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

154
154
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

118
118
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

196
196
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

66
66
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

135
135
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

404
404
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

165
165
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

235
235

Meer sportnieuws