JPL achter gesloten deuren? Minister De Crem duidelijk

749
JPL achter gesloten deuren? Minister De Crem duidelijk

Woensdag kwam de Nationale Veiligheidsraad opnieuw samen en zoals verwacht werden de maatregelen tegen het coronavirus grotendeels verlengd. Bovendien werd er ook op langere termijn iets meer duidelijkheid geschept. Zo worden massa-evenementen verboden tot en met 31 augustus.


En dus zal er nog een tijdje niet gevoetbald worden in ons land, tenminste toch niet met supporters in het stadion. Want het blijft wel degelijk een optie om te spelen achter gesloten deuren. Dat er dit seizoen nog gevoetbald zal worden blijft zeer onwaarschijnlijk, maar door door het verbieden van massa-evenementen tot begin september zou ook een deel van volgend seizoen in gedrang kunnen komen. En de competitiestart uitstellen is geen optie, door het EK is de ruimte op de kalender beperkt.

Dus lijken de Belgische ploegen verplicht om wedstrijden achter gesloten deuren te gaan spelen. Bij de Waalse openbare omroep RTBF was minister van Binnenlandse Zaken Pieter De Crem (CD&V) duidelijk wat dat betreft. "Er is een voorstel gedaan om wedstrijden achter gesloten deuren plaats te laten vinden en dat ligt nu op tafel. Dit zal besproken worden tijdens de volgende Veiligheidsraad", aldus De Crem. Premier Sophie Wilmés (MR) liet ook al verstaan dat deze optie 'onderzocht wordt'.

Die Veiligheidsraad vindt volgende week plaats op 24 april. Op die dag neemt de Algemene Vergadering van de Pro League normaal gezien ook een definitieve beslissing over de stopzetting van het huidige seizoen. Het belooft dus een belangrijke dag te worden voor het Belgische voetbal.

LEES OOK: HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Bent u voor of tegen voetbal achter gesloten deuren?

Meest recent

Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

30
30
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

3
3
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

8
8
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

40
40
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

19
19
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

86
86
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

179
179
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

348
348
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

211
211
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

223
223
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

52
52
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

277
277
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

130
130
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

41
41
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

30
30
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

42
42
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

36
36
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

113
113
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

99
99
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

59
59
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

38
38
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

27
27
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

38
38
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

132
132

Meer sportnieuws